Úvod Voľby Voľby do NR SR dňa 10.3.2012
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Prevažne oblačno, najnižšie ranné teploty 3 až 1 °C a najvyššie denné teploty 3 až 5 °C. Zajtra premenlivá oblačnosť, miestami prehánky, ranné minimá 5 až 3 °C a denné maximá 6 až 8 °C.

Voľby do NR SR dňa 10.3.2012 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Piatok, 02 Marec 2012 12:05

Oznam pre občanov

Obec podľa § 26 zákona č. 333/2004 Z.z. o voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov oznamuje, že voľby do Národnej rady SR sa budú konať v sobotu 10. marca 2012 v čase od 7.00 hod. do 22. hod.

Miestom konania volieb podľa trvalého pobytu občanov obce Skýcov je volebná miestnosť, ktorá sa nachádza v budove OcÚ Skýcov - veľká zasadačka na prízemí, na ul. Školská 294, pre volebný okrsok č.1. Právo voliť má každý občan SR, ktorý v deň volieb dovŕši 18 rokov.

Informácia pre voliča:

Volič je povinný po príchode do volebnej miestnosti preukázať svoju totožnosť predložením občianskeho preukazu (prípadne voličského preukazu, ak mu bol na jeho vyžiadanie vydaný. Vo volebnej miestnosti dostane hlasovacie lístky a prázdnu obálku opatrenú odtlačkom úradnej pečiatky obce.

V priestore určenom na úpravu hlasovacích lístkov vloží volič do obálky jeden hlasovací lístok (z 26 lístkov zaregistrovaných strán si vyberie 1 lístkov a ten vloží do obálky - aby bol platný hlasovací lístok pre danú stranu).

Na hlasovacom lístku, ktorý vloží volič do obálky, môže zakrúžkovaním poradového čísla najviac u štyroch kandidátov uvedených na hlasovacom lístku využiť právo prednostného hlasovania.

Volič, ktorý nemôže sám upraviť hlasovací lístok pre zdravotné postihnutie alebo preto, že nemôže čítať alebo písať, má právo vziať so sebou do priestoru určeného na úpravu hlasovacích lístkov iného voliča, aby podľa jeho pokynov upravil hlasovací lístok a vložil do obálky. Členovia okrskovej volebnej komisie nesmú voličom upravovať hlasovacie lístky.

Za voliča, ktorý nemôže pre zdravotné postihnutie sám vložiť obálku do volebnej schránky, môžu ju do nej na jeho požiadanie a v jeho prítomnosti vložiť iný volič, ale nie člen volebnej komisie.

Volič, ktorý sa nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä zdravotných dôvodov, má právo požiadať okrskovú volebnú komisiu o vykonanie hlasovania do prenosnej volebnej schránky (telefonicky alebo prostredníctvom svojich príbuzných).

Je na každom občanovi, či využije svoje volebné právo a volieb do NR SR sa zúčastní.

Posledná úprava Pondelok, 12 Marec 2012 07:06
 
Copyright © 2020 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Výtvarná sú...
Image Detail