Úvod
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 12 až 10 °C a najvyššie denné teploty 18 až 20 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá 11 až 9 °C a denné maximá 19 až 21 °C.

Internetové stránky obce Skýcov
Zháňanie kosca PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Nedeľa, 19 Jún 2011 14:11

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus

Tento týždeň som si predsavzal, ako som neskôr zistil priam Sizyfovskú úlohu. Zháňal som kosca, ktorý by pokosil ten kopec od dolnej brány cintorína smerom k domu smútku. Nakoniec sa mi podarilo dohodnúť s Jozefom Baštrnákom, ktorý bol ochotný cintorín pokosiť. Tá tráva už bola veľmi narastená. Ja viem, čo som napisal do svojho volebného programu veľmi presne, citujem "cintorín bude vykosený". Veď sme ho už tento rok kosili 3x a budeme ho kosiť aj nasledujúci týždeň. S týmto svahom však máme problémy, lebo to sa moc nedá kosiť vyžínačkou, len kosou. V tomto týždni sme objednali špeciálnu hlavu na kosačku s ktoru by sa mala dať táto tráva pokosiť, tak uvidíme ako to bude fungovať. Ďalej by som chcel poďakovať Jozefovi Danišovi, ktorý bol z vlastnej iniciatívy čistiť vodovod hore v starom cintoríne. Pre mňa je to neuveriteľná vec, ale keď som to tam videl bohužiaľ bola skutočnosťou. Pokúsim sa to opísať. Hore ako je vodovod, kde sa naberá voda je taký válovček do ktorého sa napúšťa voda. Ľudia tam podľa všetkého umývajú rôzne veci a tým ho upchávajú rôznymi kamienčekmi. V minulom článku som informoval, ako sa nám "darilo" posledný týdeň, tak chcem informovať, ako sme sa s problémami popasovali.

Posledná úprava Pondelok, 20 Jún 2011 05:46
Čítať celý článok...
 
Fotky námestia PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Nedeľa, 19 Jún 2011 13:38

Námestie_____07
Námestie_____07 Námestie_____07
V poslednej dobe ma kontaktovalo viacero kamarátov pôvodom zo Skýcova, že či by som nemohol zverejniť fotky nášho nového námestia. Tak som sa pustil do fotenia a niečo som sa pokúsil nafotiť :)

Posledná úprava Pondelok, 20 Jún 2011 04:04
 
Multifunkčné ihrisko PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 17 Jún 2011 08:17

Tento problém sa s nami vlečie už od vybudovania ihriska. Myslel som si, že ho v tomto roku vyriešime, ale narazil som na problém s financiami. Možno si niekto neuvedomuje, ale je to problém "dostať" tam človeka. Ja som povedal, že keď tam mám dať niekoho kto nie je zodpovedný, tak to radšej budeme otvárať ráno a zatvárať večer a nikoho nezamestnávať. Čo som sa pýtal v susedných dedinách, skoro nikto nemá správcu, väčšina ma len človeka, ktorý to otvorí a zatvorí, proste obce nemajú peniaze na človeka, ktorý by tam bol celý deň. Podľa mňa je dôležité, aby tam ten človek bol, lebo sa to veľmi rýchlo zničí. Ale povedzme si to teraz prakticky, ako by to vypadalo v praxi. No v praxi by to bolo asi tak, že tam príde človek, otvorí ihrisko, ak je niekto zapísany na nejaký šport pripraví mu ihrisko, sieť, zaplatí a môže hrať. Ten človek tam síce nemusí s nim sedieť a čakať, kým dohrá, môže ísť napr. domov, ale o tu hodinu, alebo dve sa tam musí znovu vrátiť. Čo som tým chcel povedať? "Nakrúti" milión hodín a ešte ma rozkúskovaný celý deň. A to už nehovorím o prázdninách, kedy by tam musel byť celý deň. Neviem si predstaviť jedného človeka, ktorý by to robil. Mne to vychádza tak, že to musia byť dvaja ľudia, lebo jeden to neutiahne. Takže ono to nie je až také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá.

Posledná úprava Piatok, 17 Jún 2011 08:21
Čítať celý článok...
 
Smolný týždeň PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Sobota, 11 Jún 2011 21:38

