Úvod
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Polooblačno, miestami dážď a búrky, najnižšie ranné teploty 13 až 11 °C a najvyššie denné teploty 19 až 21 °C. Zajtra zamračené a búrky, ranné minimá 15 až 13 °C a denné maximá 18 až 20 °C.

Internetové stránky obce Skýcov
Vianočné poďakovanie PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jozef Zvolenský   
Piatok, 24 December 2010 13:27

Poďakovanie
Poďakovanie Poďakovanie
Riaditeľstvo Základnej školy Skýcov ďakuje p. Lubovi Zbonkovi, ktorý nám nezištne pomohol a povrchovo opravil a vymaľoval priestory 7. triedy. Za pomoc a ochotu mu veľmi pekne ďakujeme.

Taktiež by som rád úprimne poďakoval jednému z rodičov, ktorý po Vianočnej akadémii venoval škole na výlet pre deti 100.- €. Pretože chcel ostať v anonymite, ďakujem mu aspoň touto formou. Ešteraz Vám Páni obom úprimne v mene školy ďakujem.

Mgr. Jozef Zvolenský - riaditeľ ZŠ Skýcov

Posledná úprava Piatok, 24 December 2010 13:38
 
Vianočná besiedka v MŠ - 17.12.2010 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Utorok, 21 December 2010 12:33

Besiedka_05
Besiedka_05 Besiedka_05

Ó Ty krásna,

ó Ty prešťastná, doba vianočná.

To Kristus sa narodil, aby nás vyslobodil,

radujme sa, veseľme sa kresťania.

     I naše deti z Materskej školy v Skýcove sa radovali z príchodu vianočných sviatkov prostredníctvom BESIEDKY POD JEDLIČKOU, ktorá sa uskutočnila v piatok dňa 17. decembra 2010. Na toto podujatie sme sa veľmi tešili. Deti pripravovali pre malého Ježiška a svojich rodičov i starých rodičov peknú kolekciu piesní, básní a scénok s vianočnou tematikou. Slávnosť otvorili už tradične prekrásnymi koledami. Ďalej program pokračoval scénkou "Zvieratká vo vianočnom lese", kde anjelik rozpráva zvieratkám rozprávku o narodení malého Ježiška. Potom nasledovali scénky a tančeky so sprievodom hudby. Oficiálny program sme ukončili piesňou "Keď si šťastný, tlieskaj rukami". Celkom na záver sa deti predviedli detským muzikálom "Babičkin charleston".

Posledná úprava Utorok, 21 December 2010 12:42
Čítať celý článok...
 
Šampión Karol PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Pondelok, 13 December 2010 18:07

KarolŠedivý
KarolŠedivý KarolŠedivý
Karol Šedivý junior si po roku zopakoval triumf na majstrovstvách Slovenska v divízii D9. Na stupne víťazov vystúpil v každých pretekoch, na ktorých štartoval. Keď som tak čítal tento článok v dnešných Nitrianských novinách, tak som si uvedomil, že to už berieme ako samozrejmosť, jeho víťazstvo. Ale všetku tu robotu, ktorú musí on a jeho tím vykonať počas roka, tu si až tak neuvedomujeme. Chcem sa poďakovať za obec Skýcov mame Ivane, celému tímu a nakoniec samotnému Karolovi za vynikajúcu reprezentáciu našej obce. A slová, ktoré som vyriekol na predstavovaní kandiátov na starostu platia na 100 %. Táto obec ta bude podporovať, ako to len bude možné. Samozrejme v rámci svojích možností. A o rok čakáme ďalší titul :)

Posledná úprava Pondelok, 13 December 2010 18:33
Čítať celý článok...
 
