Úvod
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Prevažne oblačno, najnižšie ranné teploty 7 až 5 °C a najvyššie denné teploty 8 až 10 °C. Zajtra prevažne oblačno, ranné minimá 7 až 5 °C a denné maximá 9 až 11 °C.

Internetové stránky obce Skýcov
Novinky v obci PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Sobota, 09 Apríl 2011 06:52

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus


Už dlhší čas som nenapísal žiadny článok, bolo to hlavne z časových dôvodov, akosi nestíham :) Niektoré dni neviem čo skôr robiť a na napísanie článku to musím mať pripavené aj v hlave, aby to nebolo odfláknuté. Koncom marca som mal týždeň dovolenku. Nebola to však dovolenka v pravom zmysle slova, bolo to cestovanie. Spolu s mojími kamaratmi sme sa vybrali do Španielska. Leteli sme na jeden z Kanárskych ostrovov, konkrétne na Gran Canariu, tam sme si požičali auto a cestovali sme po ostrove. Po štyroch dňoch sme sa presunuli do Madridu. Opäť sme si požičali auto a videli sme mestá Segovia, Toledo (je nádherné, odporúčam pozrieť) a našu púť sme zakončili v meste Alicante. Odtiaľ sme leteli domov. Tento druh cestovania vôbec nie je drahý, letenky nás vyšli na 73 € (3 lety). Tažké to je zorganizovať, booknuť autá a ubytovanie.

Posledná úprava Sobota, 09 Apríl 2011 06:59
Čítať celý článok...
 
Návštevnosť webstránky PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jozef Zvolenský   
Nedeľa, 03 Apríl 2011 16:16

web
web web

Pekný deň všetkým návštevníkom,

Prinášame aktuálne štatistické výsledky návštevnosti našej webstránky. V mesiaci február 2011 navštívilo našu stránku 3541 návštevníkov , čo predstavuje 126 návštevníkov denne. Zloženie podľa krajiny prihlásenia bolo nasledovné : 3359 Slovensko, 93 Česká republika, 35 Rakúsko a ostatné krajiny v menšom počte. Podľa zdroja návštevnosti (akým spôsobom návštevníci našu stránku našli, resp. navštívili) : 1890 návštevníkov cez www.google.sk, 894 priamo cez www.skycov.sk, 465 návštevníkov cez www.facebook.com, 149 cez stránku www.zlatemoravce.szm.com a 49 návštevníkov cez e-obce. Najväčšia denná návštevnosť bola 18.februára 2011 a to 162 návštevníkov. Priemerne sa návštevníci zdržali na našej stránke 3 minúty a 35 sekúnd. V mesiaci marec 2011 boli výsledky nasledovné : stránku navštívilo 4169 návštevníkov , čo predstavuje 134 návštevníkov denne. Zloženie podľa krajiny prihlásenia bolo nasledovné : 3966 Slovensko, 82 Česká republika, 61 Rakúsko , 11 Poľsko, 10 Nemecko a ostatné krajiny v menšom počte. Podľa zdroja návštevnosti (akým spôsobom návštevníci našu stránku našli, resp. navštívili) : 2166 návštevníkov cez www.google.sk, 1058 priamo cez www.skycov.sk, 620 návštevníkov cez www.facebook.com, 209 cez stránku www.zlatemoravce.szm.com a 24 cez iné vyhľadávače. Najväčšia denná návštevnosť bola 9.marca 2011 a to 176 návštevníkov. Priemerne sa návštevníci zdržali na našej stránke 2 minúty a 28 sekúnd.

Posledná úprava Nedeľa, 03 Apríl 2011 16:17
 
Týždeň knižníc PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Piatok, 01 Apríl 2011 12:10

Kniha je najlepší priateľ človeka. Podporuje rozvoj myslenia, fantázie.

I naša materská škola zareagovala na celoslovenskú výzvu "Týždeň knižníc". Spolu s deťmi sme navštívili Obecnú knižnicu, kde sme sa oboznámili s rôznymi literárnymi žánrami. Nás najviac zaujali rozprávky a detské encyklopédie. Deti si prezerali knihy hlavne tohto druhu. Rozprávali sme sa o obrázkoch a predškoláci už spoznávali niektoré písmenká. Deťom sa knihy veľmi páčili a tak sme si niekoľko i vypožičali s prísľubom, že sa do knižnice budeme pravidelne vracať, pretože každá dobrá knižka pookreje dušu každého detského čitateľa.

