!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Slnečno, najnižšie ranné teploty 3 až 1 °C a najvyššie denné teploty 14 až 16 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá 5 až 3 °C a denné maximá 16 až 18 °C.

Rokovanie OZ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Piatok, 17 Február 2012 15:43

zhrnutie
zhrnutie zhrnutie

Obecné zastupiteľstvo rokovalo vo štvrtok 16. februára a schválilo rozpočet za rok 2011, výročnú správu a záverečný účet obce za rok 2011. Obec je napriek kríze v o niečo lepšej finančnej kondícii ako pred rokom. Počet obyvateľov k 31.12. 2011 bol 1013, z toho 526 žien.

Koncom roka prebehla inventarizácia majetku obce, vyraďovali sa len drobné poškodené a zlomené veci ako lopaty, hrable, starý nefunkčný ohrievač a pod.

Bude sa robiť prieskum v obci, ktorého cieľom bude zistiť záujem domácich obyvateľov o bývanie v eurobytovke, prípadne záujem o kúpu stavebných pozemkov. Aj na základe výsledkov tohto prieskumu sa starosta s obecným zastupiteľstvom rozhodnú, ako riešiť bytovú otázku.

Rokovania sa zúčastnil aj pán J. Bernát, ktorý navrhuje upozorniť občanov na rôznych podomových predajcov, ktorých cieľom je vytiahnuť peniaze najmä od starších ľudí. Toto upozornenie bude tlmočené občanom prostredníctvom rozhlasu. Ďalej navrhol ponechať aj pôvodné kotle v budove ZŠ a nevyhodiť ich. Ak to podľa projektu bude možné urobiť, tak chceme, aby jeden kotol (druhý sa nepoužíva ani teraz - je zanesený) ostal. Ďalším jeho návrhom bolo zasypať príjazdovú cestu za topoľmi (v smere do Veľkých Uheriec), pretože sa tam hromadí odpad. Obec tento odpad už vyviezla, ale o nejaký čas je tam znovu. Tento návrh sme prijali.

Od 15.3. 2012 bude zákaz vjazdu veľkých nákladných vozidiel do obce, a to z oboch strán (aj od Topoľčianok aj od Ješkovej Vsi). Výnimka je samozrejme pre tie vozidlá, ktoré idú naložiť resp. vyložiť tovar v obci (do Kovoplastu, na družstvo atď.).

Na jar sa bude deliť voda v školskej bytovke, ktorá je teraz spoločná - jedny hodiny. O voľný byt je zatiaľ jedna žiadosť.

Občania, ktorí majú nezaplatené dane a iné poplatky, a nemali záujem napriek viacerým výzvam situáciu riešiť, budú musieť čeliť výzve exekútora z Topoľčian.

Pán ing. J. Veverka žiada vymeniť okná na budove firmy Skydent, ktorá je obecná. Navrhuje výmenu zrealizovať a obec by mu tieto prostriedky vrátila formou odpustenia nájmu na isté obdobie (podľa predbežných výpočtov to vychádza cca 1 rok, mesačný nájom za budovu je cca 630 euro). Obec dá zistiť ceny za výmenu okien, ale predbežne sme tejto otázke naklonení.

Posledná úprava Piatok, 17 Február 2012 16:52
 
Copyright © 2020 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Výstava__49
Image Detail