Úvod
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Premenlivá oblačnosť, miestami prehánky, najnižšie ranné teploty 9 až 7 °C a najvyššie denné teploty 16 až 18 °C. Zajtra premenlivá oblačnosť, miestami prehánky, ranné minimá 13 až 11 °C a denné maximá 19 až 21 °C.

Internetové stránky obce Skýcov
1. sv. prijímanie PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Mária Minárová   
Pondelok, 13 Jún 2011 18:06

Dňa 29. mája sa v našej farnosti uskutočnila veľmi milá slávnosť - 1. sväté prijímanie. Deti, ktorých sa táto sviatosť týkala, boli len štyri : Marián Černák, Lukáš Fajna, Adam Herda a Laura Mihalíková. Všetci sa na 1. sv. prijímanie veľmi tešili a patrične sa naň aj pripravovali, či už s pánom farárom na hodinách náboženskej výchovy, alebo s rodičmi, s ktorými častejšie chodili na sv. omše počas týždňa. Keďže počasie deťom prialo, pred omšou sa stretli na farskom dvore s pánom farárom J. Plutom, pričom slávnostnú atmosféru podčiarkla dychovka, ktorá hrala pred kostolom. Potom vstúpili do kostola v slávnostnom sprievode a sviatosť mohla začať. Všetko bolo dobre zorganizované a dôstojné, či už išlo o príhovory, ktoré sa deti naspamäť naučili, obetné dary s komentármi, zapojenie sa detí k spievaniu s mládežníckym spevokolom, alebo fotenie a kamerovanie počas omše. Toto všetko prispelo k tomu, že sme si všetci, ktorí sme sa omši zúčastnili, vychutnali túto slávnosť spolu s nimi. Na záver bolo vidieť na tvárach týchto detí veľkú radosť a za to, že im to takto krásne dopadlo sa poďakovali nielen rodičom a príbuzným, ale hlavne p. farárovi a ich triednej pani učiteľke Mgr. Zuzke Juríkovej.

Tu je krátke video :

Posledná úprava Pondelok, 13 Jún 2011 18:37
Čítať celý článok...
 
Smolný týždeň PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Sobota, 11 Jún 2011 21:38

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus

Tento týždeň môžem pokojne nazvať smolným. Ani by som si nebol pomyslel, koľko problémov nám môžu narobiť blesky, ktoré nás sprevádzali počas celého týždňa. Podľa všetkého nám jeden "uderil" do rozhlasu. Máme vyhorených niekoľko súčiastok, do opravy sa už pustil pán zástupca Černák. Verím, že sa mu podarí rozhlas sfunkčniť začiatkom týždna. Ďalej sme dnes zistili že blesk vyčínal aj v dome smútku. Tam musel byť veľmi silný, lebo vytrhol aj elektrickú "krabicu" zo steny. Zajtra ráno to príde elektikár opraviť, dúfam že sa mu to podarí, lebo budeme mať problém s pohrebom. Ďalej nám tento týždeň prestala fungovať kopírka. Takže týdeň ako zo zlého sna. Keď sa darí, tak sa darí. A ešte poslednú vec. Včera večer mi telefonoval Paťo Hudec že im na ulici nesvietia svetlá. Včera sa nahodili a dnes opäť nesvietili. Tak sme to boli znovu nahadzovať, ale ono to nešlo. Najskôr sme si mysleli, že je "odpálený" istič, lebo sme to 10x nahodili a stále to vyhadzovalo. Ale čuduj sa svete, asi na 11x, keď sme už odchádzali, sme to ešte raz skúsili nahodiť a ono sa to šokujúco chytilo. Len upozorňujem, že ja nie som elektikár, takže toto berte ako laický názor. Mne to pripadlo, akoby sme niečo pretláčali. Ja to poviem už rovno, myslím si že na tej vetve je čierny odber elektriny. V rámci tejto vetvy su tri ističe. Prvý istič je ulica Partizánska, druhý je Hlavná a tretí sú ulice Za humnami, Konopiska. Tie prvé dva ističe nevyhadzuje, stále vyhadzuje len ten tretí. Aj sme zvýšili istič za 20-ky na 25-ku, ale nepomohlo to. Len upozorňujem, ak zistím, že je niekde čierny odber tak dávam trestné oznámenie. Ja si ešte tieto ulice pôjdem aj s elektikárom pozrieť, lebo nemôžem niekoho obvinovať bez dôkazov, resp. nemôžem ani vstúpiť a kontrolovať všetky domy, ale urobím všetko preto aby sme zistili príčinu, prečo stále "vyhadzuje" túto vetvu.

Ďakujem za prečítanie Tomáš

Posledná úprava Sobota, 11 Jún 2011 21:41
 
Sčítanie obyvateľstva - konečne je to z nami PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 10 Jún 2011 15:01

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus

Chcel by som Vám v mene obce Skýcov poďakovať za ústretovosť pri vypĺňaní sčítacích hárkov a zato, že ste bez problémov vpustili do svojích domácností sčítacích komisárov. Cca 96 % občanov vypĺnilo hárky v našej obci. Myslím si, že je to slušné číslo, vzhľadom na obrovskú medializáciu a spochybňovanie samotného sčítania. Dnes sme boli odovzdať sčítacie hárky do Zlatých Moraviec. Musím konštatovať, že po trojhodinovej kontrole v Zlatých Moravciach sme mali všetko ok. Takže konečne máme po sčítaní. Chcel by som poďakovať gestorke sčítania pani Gabriele Paukovej, ktorá strávila niekoľko večerov na obecnom úrade, aby bolo sčítanie v poriadku. A na záver chcem poďakovať naším sčítacím komisárom - Lucii Belianskej, Petre Dávidovej a Rišovi Paukovi, ktorí zvládli svoju úlohu na jednotku. Dali sme šancu mladým ľuďom a oni nás nesklamali, som rád.

