Úvod
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Premenlivá oblačnosť, miestami prehánky, najnižšie ranné teploty 5 až 3 °C a najvyššie denné teploty 13 až 15 °C. Zajtra premenlivá oblačnosť, miestami prehánky, ranné minimá 4 až 2 °C a denné maximá 10 až 12 °C.

Internetové stránky obce Skýcov
Otvorenie zberného miesta PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Utorok, 31 Marec 2020 12:59

Oznamujeme Vám, že od soboty dňa 4. apríla 2020 bude v čase od 09.00 hod. do 13.00 hod. otvorené zberné miesto.

Z dôvodu súčasnej mimoriadnej situácie je potrebné vstupovať do jeho priestorov s ochranným rúškom a po jednom.

Od nového roku je zber drobného stavebného odpadu v našej obci spoplatnený. Cena za 1 fúrik drobného stavebného odpadu je 3 € a za jeden vozík za autom je 20 €.

Vývoz drobného stavebného odpadu je potrebné dopredu zaplatiť počas pracovných hodín na obecnom úrade. Následne je potrebné sa preukázať dokladom o zaplatení na zbernom mieste.

 
Rozhodnutie Krízového štábu obce Skýcov zo dňa 30.03.2020 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Utorok, 31 Marec 2020 08:00

1. Ponechať v platnosti všetky opatrenia krízového štábu obce z 12.3.2020

2. Osoby v domácej karanténe, alebo osamelo žijúci občania nad 65 rokov môžu využiť ponúkané služby nákupu potravín, resp. vybranie liekov v lekárni. Túto službu si je možné objednať v pondelok, stredu a v piatok v čase od 8.00 hod. do 10.00 hod. na t.č. 037/6346216.

3. Ukladá starostovi obce, aby rokoval s majiteľom areálu Breziny, či by bolo možné použiť tieto priestory na umiestnenie osôb s trvalým pobytom na území obce Skýcov, ktoré majú povinnosť domácej karantény, ale chcú z opodstatnených dôvodov byť v karanténe mimo osôb žijúcich v spoločnej domácnosti, nakoľko obec nedisponuje vhodnými priestormi.

4. Ukladá starostovi obce viesť evidenciu počtu obyvateľov obce v domácej karanténe. Je potrebné, aby občania obce, ktorí majú povinnosť byť v domácej karanténe túto skutočnosť nahlasovali aj na obecný úrad a to telefonicky na t.č. 037/6346216, alebo mailom na  Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .

5. Ukladá starostovi obce. aby otvoril od soboty dňa 04.04.2020 zberné miesto za dodržania všetkých bezpečnostných a hygienických opatrení, t.j. vstupovať do objektu po jednom a s rúškom na tvári.

6. Ukladá starostovi obce zabezpečiť dostatočné zásoby hygienických rúšok na viacnásobné použitie pre občanov s trvalým pobytom v obci.

7. Informovanie obyvateľov obce Skýcov o aktuálnej situácií sa bude vykonávať prostredníctvom úradnej tabule, webovej stránky obce, prostredníctvom aplikácie obce a prostredníctvom facebookovej stránky obec Skýcov.

8. Žiadame dôsledné dodržiavanie usmernení Ústredného krízového štábu SR, Ministerstva školstva SR, Ministerstva vnútra SR, Ministerstva zdravotníctva, Úradu verejného zdravotníctva SR a Krízového štábu obce Skýcov. Všetky aktuálne informácie sú dostupné aj na https://www.korona.gov.sk/

Všetky aktuálne info nájdete aj na www.skycov.sk.

Mgr. Tomáš Kolembus

Predseda Krízového štábu obce Skýcov

 

Posledná úprava Streda, 01 Apríl 2020 09:26
 
Oznam pre občanov PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Streda, 25 Marec 2020 09:09

Oznamujeme Vám, že Obec Skýcov zriaďuje možnosť donášky základných potravín a liekov pre osamelo žijúcich občanov nad 65 rokov.

Kto chce využiť túto službu je potrebné, aby sa prihlásil počas pracovných dní - v pondelok, stredu a v piatok na OcÚ v čase od 8.00 hodiny do 10.00 hodiny na telefónnom čísle 037 / 6346216.

Platiť sa bude po dodaní tovaru.

 
Rozhodnutie Krízového štábu obce Skýcov zo dňa 12.3.2020 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 13 Marec 2020 09:29

V súvislosti so šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID—9, zasadal dňa 12.3.2020 Krízový štáb obce Skýcov, ktorý rozhodol o nasledovných opatreniach:

1. Zákaz všetkých hromadných podujatí, športovej, kultúrnej, spoločenskej, či inej povahy organizované právnickými osobami v zriaďovateľskej pôsobnosti obce Skýcov, ako aj všetkými fyzickými, či právnickými osobami-podnikateľmi predbežne do odvolania. Odporúčame obmedziť stretávanie sa organizácií a zoskupení pôsobiacich v obci.