Alžbeta Černáková, riaditeľka MŠ Skýcov

 
Divadlo? Internet? PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Pondelok, 28 Marec 2011 17:17

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus
Dobrý deň chcel by som upresniť dve informácie ohľadne organizovaného zájazdu do divadla a nového internetu v dedine. Začnem divadlom. Dnes sa mi dostala do uši informácia, že organizujeme zájazd do Slovenského národného divadla na pantomímu, alebo nieco podobné. Neviem, či to niekto robí úmyselne, alebo mu to len "robí dobre" šíriť takéto dezinformácie. Keby si človek dal aspoň takú námahu, aby si pozrel na stranké SND čo to je vôbec zač tá divadelná hra Vejár, tak by takéto nezmysly nešíril. Herci ako Labuda, Mórova budu asi ťažko hrať pantomímu. Viete čo je ťažké? Tvoriť. Tvoriť je tažké. Ničiť to je ľahké. Tak Vás prosím nehádžte nám polená pod nohy. Bol by som radšej keby išiel plný autobus naších ľudí.  Bude to dobrá akcia a myslím si, že zájazd do nového Slovenského národného divadla, kde uvidíme špičkových slovenských hercov stojí určite zato. Je mi jasné že dať 25 € je v dnešnej dobe dosť veľa, ale kvalita niečo stojí. Berme to tak. Kto má ešte záujem ísť na spomínané divadelné predstavenie, nech sa prihlási čím skôr u pána riaditeľa Zvolenského, ešte je voľných 10 miest. Primárne chceme, aby išli naši ľudia a nie ľudia zo susedných obcí.

Posledná úprava Piatok, 01 Apríl 2011 17:03
Čítať celý článok...
 
Reštaurovanie sôch PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Štvrtok, 31 Marec 2011 17:56

Možno ste si všimli, že sme v tomto týždni začali s reštaurovaním sôch. Ide o pamätník pri kostole, sochu, ktorá sa nachádza vpravo od kostola (bielej farby) a sochu Jána Nepomuckého na Hradskej. Opravy vykonáva sochár a reštaurátor pán Radúz Salej z Hlohovca. Veríme, že po vykonaní reštaurácií budu sochy opäť pýchou obce.

Ďakujem za prečítanie Tomáš

 
Koniec stolnotenisovej sezóny PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Nedeľa, 27 Marec 2011 21:38

Klub Skýcov
Klub Skýcov Klub Skýcov

Tento víkend sa skončila stolnotenisová sezóna. Skončili sme ju jednou výhrou a jednou prehrou.

Áčko hralo u lídra v Zlatých Moravciach a hladko prehralo 17 : 1. Celkovo sme v tabuľke piatej ligy obsadili výborné 6. miesto z 12 mužstiev, čo by sme pred sezónou určite brali. Veď nie je dávno doba, keď sme z 5. ligy vypadli (a ďalší rok po postupe sa držali na jej chvoste). Za Áčko pravidelne nastupovali najmä Žikavský st., Žikavský ml., Kusý M. a Ondrejka V. ml.

Béčko absolvovalo povinnú jazdu u posledného mužstva, nováčika z Machuliniec. Béčkari vyhrali 5 : 13 vo výborných podmienkach a na kvalitných stoloch zn. Butterfly. Béčko obsadilo 9. miesto v siedmej lige (celkovo 11 účastníkov) a uchovalo si účasť v tejto súťaži aj na budúci rok. Za toto mužstvo nastupovali najmä : Ondrejka M., Krigovský M. a R., Bernát J., Dávid L. a Drienovský M..

Bližšie informácie o stolnotenisových súťažiach je možné nájsť na webe : www.pinec.info.

Verím, že do jesene sa ešte jeden dôvod na napísanie článku zo stolnotenisového zákulisia nájde.

Posledná úprava Nedeľa, 27 Marec 2011 21:38
 
«ZačiatokDozadu121122123124125126127128129130DopreduKoniec»

Stránka 122 z 138
Copyright © 2019 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Hody_24
Image Detail