Úvod
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené a búrky, najnižšie ranné teploty 16 až 14 °C a najvyššie denné teploty 20 až 22 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá 12 až 10 °C a denné maximá 17 až 19 °C.

Internetové stránky obce Skýcov
Problémy s nemocnicou PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 10 Jún 2011 14:39

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus

Problémy so zlatomoraveckou nemocnicou nevznikli včera, ani dnes, ale "vlečú" sa už niekoľko rokov. Teraz pristúpilo ministerstvo zdravotníctva k redukciu 150-tich lôžok v rámci Slovenska. Týka sa to aj zlatomoraveckej nemocnici a tým pádom aj celého zlatomoraveckého regiónu, ktorý tvorí 38 obcí vrátane Skýcova. Mesto Zlaté Moravce sa snaží riešiť tento problém. Dnes ráno sme mali mimoriadne rokovanie Požitavského mikroregiónu. Na rokovaní sa zúčastnili prednosta Zlatých Moraviec, Jamrich, riaditeľka nemocnice a podporiť nás prišiel aj predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja pán Belica. Pán predseda Belica vyjadril podporu mestu a povedal, že pomôže ako bude môcť, aby sa nemocnica v ZM zachovala. Ďalej vystúpil prednosta Jamrich, ktorý pomenoval kroky, ktoré mesto v najbližších dňoch podnikne. V pondelok bude stretnutie s generálnym riaditeľom Všeobecnej zdravotnej poistovne a v stredu bude stretnutie s ministrom zdravotníctva Uhliarikom. Tak dúfame, že sa predstaviteľom mesta podarí presvedčiť Všeobecnú zdravotnú poisťovnu, aby zazmluvnila nemocnicu a nemocnica bude fungovať ďalej. Pokladal som za dôležité Vás informovať o vzniknutej situácia, ktorá sa nás všetkých v okrese Zlaté Moravce bytostne dotýka.

Tu si môžete prečítať článok z webu Zlaté Moravce.info.

http://www.zlatemoravce.info/2011/06/pomoc-chcu-nam-zrusit-nemocnicu/

Ďakujem za prečítanie Tomáš

Posledná úprava Piatok, 10 Jún 2011 15:08
 
Stretnutie detí MŠ s ujom horárom PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Piatok, 03 Jún 2011 12:36

Deti v lese ___...
Deti v lese ___01 Deti v lese ___01
Dňa 2. júna 2011 sa uskutočnilo v našej MŠ pri príležitosti Medzinárodného roka lesov stretnutie s ujom horárom, Ing. Rudolfom Dávidom. Pripravil pre nás pekné dopoludnie. V prekrásnej prírode plnej zelene deti poznávali stromy a ich plody. Poznávanie bolo trochu nezvyčajné (fotografie). Deti určovali lesné plody hmatom /so zaviazanými očami/. Potom nasledovali hry o zvieratkách, ktoré menovali i na obrázkoch. Najviac sa deťom páčila hra "Ako sa zvieratká dostanú do lesa pomedzi dopravné prostriedky". Na záver si deti museli zapamätať najmenej štyri veci, ktoré nepatria do lesa. Nakoniec ujo horár deti pochválil za vedomosti o lese a odmenil ich sladkosťami. Touto cestou by sme chceli Ing. Rudolfovi Dávidovi poďakovať za to, že si našiel čas a oboznámil nás s krásami prírody priamo v lese. My sme jeho snahu odmenili piesňami a básňami s lesnou tematikou.

Alžbeta Černáková, riaditeľka MŠ

Posledná úprava Piatok, 03 Jún 2011 13:06
 
"Starostov" deň detí PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Štvrtok, 02 Jún 2011 17:06

DD_Statosta__06
DD_Statosta__06 DD_Statosta__06
Medzinárodný deň detí (skr. MDD) je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Medzinárodný deň detí sa zvyčajne (ale nie všade) oslavuje každoročne 1. júna. Na Slovensku sa slávi od roku 1952. Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí vo švajčiarskej Ženeve v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Po konferencii viacero vlád zaviedlo v svojich krajinách takýto deň, s cieľom urobiť deťom radosť a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete. Nie je úplne jasné, prečo práve 1. jún bol vybraný ako MDD. Avšak tento dátum je na svete najobľúbenejší, oslavuje sa vo viac ako 21 krajinách. V tento deň je zvykom, že sa na školách neskúša. Prvý jún sa uchytil obzvlášť v komunistických krajinách, kvôli čomu vznikla mylná domnienka, že MDD bol komunistický vynález. Avšak Deň detí sa napríklad v USA oslavoval prvýkrát už v roku 1925, a to v San Franciscu. Zdroj: Wikipedia.sk

 

Posledná úprava Piatok, 03 Jún 2011 05:05
Čítať celý článok...
 