Stredoslovenský pohár 10.10.2010 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Piatok, 10 December 2010 19:41
Magické čísla 10, v ktorých sa nieslo posledné kolo Stredoslovenského pohára motocrosse dospelých prinieslo do motocross areálu Košariská veľa dobrých, ale aj smutných správ. Kedže domáci jazdci Miškov M. , Matejov M. , Gahérová Z. , veľmi dobre poznajú domácu trať, ale šťastie im veľmi neprialo a tak v jednotlivých kategóriach skončili Matejov MX1-B - 8. miesto, Gahérová MX2-B - 9. miesto a Miškov MX2 jun. - 17. miesto - a k tomu zlomená kľúčna kosť. Na veľmi dobrej a náročne pripravenej trati mohli diváci sledovať súboje jazdcov, v ktorom im rozvoniaval výborný divočí guľáš a pečené klobásy. V motocrossovom areáli Skýcov celý deň prialo krásne počasie a tak aj napriek zraneniam sa pretek vydaril. Riaditeľ preteku Marián Miškov a usporiadateľ Pavel Žikavský vyslovujú poďakovanie všetkým, ktorý sa akýmkoľvek spôsobom, či už materiálne, finančne, sponzorsky podielali na organizácii a zabezpečení preteku.      
 
S posledným a s prvým PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Sobota, 11 December 2010 19:53

Stolnotenisová súťaž sa pre tento rok skončila. Posledné kolo bolo svojim spôsobom zvláštne, Áčko sa stretlo s prvým mužstvom tabuľky - Zl. Moravce C a naše Béčko sa stretlo s poslednými Machulincami.

Béčkari začali veľmi dobre a potvrdili, že sa na tento  dôležitý zápas dobre pripravili. Viedli už 9:0. Potom trochu prestriedali a nakoniec zvíťazili 14 : 4. Za domácich nastúpili bratia Krigovskí, M.Ondrejka, J.Bernát a Lukáš Dávid. Skýcov B prezimuje na predposlednom 10. mieste tabuľky siedmej ligy.

 

Áčko (Žikavskí, Ondrejka, Kusý) nastúpilo do zápasu s lídrom tiež veľmi dobre a viedli sme 4:2. Postupne sa ale prejavila väčšia kvalita hostí a stretnutie postupne otočili a zvíťazili 6:12. Aj Áčko bude zimovať na predposlednom mieste tabuľky piatej ligy.

Do budúceho roka sme ale znovu skúsenejší a Béčko aj posilnené, dúfame v stred tabuľky.

 
Deň svätého Mikuláša detí MŠ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Streda, 08 December 2010 15:14

     Konečne prišiel dlho očakávaný 6. december - Deň svätého Mikuláša, na ktorý sa deti z našej Materskej školy veľmi tešili. Celý deň sme túžobne čakali na skutočného svätého Mikuláša, ktorý už tradične zavítal do Skýcovského kostolíka. Celé dopoludnie sme prežívali prípravou rôznych mikulášskych prekvapení a samozrejme spevom piesní a básní o Mikulášovi. 

O 17.00 hod. všetky detí vítali svätého Mikuláša, ktorý prechádzal kostolom a požehnával všetky deti. Po jeho krátkom príhovore, naše deti mu zarecitovali a zaspievali mikulášske piesne a básne, za ktoré svätý Mikuláš poďakoval a pristúpil k rozdávaniu darčekov. Na záver sme mu opäť prostredníctvom piesní a básní poďakovali a o malú chvíľu sme sa s Mikulášom rozlúčili. Všetci sme prežívali pekné a neopakovateľné chvíle, na ktoré budeme dlho spomínať.

Vďaka Ti svätý Mikuláš za dary,

nech sa každému podarí,

nájsť lásku a pokoj v každom z nás.

O rok príď opäť medzi nás.

 

Alžbeta Černáková, riaditeľka MŠ

V Skýcove dňa 7. decembra 2010

 
«ZačiatokDozadu121122123124125126127128129130DopreduKoniec»

Stránka 127 z 133
Copyright © 2019 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
DH Skycovan...
Image Detail