2. Od pondelka 16. marca prerušenie vyučovacieho procesu ZŠ Skýcov aSkýcov na 14 dní v zmysle rozhodnutia Ústredného krízového štábu. Riaditeľka MŠ a riaditeľ ZŠ zabezpečia počas týchto 14 dní dôkladnú dezinfekciu priestorov základnej školy a materskej školy.

3. Od pondelka dňa 16.3.2020 do odvolania rušíme úradné hodiny na obecnom úrade v Skýcove. V súrnych prípadoch volajte na tel.číslo: 0918 969 517, 037/6346216, alebo nás kontaktuje mailom na: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .

4. Od 13.3.2020 do odvolania sa uzatvára obecná knižnica.

5. Od 13.3.2020 do odvolania sa uzatvárajú detské ihriská a športový areál.

6. Od 13.3.2020 do odvolania zákaz predaja na všetkých trhových miestach v obci Skýcov. Zákaz sa netýka ambulantného predaja potravín.

7. Od 13.3.2020 zákaz prenajímania, alebo poskytovania obecných priestorov pre akékoľvek skupiny/združenia občanov.

8. Krízový štáb, ako aj zamestnanci obce budú sledovať dodržiavanie povinnej14-dňovej karantény pre ľudí s trvalým, alebo prechodným pobytom v SR, ktorí sa vrátia zo zahraničia a prípadné porušenie tohto opatrenia nahlasovať Polícii SR.

9. Sledovať denne aktuálne informácie o vývoji situácie v súvislosti s ochorením COVID-19 a operatívne pristupovať k preventívnym opatreniam.

10. Informovanie obyvateľov obce Skýcov o aktuálnej situácií sa bude vykonávať prostredníctvom úradnej tabule, webovej stránky obce, prostredníctvom mobilnej aplikácie a prostredníctvom facebookovej stránky obce Skýcov a facebooku starostu obce Skýcov.

11. Žiadame dôsledné dodržiavanie usmernení Ústredného krízového štábu SR, Ministerstva školstva SR, Ministerstva vnútra Sr, Ministerstva zdravotníctva, Úradu verejného zdravotníctva SR a Krízového štábu obce Skýcov.

Mgr. Tomáš Kolembus

Predseda Krízového štábu obce Skýcov

 

Posledná úprava Piatok, 13 Marec 2020 09:29
 
Pozor dôležitý oznam PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Nedeľa, 15 Marec 2020 18:17

V súvislosti s narastajúcim počtom prípadov koronavírusu Covid v SR je nevyhnutné, aby aj naši občania dodržiavali nasledovné pokyny:

1. Všetci občania Skýcova, ktorí sa tento týždeň vrátili z prác zo zahraničia sú povinní aj so svojimi rodinnými príslušníkmi dodržiavať povinnú 14-dňovú karanténu. V prípade porušenia tohto nariadenia môže dôjsť k nakazeniu ostatných občanov. Môže byť tiež uložená pokuta vo výške 1659 €. V prípade že občania budú vidieť osoby, ktoré nedodržiavajú uvedené nariadenie, je potrebné volať políciu SR na čísle 158.

2. Všetci občania, ktorí sa pohybujú po obci sú povinní nosiť rúška. Platí to pri vstupe do predajní potravín, na poštu a na obecný úrad.

3. Žiadam rodičov, aby mali prehľad, kde sa ich deti pohybujú po obci vo večerných hodinách. V tejto súvislosti zakazujem mladistvým zgrupovať sa:
- na námestí
- pred kultúrnym domom
- v uzamknutom areáli futbalového ihriska
- na detskom ihrisku pri základnej škole
- na terase miestneho pohostinstva

4. Žiadam všetkých občanov, aby sa správali zodpovedne a disciplinovane.

To znamená:
• vyhýbať sa miestam s väčšou koncentráciou ľudí,
• zbytočne necestovať
* dodržiavať dobrovoľnú karanténu
* nosiť ochranné rúška
• pri komunikácií dodržiavať odstup,
• dodržiavať prísnu hygienu

V prípade nových opatrení budú občania ihneď informovaní cez miestny rozhlas, obecný facebook a web stránkou obce.

Posledná úprava Nedeľa, 15 Marec 2020 18:18
 
Oznam pre občanov - UPSVR PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Štvrtok, 12 Marec 2020 14:09

 

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Nitra

O Z N A M

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Nitra odporúča svojim klientom, aby zvážili osobnú návštevu úradu a na komunikáciu využívali emailovú komunikáciu a telefonický kontakt. Cieľom odporučenia je eliminovať pohyb klientov na úrade a na pracoviskách úradu za účelom ochrany klientov a ich rodinných príslušníkov a tak predísť šíreniu coronavírusu, prípadne spomaliť jeho postup v čo najväčšej možnej miere.

 

Posledná úprava Štvrtok, 12 Marec 2020 14:10
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec»

Stránka 10 z 152
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
keramika_03...
Image Detail