Úvod
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Prevažne oblačno, najnižšie ranné teploty 11 až 9 °C a najvyššie denné teploty 19 až 21 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá 10 až 8 °C a denné maximá 18 až 20 °C.

Internetové stránky obce Skýcov
Škriatok v Skýcove PDF Tlačiť E-mail
Napísal DS.Hrusov   
Štvrtok, 27 Január 2011 20:08

ds_hrusov
ds_hrusov ds_hrusov
Známu divadelnú hru Ferka Urbánka ŠKRIATOK v týchto dňoch dotvárajú do najmenších detailov naši divadelní ochotníci. Hra v troch dejstvách v prepracovaní a úprave Jána Borodáča mala premiéru na doskách SND v roku 1942. Premiéra tejto hry v naštudovaní divadelného súboru Hrušov pri MO-MS v Skýcove sa bude konať v nedeľu 6. febráuára 2011 v tunajšom kultúrnom dome o 15.00 hod. detské a o 17.30 hod. večerné predstavenie.
Účinkujú: Ing. Rudolf Dávid, Blažena Pavková, Mgr. Jana Pavlíková, Rudolf Zbonka, Ľudmila Hosťovecká, Ľuboš Žikavský, Iveta Dávidová, Mária Pavková, Mgr. Vladimír Ondrejka, Marián Miškov, Ľubomír Hosťovecký, Mgr. Eva Škodová, Miroslav Kuttner a  Laura Pavková. Text sleduje Mária Ondrejková. Divadelná hra Škriatok bude sedemnástou premiérou divadelného súboru Hrušov v jeho sedemnásťročnej histórii a ďalším príspevkom k obohateniu kultúrneho života v našej obci. Všetci ste srdečne pozvaní stráviť príjemné nedeľné popoludnie s kultúrou.

Ľubo Hosťovecký

Posledná úprava Štvrtok, 27 Január 2011 20:12
 
Cvičenie v ZŠ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Zuzana Juríková   
Pondelok, 24 Január 2011 16:02

zumba-logo
zumba-logo zumba-logo
Chcete si zacvičiť a príjemne stráviť zimné večery? Pozývame Vás na spoločné cvičenie do budovy ZŠ Skýcov.Prvé stretnutie sa uskutoční v utorok 25. januára 2011 o 18: 00 hodine. Tešíme sa na Vašu účasť.

Posledná úprava Pondelok, 24 Január 2011 16:03
 
Najväčšia dráma sezóny PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Piatok, 21 Január 2011 21:44

Klub Skýcov
Klub Skýcov Klub Skýcov
Dnes sme v predohrávke nastúpili na ďalší zápas piatej ligy vo Volkovciach proti domácemu C-čku. Volkovce patria medzi stolnotenisovú špičku regiónu a sú na druhom mieste tabuľky. Do zápasu sme vstúpili s očakávaním prehry, podľa možnosti čo najmenej krutej :)Zápas bol po štvorhrách nerozhodný 1 : 1 a zhodli sme sa na tom, že by sme mohli zabojovať o solídny výsledok. Štandardný výkon od každého člena mužstva zabezpečil priebežné skóre 9 : 7 pre súpera. Posledné dva zápasy mali o všetkom rozhodnúť. Nastúpili na ne Žikavský st. a Martin Kusý. Prvý menovaný svoju úlohu zvládol a zápas dotiahol do víťazného konca (stav 9 : 8). Veľká dráma sa ale odohrávala na stole číslo 2, kde Martin Kusý nastúpil proti domácemu striedajúcemu hráčovi, približne v jeho veku. Martin vyhral prvý set, nasledujúce dva však prehral. Súper získaval body hlavne po svojom výbornom podaní. Naopak, Martin trpezlivou a presnou hrou, dlhými výmenami. Štvrtý set sa mu podarilo získať a tak sa zápas (a tým aj celé stretnutie) rozhodovalo v piatom sete.

 

Posledná úprava Sobota, 22 Január 2011 10:23
Čítať celý článok...
 
Čo je nové v obci PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 21 Január 2011 18:09

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus
Sľúbil som, že budem pravidelne informovať o novinkách v obci, takže tu sú. Začnem minulým týždňom. V pondelok som bol ešte v robote, ale od utorku ma zlomil nejaký vírus. Mal som vysoké teploty, tak som ostal doma ležať. Pôvodne som predpokladal, že sa mi podarí vyliečiť za dva dni, ale mýlil som sa natiahlo sa to na celý týždeň. Zdravie je na prvom mieste. Na piatok bolo naplánované zastupiteľstvo, mali sme pozvaných bývalých poslancov, pani učiteľku Juríkovu, pána riaditeľa Zvolenského, tak som to už nechcel odkladať. Zastupiteľstvo som napriek nie najlepšiemu zdravotnému stavu zvládol.

 

Posledná úprava Sobota, 22 Január 2011 10:07
Čítať celý článok...
 
Oprava kotlov v škole PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jozef Zvolenský   
Piatok, 21 Január 2011 20:43

kotol
kotol kotol
Ako už informoval p. starosta Tomáš Kolembus, mali sme v novembri a decembri problémy s teplotou v škole. Myslel som si, že počas Vianočných prázdnin sa kuričovi podarí kotle poriadne vyčistiť, ale boli veľmi zadechtované a bežným čistením jednoducho nevyčistiteľné. Konzultovali sme túto situáciu s viacerými firmami , ale nikto sa do tejto zložitej práce nechcel pustiť. Vďaka pomoci Ing. Mira Juríka som sa skontaktoval s p. Grežďom, ktorý mi prisľúbil, že dokáže kotle počas víkendu vyčistiť. Práce začali v piatok 14.1. 2011 (v škole bolo kvôli bezpečnosti riaditeľské voľno). Počas celého dňa vyhrievali jeho pracovníci oba kotle na 100 stupňov, odstraňovali tečúci decht a čistili zanesené prieduchy. Zo školy sa valil niekoľko desiatok minút hustý, čierny dym. V sobotu pokračovali a čistenie jedného kotla úplne dokončili a zakúrili.

 

Posledná úprava Sobota, 22 Január 2011 10:07
Čítať celý článok...
 
Blahoželáme PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jozef Zvolenský   
Utorok, 18 Január 2011 14:36

carlos_jr
carlos_jr carlos_jr
9. jaunára 2011 v Žarnovici opäť stúpali otáčky a adrenalín na tradičnom Autoslide Žarnovica. Tridsaťdva pretekárov z troch krajín súperilo pred skvelou diváckou kulisou v kategóriách 4x2 a 4x4. Na žarnovickom ovále sa išli tri rozjazdy, prvých šesť pretekárov z každej kategórie postupovalo do finále. Náš región zastupoval v kategórii 4x2 už tradične Karol Šedivý ml., 16-ročný pretekár vyhral medzi mužmi dva  rozjazdy, raz skončil druhý, vo finále ale dominoval, keď zdolal dokonca aj českého majstra v rallycrose Romana Častorala.Karolovi Šedivému blahoželáme a želáme ešte veľa podobných športových a osobných úspechov.

Video si môžete pozrieť tu  - To sa ani nedá nazvať súboj :)

 

Posledná úprava Utorok, 18 Január 2011 14:48
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu121122123124125126127128129130DopreduKoniec»

Stránka 127 z 137
Copyright © 2019 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
1985_1986_2
Image Detail