Úvod
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Prevažne oblačno, najnižšie ranné teploty 11 až 9 °C a najvyššie denné teploty 18 až 20 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá 10 až 8 °C a denné maximá 20 až 22 °C.

Internetové stránky obce Skýcov
Oznam pre cestujúcich PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Streda, 20 Júl 2011 13:01

VEOLIA TRANSPORT Nitra a.s.

oznamuje cestujúcej verejnosti a cestovnému personálu na linke 407 401 Zlaté Moravce - Topoľčianky - Skýcov , že od pondelku 25. júla 2011 bude presunutá zastávka Topoľčianky - Národný dom do novovybudovaných priestorov pred križovatkou smer Žikava.

 
Obecný zájazd do Viedne PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Pondelok, 18 Júl 2011 16:47

1. septembra 2011 sa uskutoční obecný zájazd do Viedne. Pre tento termín sme sa rozhodli po dlhej úvahe. Bolo to hlavne z toho dôvodu, že cez prázdniny sú ľudia v rôznych termínoch na dovolenkách a 1. septembra je štátny sviatok, takže aj pracujúci budu doma.

 

Program: Doobeda prehliadka areálu Schönbrunnu a návšteva najstaršej zoologickej záhrady na svete s ohrozeným druhom pandy veľkej. Poobede pešia prehliadka historickým centrom Viedne: Maria Thereisien Platz, Hofburg, hrobka Habsburgovcov, Kärtnerstrasse, Stephansdom, Graben, radnica, parlament.

 

Cena: Cena zájazdu je 12 €. (v cene je zahrnuta autobusová doprava, cestovné poistenie do zahraničia a služby sprievodcu). Počas cesty autobusom vyberieme peniaze na vstupné do ZOO. Vstupné do ZOO bude pri uplatnení skupinovej zľavy pre dospelého 12 € a pre dieťa 5 € na osobu.

 

Kto má záujem o zájazd nech sa prihlási do 15. augusta 2011 na obecnom úrade.

 

Tak si to zorumarizujme. Čo mám urobiť ak chcem isť do Viedne? Stačí prísť do 15. augusta na obecný úrad, prihlásiť sa a zaplatiť 12 € na osobu. Vstup do ZOO sa bude vyberať až v autobuse cestou do Viedne.

Poznámka: O čase odchodu autobusu budem ešte informovať. Možno sa zdá tento systém naoko zložitý, ale vymyslel som to takto preto, aby to naraz nebolo veľa penazí. Proste 12 € zaplatíte do 15. augusta a tých zvyšných 12 € 1. septembra počas cesty do Viedne.

Ďakujem za prečítanie Tomáš

Posledná úprava Pondelok, 18 Júl 2011 16:52
 
Brigáda na Vápeniciach PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Štvrtok, 14 Júl 2011 21:05

Vápenice_brigád...
Vápenice_brigáda__50 Vápenice_brigáda__50
Včera sa uskutočnila brigáda na Vápeniciach. Nevedel som, čo môžem od toho očakávať. Našťasie prišlo dostatočne veľa ľudí, ochotných pomôcť. Je potešujúce zistenie, že ešte aj v dnešnej materiálnej dobe sa nájde par ľudí ochotných nezištne pomôcť. Som tomu rád. Zišli sme sa okolo druhej poobede. Niektorí ľudia kosili trávu, niektorí vyhrabávali a zvyšok vyvážal trávu. Celkovo som mal z toho dobrý pocit, že sme urobili niečo užitočné. Prišli aj traja poslanci Roman Černák, Betka Pavkova a Jarka Minárova. Obecný úrad zabezpečil vodu, víno a špekáčky. Po robote sme si opiekli špekačky a okolo pol siedmej sme sa pobrali domov. . A ešte jedne postreh na záver. Keď som nastupoval do funkcie, tak mi jeden človek povedal citujem: "keď budeš robiť nejakú brigádu, tak ti tam prídu len starší ľudia, mladí ti neprídu uvidiš". Vtedy som si tak naivne pomyslel, že snaď nemá pravdu. Bohužiaľ mal. Na brigáde nebol skoro nikto z mladých. Je to bohužiaľ krutá realita dnešných dní. Vápenice nie sú moje, ale nás všetkých. Kým toto nepochopíme, tak sa ďalej neposunieme. Poviem pravdu, ja som sa na tu džunglu už nemohol ďalej pozerať, preto som zorganizoval tu brigádu. Úprimne ďakujem tým ktorí si našli čas a prišli pomôcť. Budúci týžden, od utorka alebo stredy začneme kosiť okolie futbalového ihriska. V sobotu bude futbalový turnaj. Naposledy ked sme to kosili tak sme tam boli štyria, z toho ani jeden futbalista. Tak som zvedavý, či sa tam konečne objaví aspoň jeden futbalista, to by mi prišlo fér.Tu sú fotografie z brigády na Vápeniciach

