Úvod Šport Stolný tenis Ping pong 2011/2012 Stolnotenisový turnaj s rekordnou účasťou
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Sneženie, najnižšie ranné teploty 1 až -1 °C a najvyššie denné teploty 3 až 5 °C. Zajtra zamračené a občasný dážď, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá -1 až 1 °C.

Stolnotenisový turnaj s rekordnou účasťou PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Piatok, 30 December 2011 21:40

Klub Skýcov
Klub Skýcov Klub Skýcov

V piatok, deň pred Silvestrom, sa konal tradičný Vianočný turnaj v stolnom tenise. Už piatykrát za sebou ho organizoval Stolnotenisový klub v spolupráci so starostom obce a so Základnou školou. Každoročne stúpa počet účastníkov a tento rok sa to znovu zopakovalo, turnaja sa zúčastnilo 29 hráčov. Začali sme o 13:15, na 2 stoloch. Rozdelili sme sa do 3 kategórií (Profi, Amatéri, Veteráni).

V kategórii Veteránov (5 hráčov) jednoznačne zvíťazil Viliam Matejov, na druhom mieste skončil Ján Talíř a na treťom Ján Drienovský. Každý z nich si odniesol šampanské J

V kategórii Amatéri (18 hráčov) sa po zápasoch v 4 skupinách systémom „každý s každým“ ďalej hralo vyraďovacím spôsobom – tzv. pavúk. Na treťom mieste nakoniec skončil Ján Pauček. Finálový zápas bol veľmi vyrovnaný a nakoniec sa ukázalo, že to bol jeden z najkrajších zápasov turnaja. Zvíťazila v ňom skúsenosť, Vladimír Mihalík porazil Mária Drienovského. Všetci traja si odniesli krásne poháre.

Nakoniec, v kategórii Profi bolo z rôznych príčin len 6 hráčov. Po zápasoch v 2 skupinách sa hral pavúk. Tretie miesto vybojoval matador skýcovského stolného tenisu, Štefan Žikavský st.. Vo finále sa už tradične stretli Štefan Žikavský ml. a Vladimír Ondrejka ml.. Zápas bol do poslednej loptičky veľmi vyrovnaný, skončil sa tesným víťazstvom Vladimíra Ondrejku 3 : 2 na sety. Prví traja boli taktiež ocenení pohármi od starostu obce.

Počas celého turnaja bolo zdarma k dispozícii občerstvenie – tentokrát okrem tradičného veľkého množstva chlebíčkov a nápojov aj silvestrovská kapustnica. Celkovo sme odohrali 60 zápasov.

Ďakujeme starostovi obce za pomoc pri organizovaní, riaditeľovi školy za poskytnutie priestorov školy a členom stolnotenisovému klubu za ochotu zorganizovať celé podujatie. Počas turnaja zazneli hlasy, že by bolo vhodné zorganizovať aj veľkonočný turnaj. Mám pocit, že takmer všetci účastníci rozumejú filozofii športu na tejto úrovni, že dôležité je zahrať si, zašportovať a stráviť čas so svojimi priateľmi či známymi. Ak všetko dobre pôjde, dúfajme, že sa stretneme nie o rok, ale už o necelý polrok na premiérovom Veľkonočnom turnaji. Želám Vám všetkým šťastný Nový rok. Športu zdar !

Fotografie sú tu

Posledná úprava Pondelok, 02 Január 2012 13:21
 
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Zber papier...
Image Detail