Úvod Knižnica Projekty Zo života Obecnej knižnice v Skýcove
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Premenlivá oblačnosť, miestami prehánky, najnižšie ranné teploty 5 až 3 °C a najvyššie denné teploty 13 až 15 °C. Zajtra premenlivá oblačnosť, miestami prehánky, ranné minimá 4 až 2 °C a denné maximá 10 až 12 °C.

Zo života Obecnej knižnice v Skýcove PDF Tlačiť E-mail
Napísal HelenaJuriková   
Sobota, 12 Október 2013 12:38

Knihy sú nevyhnutným spoločníkom pre mnohých našich občanov aj v dnešnej dobe. Veľa ľudí pokladá knihu za najkrajší darček pri rôznych príležitostiach. Jednou z možností ako sa dostať ku knihe je aj návšteva obecnej knižnice v našej obci. Je v nej veľa nových a zaujímavých kníh  rôzneho žánru pre čitateľov každého veku. Umiestnená je v budove základnej školy. Otvorená je každú stredu od 15°° do 17°°hodiny. Od začiatku roka je v nej zapísaných 86 čitateľov – 47 dospelých a 39 detí. Vypožičaných je 870 knižných titulov. Navštívilo ju 422 návštevníkov. V tomto roku pribudlo 61 nových kníh, získané boli z členských príspevkov, z finančných prostriedkov obecného úradu a darom. Vďaka patrí pani učiteľke Mgr. Márii Minárovej a Mgr Zuzane Rajtarovej, ktoré svojich žiakov nabádajú a povzbudzujú k čítaniu, neustále sledujú ich čitateľské záujmy, rozprávajú sa s deťmi o prečítaných knihách. Využívajú priestory knižnice počas vyučovania, prebiehajú v nich rôzne podujatia - Hviezdoslavov Kubín, Slávik Slovenska, stretnutia detí s rodičmi a starými rodičmi i nočné čítanie spojené s prenocovaním v knižnici.

V dôsledku rekonštrukcie budovy základnej školy bola knižnica v júli premiestnená do nových menších priestorov. Ďakujem p. riaditeľovi základnej školy Mgr. Jozefovi Zvolenskému, ktorý tak ako v minulosti aj teraz poskytol miestnosť a pričinil sa o to, aby knižnica ostala v škole. Jeho iniciatívu o oživenie a jej využívanie počas vyučovacieho procesu ocenili aj pracovníčky Krajskej knižnice Andreja Kmeťa v Nitre pani M. Rezáková a Mgr. M. Beláňová, ktoré navštívili obecnú knižnicu v septembri. Okrem iného hovorili, že knižnicu v Skýcove dávajú za vzor mnohým knižniciam v regióne hlavne v tom, ako sa z nefunkčnej knižnice stala prosperujúca knižnica vo viacerých ukazovateľoch.

 

Posledná úprava Sobota, 12 Október 2013 12:41
 
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Den Zeme _1...
Image Detail