Úvod
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 9 až 7 °C a najvyššie denné teploty 14 až 16 °C. Zajtra oblačno a prehánky, ranné minimá 9 až 7 °C a denné maximá 17 až 19 °C.

Internetové stránky obce Skýcov
Neplatiči daní PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Pondelok, 11 Júl 2011 10:24

Na poslednom zastupiteľstve sme prijali uznesenie ktore odporúča citujem: "opätovne vyzvať dlžníkov na miestnych daniach a poplatkoch na ich zaplatenie spolu s návrhom na exekúciu, dať im možnosť zaplatiť dlžnú sumu najneskôr do 30 dní a v prípade nezaplatenia postúpiť vymáhanie pohľadávok exekučným konaním" Poviem pravdu ja som bol plne za. Bežný človek si položi otázku: "Tak ja si platím poctivo dane a prečo niekto neplati a funguje tak isto?" Toto sa musí zmeniť! Asi pred dvomi mesiacmi sme zverejnili na obecnej tabuli a aj na webovskej stránke zoznam neplatičov, ale musím konštatovať že nedošlo k náprave, tak prechádzame na plán B. Plán B je jasný, dôjde k opätovnému vyzvaniu dĺžnikov a ak do 30 dní nevyrovnajú svoje podĺžnosti postúpime vec exekútorovi. U nás na úrade sa dá vždy dohodnúť napr. splátkový kalendár, proste vždy sa dá dohodnúť, ale keď niekto nemá záujem ani na tomto tak pritvrdíme. Možno si niekto z Vás myslí, že ale to sa len vyhráža a zasa z toho nič nebude. Vyčkajme a uvidíme.

Ďakujem za prečítanie Tomáš

 
Skýcovské leto PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Štvrtok, 07 Júl 2011 09:05

Dnes by som Vás chcel informovať, čo nás čaká v lete. Už o dva týždne t.j. 23. júla 2011 sa uskutoční na futbalovom ihrisku Turnaj o pohár starostu obce. V auguste máme obecné hody. Počas hodového víkendu bude v piatok 12. augusta diskotéka a v sobotu 13. augusta by sme chceli urobiť zábavu so živou hudbou. Obe akcie budú v kultúrnom dome. Dňa 20. augusta 2011 sa uskutoční tradičný partizánsky chodník Zlatno - Skýcov. Tento rok sa pôjde zo Skýcova na Zlatno. Leto ukončíme 1. septembra obecným výletom do Viedne. Bližšie budem informovať v ďalších článkoch.

Posledná úprava Štvrtok, 07 Júl 2011 09:07
 
Baby boom PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Utorok, 05 Júl 2011 08:28

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus

Včera som bol na návšteve u jednej rodiny a medzirečou sme sa dostali k vymenovaniu žien, ktoré u náš čakajú dieťa. Vyšlo nám to na 5 detí. Po konzultáciach s občanmi som zistil, že tento počet je diskutabilný, ľudia narátali až 7, tak uvidíme :))) Myslím, že je to super číslo. Keď si predstavíme, že pri vítaní detí do života sme mali tento rok len dve deti, je to pozitívne číslo. Žijeme zložitú dobu a som rád že ľudia aj v tomto ťažkom období nezanevreli na tradičnú hodnotu spoločnosti - rodinu. Tento týždeň vydal štatistický úrad SR informáciu o demografickom vývoji na Slovensku za rok 2010, tak som vybral niektoré zaujímavé údaje. Nájdete ich nižšie v článku. Zdroj: www.statistics.sk

 

Posledná úprava Štvrtok, 07 Júl 2011 09:11
Čítať celý článok...
 
Brigáda na Vápeniciach PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Utorok, 28 Jún 2011 07:39

Vážení občania,

chcel by som Vám oznamiť, že v sobotu dňa 2. júla 2011 o 13:00 hod. sa uskutoční brigáda na Vápeniciach. Je potrebné si priniesť kosy, krovinorezy, hrable. O benzín a občerstvenie bude postarané. Kto môžete, príďte nám pomôcť.

 

Posledná úprava Utorok, 28 Jún 2011 07:39
 
6. zasadnutie OZ - 24. júna 2011 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Štvrtok, 30 Jún 2011 13:27

Zápisnica

zo 6. zasadnutia Obecného zastupiteľstva v S k ý c o v e,

konaného dňa 24. júna 2011.

Rokovanie Obecného zastupiteľstva v Skýcove otvoril a viedol Mgr. Tomáš Kolembus, starosta obce. Privítal prítomných poslancov, kontrolórku obce a zároveň konštatoval, že na zasadnutí je prítomná nadpolovičná väčšina poslancov, z 9 poslancov je prítomných 8 poslancov, takže OZ je spôsobilé rokovať a právoplatne sa uznášať. Prítomní boli: Ľubomír Černák, Milan Černák, Ing. Roman Černák, Ing. Miroslav Jurík, Mgr. Zuzana Juríková, Ing. Milan Krigovský, Jarmila Minárová a Mgr. Vladimír Ondrejka.

Zároveň konštatoval, že overovatelia na predchádzajúcom zasadnutí svojimi podpismi potvrdili správnosť zápisnice. Za overovateľov zápisnice z dnešného rokovania určil poslancov Ing. Miroslava Juríka a Jarmilu Minárovú.

 

Posledná úprava Štvrtok, 30 Jún 2011 13:55
Čítať celý článok...
 
Rozlúčka s predškolákmi PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Pondelok, 27 Jún 2011 10:46

Rozlúčka_MŠ_201...
Rozlúčka_MŠ_2011__08 Rozlúčka_MŠ_2011__08
"Ahoj škôlka, lúčime sa, už pôjdeme do školy.

Zameníme všetky hračky, za aktovku s knihami."

Piesne s takouto tematikou sa spievali v našej Materskej škole Skýcov v piatok dňa 24. júna 2011. V tento deň bol pre všetky naše deti slávnostný, pretože sme sa lúčili s našimi predškolákmi, ktorí už onedlho zasadnú do školských lavíc. Predškoláci sa hneď úvodom predstavili rozlúčkovým programom. Nechýbali piesne, básne a ľudové tančeky. Potom nasledovala tradičná pasovačka za prvákov. Deti sa po jednom predstavovali a hovorili o svojich snoch do budúcnosti. Rozprávali o tom, čím chcú byť až vyrastú. Možno z nich budú lekári, športovci, modelky. Všetkým držíme palce, nech sa im sny splnia. Po pasovačke za prvákov deti dostali darčeky a osvedčenia o ukončení predprimárneho vzdelávania. So svojimi kamarátmi sa rozlúčili i mladšie deti, ktoré im venovali niekoľko básní, piesní a hier. Tiež boli odmenené balíčkami a vysvedčeniami. Ďalej nasledovala voľná zábava, kde nechýbalo ani maškrtenie na dobrej marcipánovej stonožke a penovej torte. V zábave sme pokračovali spolu s rodičmi a starými rodičmi a to tradičnou opekačkou na školskom dvore. Na stoloch nechýbali ani rôzne koláče a pagáče. Posedenie trvalo do večerných hodín.Tu sú fotografie

 

Posledná úprava Pondelok, 27 Jún 2011 13:38
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu111112113114115116117118119120DopreduKoniec»

Stránka 120 z 144
Copyright © 2020 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Mikuláš_201...
Image Detail