Ďakujem za prečítanie Tomáš

Posledná úprava Pondelok, 18 Júl 2011 05:36
 
Neplatiči daní PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Pondelok, 11 Júl 2011 10:24

Na poslednom zastupiteľstve sme prijali uznesenie ktore odporúča citujem: "opätovne vyzvať dlžníkov na miestnych daniach a poplatkoch na ich zaplatenie spolu s návrhom na exekúciu, dať im možnosť zaplatiť dlžnú sumu najneskôr do 30 dní a v prípade nezaplatenia postúpiť vymáhanie pohľadávok exekučným konaním" Poviem pravdu ja som bol plne za. Bežný človek si položi otázku: "Tak ja si platím poctivo dane a prečo niekto neplati a funguje tak isto?" Toto sa musí zmeniť! Asi pred dvomi mesiacmi sme zverejnili na obecnej tabuli a aj na webovskej stránke zoznam neplatičov, ale musím konštatovať že nedošlo k náprave, tak prechádzame na plán B. Plán B je jasný, dôjde k opätovnému vyzvaniu dĺžnikov a ak do 30 dní nevyrovnajú svoje podĺžnosti postúpime vec exekútorovi. U nás na úrade sa dá vždy dohodnúť napr. splátkový kalendár, proste vždy sa dá dohodnúť, ale keď niekto nemá záujem ani na tomto tak pritvrdíme. Možno si niekto z Vás myslí, že ale to sa len vyhráža a zasa z toho nič nebude. Vyčkajme a uvidíme.

Ďakujem za prečítanie Tomáš

 
Potravinová pomoc - oznam PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Streda, 13 Júl 2011 07:58

Potravinová pomoc – oznam pre občanov

Na základe projektu spolufinancovaného Európskou úniou a Pôdohospodárskou platobnou agentúrou SR, sa bude poskytovať potravinová pomoc – bezplatný výdaj potravín pre znevýhodnených občanov a rodiny.

Potravinová pomoc sa poskytuje vo forme bezplatného dodania 20 kg múky a 20 kg cestovín.


Na potravinovú pomoc majú nárok :

– fyzické osoby, ktoré sú poberateľmi dávky v hmotnej núdzi a príspevku k dávke;

– poberatelia dôchodku, ktorých maximálna výška dôchodku nepresahuje 305,- EUR

(nepracujúci poberatelia starobného, predčasného, invalidného dôchodku);

– osoby na hranici životného minima (rodičia a deti, na ktoré sú vyplácané dotácie);

– deti v detských domovoch a profesionálnych rodinách;

– deti v náhradnej rodinnej starostlivosti;

– deti v domovoch sociálnych služieb pre zdravotne postihnuté deti;

– obyvatelia v domovoch dôchodcov a ústavoch sociálnej starostlivosti.

Posledná úprava Štvrtok, 14 Júl 2011 09:12
Čítať celý článok...
 
Skýcovské leto PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Štvrtok, 07 Júl 2011 09:05

Dnes by som Vás chcel informovať, čo nás čaká v lete. Už o dva týždne t.j. 23. júla 2011 sa uskutoční na futbalovom ihrisku Turnaj o pohár starostu obce. V auguste máme obecné hody. Počas hodového víkendu bude v piatok 12. augusta diskotéka a v sobotu 13. augusta by sme chceli urobiť zábavu so živou hudbou. Obe akcie budú v kultúrnom dome. Dňa 20. augusta 2011 sa uskutoční tradičný partizánsky chodník Zlatno - Skýcov. Tento rok sa pôjde zo Skýcova na Zlatno. Leto ukončíme 1. septembra obecným výletom do Viedne. Bližšie budem informovať v ďalších článkoch.

Posledná úprava Štvrtok, 07 Júl 2011 09:07
 
«ZačiatokDozadu111112113114115116117118119120DopreduKoniec»

Stránka 112 z 137
Copyright © 2019 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Rozlucka_24
Image Detail