Škriatok v Dunajskej Strede PDF Tlačiť E-mail
Napísal Ľubomír Hosťovecký   
Utorok, 31 Máj 2011 09:13

Škriatok_DS__4
Škriatok_DS__4 Škriatok_DS__4
V nedeľu 29. mája 2011 navštívili Skýcovskí divadelníci Dunajskú Stredu a predstavili sa tu divadelnou hrou Škriatok. Predstavenie od Ferka Urbánka sa konalo na pozvanie MO – MS v DS za účasti predsedov MO – MS zo širokého okolia Dunajskej Stredy a malo osobitnú atmosféru. Konalo sa totiž vo vonkajšom priestore, v záhrade Domu Matice slovenskej, kde sa pravidelne stretávajú Slováci žijúci v Dunajskej Strede. Členovia DS Hrušov boli milo prekvapení bezprostredným priateľským prijatím a celé predstavenie sa nieslo vo veľmi príjemnom priateľskom ovzduší. Po skončení predstavenia nasledovali bezprostredné stretnutia s domácimi a divadelníci s nadšením spomínali na nezabudnuteľný fazuľový guláš, domáce koláče, či kvalitné vínko. Ochotníci prežili príjemné nedeľné popoludnie v príjemnej spoločnosti a v neposlednom rade zviditeľnili našu obec ako i slovenskú kultúru v národnostne zmiešanom území Slovenska.(fotografie) Týmto predstavením zároveň ukončili divadelnú sezónu, ktorá trvala od začiatku októbra 2010 do konca mája 2011. Jej výsledkom boli dve premiéry a sedem repríz divadelnej hry Škriatok.Počas letných mesiacov bude MO-MS v Skýcove v spolupráci so Štefanom Juríkom ml. pripravovať hudobno-zábavný program „SPIEVA CELÁ DEDINA PO DESIATICH ROKOCH ?!?“ Toto kultúrne podujatie by sa malo uskutočniť v jesenných mesiacoch.Na záver chcem poďakovať všetkým ochotníkom, členom fanklubu, starostovi obce, riaditeľovi základnej školy, sponzorom a všetkým, ktorí podporili DS Hrušov a MO-MS v Skýcove.

Posledná úprava Utorok, 31 Máj 2011 11:20
 
Exkurzia do Budapešti PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka st.   
Štvrtok, 02 Jún 2011 16:58

Budapešť_2011__...
Budapešť_2011__03 Budapešť_2011__03
Po dlhých rokoch sme sa rozhodli zorganizovať školskú exkurziu so žiakmi našej základnej školy do zahraničia. Voľba padla na Budapešť. Hlavným cieľom exkurzie bola návšteva budapeštianskeho tropikária umiestneného v nemenovanom obchodnom centre a popri tom spoznať krásy maďarského hlavného mesta. 52 účastníkov zájazdu 31.5. 2011 o siedmej hodine ráno vyrazilo na zaujímavú cestu. Autobus bol vybavený klimatizáciou, takže cesta ubiehala príjemne. Štátnu hranicu sme prekročili v Štúrove po moste Márie Valérie. Z Ostrihomu do Budapešti to bolo už len na skok. Návšteva tropikária bola vedením školy pripravená vopred, takže so vstupom neboli žiadne problémy. Mimochodom tropikárium je vlastne minizoo, v ktorom sme mohli vidieť exotické, suchozemské aj morské živočíchy, tak ako žijú v skutočných prírodných podmienkach. Dokonca sme videli vo vode krokodíla, ktorý bol taký nažratý, že sa mu ani papula nechcela otvoriť, keď okolo neho plávali ryby. Tak mu treba :) Po prehliadke sme sa vydali na nákupy drobných suvenírov. Jeden darček pre maminu, jeden pre ocina. Ďaľšou zastávkou bola „Halás bašta“. V rozľahlej Budapešti ju bol problém nájsť. Túto úlohu nám pomohol zvládnuť GPS prístroj pána farára.

 

Posledná úprava Štvrtok, 02 Jún 2011 19:02
Čítať celý článok...
 
Poďakovanie PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Nedeľa, 29 Máj 2011 06:26

Obec Skýcov ďakuje organizačnému výboru na čele s pánom Jozefom Zvolenským za zorganizovanie zájazdu na divadelné predstavenie Vejár. Bolo to supeeeeeeeer.

 
«ZačiatokDozadu121122123124125126127128129130DopreduKoniec»

Stránka 125 z 146
Copyright © 2020 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
opekačka_4
Image Detail