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus

Tento týždeň môžem pokojne nazvať smolným. Ani by som si nebol pomyslel, koľko problémov nám môžu narobiť blesky, ktoré nás sprevádzali počas celého týždňa. Podľa všetkého nám jeden "uderil" do rozhlasu. Máme vyhorených niekoľko súčiastok, do opravy sa už pustil pán zástupca Černák. Verím, že sa mu podarí rozhlas sfunkčniť začiatkom týždna. Ďalej sme dnes zistili že blesk vyčínal aj v dome smútku. Tam musel byť veľmi silný, lebo vytrhol aj elektrickú "krabicu" zo steny. Zajtra ráno to príde elektikár opraviť, dúfam že sa mu to podarí, lebo budeme mať problém s pohrebom. Ďalej nám tento týždeň prestala fungovať kopírka. Takže týdeň ako zo zlého sna. Keď sa darí, tak sa darí. A ešte poslednú vec. Včera večer mi telefonoval Paťo Hudec že im na ulici nesvietia svetlá. Včera sa nahodili a dnes opäť nesvietili. Tak sme to boli znovu nahadzovať, ale ono to nešlo. Najskôr sme si mysleli, že je "odpálený" istič, lebo sme to 10x nahodili a stále to vyhadzovalo. Ale čuduj sa svete, asi na 11x, keď sme už odchádzali, sme to ešte raz skúsili nahodiť a ono sa to šokujúco chytilo. Len upozorňujem, že ja nie som elektikár, takže toto berte ako laický názor. Mne to pripadlo, akoby sme niečo pretláčali. Ja to poviem už rovno, myslím si že na tej vetve je čierny odber elektriny. V rámci tejto vetvy su tri ističe. Prvý istič je ulica Partizánska, druhý je Hlavná a tretí sú ulice Za humnami, Konopiska. Tie prvé dva ističe nevyhadzuje, stále vyhadzuje len ten tretí. Aj sme zvýšili istič za 20-ky na 25-ku, ale nepomohlo to. Len upozorňujem, ak zistím, že je niekde čierny odber tak dávam trestné oznámenie. Ja si ešte tieto ulice pôjdem aj s elektikárom pozrieť, lebo nemôžem niekoho obvinovať bez dôkazov, resp. nemôžem ani vstúpiť a kontrolovať všetky domy, ale urobím všetko preto aby sme zistili príčinu, prečo stále "vyhadzuje" túto vetvu.

Ďakujem za prečítanie Tomáš

Posledná úprava Sobota, 11 Jún 2011 21:41
 
1. sv. prijímanie PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Mária Minárová   
Pondelok, 13 Jún 2011 18:06

Dňa 29. mája sa v našej farnosti uskutočnila veľmi milá slávnosť - 1. sväté prijímanie. Deti, ktorých sa táto sviatosť týkala, boli len štyri : Marián Černák, Lukáš Fajna, Adam Herda a Laura Mihalíková. Všetci sa na 1. sv. prijímanie veľmi tešili a patrične sa naň aj pripravovali, či už s pánom farárom na hodinách náboženskej výchovy, alebo s rodičmi, s ktorými častejšie chodili na sv. omše počas týždňa. Keďže počasie deťom prialo, pred omšou sa stretli na farskom dvore s pánom farárom J. Plutom, pričom slávnostnú atmosféru podčiarkla dychovka, ktorá hrala pred kostolom. Potom vstúpili do kostola v slávnostnom sprievode a sviatosť mohla začať. Všetko bolo dobre zorganizované a dôstojné, či už išlo o príhovory, ktoré sa deti naspamäť naučili, obetné dary s komentármi, zapojenie sa detí k spievaniu s mládežníckym spevokolom, alebo fotenie a kamerovanie počas omše. Toto všetko prispelo k tomu, že sme si všetci, ktorí sme sa omši zúčastnili, vychutnali túto slávnosť spolu s nimi. Na záver bolo vidieť na tvárach týchto detí veľkú radosť a za to, že im to takto krásne dopadlo sa poďakovali nielen rodičom a príbuzným, ale hlavne p. farárovi a ich triednej pani učiteľke Mgr. Zuzke Juríkovej.

Tu je krátke video :

Posledná úprava Pondelok, 13 Jún 2011 18:37
Čítať celý článok...
 
Sčítanie obyvateľstva - konečne je to z nami PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 10 Jún 2011 15:01

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus

Chcel by som Vám v mene obce Skýcov poďakovať za ústretovosť pri vypĺňaní sčítacích hárkov a zato, že ste bez problémov vpustili do svojích domácností sčítacích komisárov. Cca 96 % občanov vypĺnilo hárky v našej obci. Myslím si, že je to slušné číslo, vzhľadom na obrovskú medializáciu a spochybňovanie samotného sčítania. Dnes sme boli odovzdať sčítacie hárky do Zlatých Moraviec. Musím konštatovať, že po trojhodinovej kontrole v Zlatých Moravciach sme mali všetko ok. Takže konečne máme po sčítaní. Chcel by som poďakovať gestorke sčítania pani Gabriele Paukovej, ktorá strávila niekoľko večerov na obecnom úrade, aby bolo sčítanie v poriadku. A na záver chcem poďakovať naším sčítacím komisárom - Lucii Belianskej, Petre Dávidovej a Rišovi Paukovi, ktorí zvládli svoju úlohu na jednotku. Dali sme šancu mladým ľuďom a oni nás nesklamali, som rád.

Ďakujem za prečítanie Tomáš

Posledná úprava Piatok, 10 Jún 2011 15:08
 
«ZačiatokDozadu121122123124125126127128129130DopreduKoniec»

Stránka 124 z 146
Copyright © 2020 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
DD_Statosta...
Image Detail