Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené a občasný dážď, najnižšie ranné teploty 2 až 0 °C a najvyššie denné teploty 0 až 2 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá 3 až 1 °C a denné maximá 2 až 4 °C.

2 : 2
2 : 2 2 : 2

Jedľové Kostoľany - Skýcov 2:2 (2:2) 13.4.2008

Góly Skýcova: 10. Milan Dávid, 38. Štefan Bona

Zápas sa začal dosť nešťastne pre Skýcov, keď sa po zbytočnej strate lopty v strede poľa dostal do prečíslenia najlepší strelec súťaže Drienovský a ten sa v takýchto situáciách nezvykne mýliť. 7. minúta 1:0 pre Jedľové Kostoľany. Treba však poznamenať, že domáci hráč Drienovský bol minimálne v dvojmetrovom ofsajde, čo však hlavný rozhodca Andraško „nepostrehol". Ku kvalite rozhodcu len toľko, že v nedeľu doobeda pískal zápas Martin nad Žitavou – Machulince a koniec zápasu odpískal 15. minút pred koncom, vraj sa zle pozrel na hodinky. Ale späť k zápasu. Po tomto góle Skýcov pridal na obrátkach, dôsledkom čoho bol aj faul na Dušana Žikavského na hranici šestnástky. K lopte sa následne postavil známy špecialista na „štandardky“ Milan Dávid a fantasticky trafil ponad múr do pravého „vinkla“. 10. minúta 1:1. Po vyrovnaní prekvapila hosťujúcu obranu dlhá lopta na domáceho kanoniera Drienovského a ten po kontakte s hosťujúcim stopérom Štucikom šikovne spadol. Rozhodca odpískal priamy kop. K lopte sa postavil samotný faulovaný hráč a technickou strelou obstrelil múr a prekonal bezmocného brankára Štefana Žikavského ml. 24. minúta 2:1 pre Jedľové Kostoľany. Po tomto momente prebrali taktovku zápasu hostia a začali obliehať domácu bránu. Tento tlak vyvrcholil v 38. minúte, kedy vybojoval v strede poľa loptu Peter Jenis, vrátil ju Romanovi Černákovi, ten ju posunul na Petra Huňadyho a následne lopta putovala na voľného Milana Dávida. Milan neváhal a loptu hneď posunul na útočníka Štefana Bonu a ten ľavačkou od tyčky vyrovnal. 38. minúta 2:2. Prvý polčas sa po tomto okamihu už len dohrával. Druhý polčas bol viac o bojovnosti, ako o futbalovej kráse. Za zmienku stoji už len obrovská šanca Petra Jenisa, ktorú ale zlikvidoval domáci brankár. Súperi sa nakoniec rozišli zmierlivo.

Video archív - Jedľové Kostoľany – Skýcov 2:2.