!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Slnečno, najnižšie ranné teploty 3 až 1 °C a najvyššie denné teploty 14 až 16 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá 5 až 3 °C a denné maximá 16 až 18 °C.

Rokovanie OZ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Sobota, 05 Máj 2012 07:16
zhrnutie
zhrnutie zhrnutie
V našej obci sa konalo už 12. obecné zastupiteľstvo. Po dvoch neformálnych stretnutiach poslancov v predošlom období sme tentokrát oficiálne rokovali o dôležitých témach.

K niektorým len jednou vetou :

Na úvod sme schválili všeobecno-záväzné nariadenie (VZN) o verejnej zeleni. Žiadosť Tomáša Matejovho o odkúpenie pozemku pri družstevnej bytovke nebola schválená, obec nemá záujem tento pozemok odpredať. Zámer na obsadenie školskej bytovky je schválený, 15 dní musí byť zverejnený na nástenke aj na webovej stránke obce. Následne komisia zložená z poslancov odporučí starostovi, ktorú zo žiadostí akceptovať. V súčasnosti prebieha v obci plynofikácia základnej školy. Boli zakúpené sedáky do Domu nádeje (smútku), v ďalšom týždni sa zakúpi aj nový katafalk (cca 2100 euro). Začína sa pripravovať Partizánsky chodník, bude sa konať 25.8. 2012. Koncom júna (30.6.) sa zrejme uskutoční súťaž vo varení gulášu na ihrisku, so živou hudbou. Podľa zákona o právnom postavení a platových pomeroch starostov musí obecné zastupiteľstvo raz ročne prerokovať plat starostu. Obecné zastupiteľstvo sa rozhodlo ponechať plat starostu ako v minulom roku, t.j. s 10%-ným navýšením.


Obecné zastupiteľstvo schválilo zámer stavať v obci novú bytovku. Predchádzala tomu dlhá diskusia s argumentami z oboch strán. Máme záujem zvýšiť počet obyvateľov v obci, ideálne pritiahnutím mladých rodín. Zároveň sa niektorí z nás obávajú nízkeho záujmu o novú bytovku. Po osobnom stretnutí s konateľkou stavebnej firmy v priebehu týždňa sme sa nakoniec  rozhodli. Bude stáť na školskom dvore, pod školskou bytovkou. Pozemok je už zameraný, tvorí sa geometrický plán. Stavbu zrealizuje firma Agrostav-HSV. Bude v nej 6 bytov (4x dvojizbové, 2x jednoizbové + 6 parkovacích miest).

Posledná úprava Sobota, 05 Máj 2012 07:50
 
Copyright © 2020 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
keramika_03...
Image Detail