Ďakujem za prečítanie Tomáš

Posledná úprava Piatok, 10 Jún 2011 15:08
 
Stretnutie detí MŠ s ujom horárom PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Piatok, 03 Jún 2011 12:36

Deti v lese ___...
Deti v lese ___01 Deti v lese ___01
Dňa 2. júna 2011 sa uskutočnilo v našej MŠ pri príležitosti Medzinárodného roka lesov stretnutie s ujom horárom, Ing. Rudolfom Dávidom. Pripravil pre nás pekné dopoludnie. V prekrásnej prírode plnej zelene deti poznávali stromy a ich plody. Poznávanie bolo trochu nezvyčajné (fotografie). Deti určovali lesné plody hmatom /so zaviazanými očami/. Potom nasledovali hry o zvieratkách, ktoré menovali i na obrázkoch. Najviac sa deťom páčila hra "Ako sa zvieratká dostanú do lesa pomedzi dopravné prostriedky". Na záver si deti museli zapamätať najmenej štyri veci, ktoré nepatria do lesa. Nakoniec ujo horár deti pochválil za vedomosti o lese a odmenil ich sladkosťami. Touto cestou by sme chceli Ing. Rudolfovi Dávidovi poďakovať za to, že si našiel čas a oboznámil nás s krásami prírody priamo v lese. My sme jeho snahu odmenili piesňami a básňami s lesnou tematikou.

Alžbeta Černáková, riaditeľka MŠ

Posledná úprava Piatok, 03 Jún 2011 13:06
 
Problémy s nemocnicou PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 10 Jún 2011 14:39

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus

Problémy so zlatomoraveckou nemocnicou nevznikli včera, ani dnes, ale "vlečú" sa už niekoľko rokov. Teraz pristúpilo ministerstvo zdravotníctva k redukciu 150-tich lôžok v rámci Slovenska. Týka sa to aj zlatomoraveckej nemocnici a tým pádom aj celého zlatomoraveckého regiónu, ktorý tvorí 38 obcí vrátane Skýcova. Mesto Zlaté Moravce sa snaží riešiť tento problém. Dnes ráno sme mali mimoriadne rokovanie Požitavského mikroregiónu. Na rokovaní sa zúčastnili prednosta Zlatých Moraviec, Jamrich, riaditeľka nemocnice a podporiť nás prišiel aj predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja pán Belica. Pán predseda Belica vyjadril podporu mestu a povedal, že pomôže ako bude môcť, aby sa nemocnica v ZM zachovala. Ďalej vystúpil prednosta Jamrich, ktorý pomenoval kroky, ktoré mesto v najbližších dňoch podnikne. V pondelok bude stretnutie s generálnym riaditeľom Všeobecnej zdravotnej poistovne a v stredu bude stretnutie s ministrom zdravotníctva Uhliarikom. Tak dúfame, že sa predstaviteľom mesta podarí presvedčiť Všeobecnú zdravotnú poisťovnu, aby zazmluvnila nemocnicu a nemocnica bude fungovať ďalej. Pokladal som za dôležité Vás informovať o vzniknutej situácia, ktorá sa nás všetkých v okrese Zlaté Moravce bytostne dotýka.

Tu si môžete prečítať článok z webu Zlaté Moravce.info.

http://www.zlatemoravce.info/2011/06/pomoc-chcu-nam-zrusit-nemocnicu/

Ďakujem za prečítanie Tomáš

Posledná úprava Piatok, 10 Jún 2011 15:08
 
"Starostov" deň detí PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Štvrtok, 02 Jún 2011 17:06

DD_Statosta__06
DD_Statosta__06 DD_Statosta__06
Medzinárodný deň detí (skr. MDD) je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Medzinárodný deň detí sa zvyčajne (ale nie všade) oslavuje každoročne 1. júna. Na Slovensku sa slávi od roku 1952. Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí vo švajčiarskej Ženeve v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Po konferencii viacero vlád zaviedlo v svojich krajinách takýto deň, s cieľom urobiť deťom radosť a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete. Nie je úplne jasné, prečo práve 1. jún bol vybraný ako MDD. Avšak tento dátum je na svete najobľúbenejší, oslavuje sa vo viac ako 21 krajinách. V tento deň je zvykom, že sa na školách neskúša. Prvý jún sa uchytil obzvlášť v komunistických krajinách, kvôli čomu vznikla mylná domnienka, že MDD bol komunistický vynález. Avšak Deň detí sa napríklad v USA oslavoval prvýkrát už v roku 1925, a to v San Franciscu. Zdroj: Wikipedia.sk

 

Posledná úprava Piatok, 03 Jún 2011 05:05
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu121122123124125126127128129130DopreduKoniec»

Stránka 123 z 144
Copyright © 2020 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Exkurzia_BB...
Image Detail