Úvod Knižnica Projekty Kniha bez hraníc
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené a občasný dážď, najnižšie ranné teploty 0 až -2 °C a najvyššie denné teploty 1 až 3 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá -3 až -5 °C a denné maximá 1 až 3 °C.

Kniha bez hraníc PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Streda, 04 Jún 2008 09:46

V šk. roku 2007/2008 školská knižnica Skýcov uspela v silnej konkurencii svojím projektom Kniha bez hraníc. Školské knižnice si zmerali sily a nápady v súťaži o najzaujímavejšie podujatie k ich medzinárodnému sviatku. Ocenenie získalo 9 knižníc z celkového počtu 179 hodnotených podujatí. Na pôde Ministerstva školstva SR odovzdala ceny učiteľom – knihovníkom štátna tajomníčka rezortu Bibiána Obrimčáková.

 

Úlohou školských knižníc bolo počas Medzinárodného dňa školských knižníc 23. október pripraviť pre svojich žiakov, ale aj ich rodičov čo najzaujímavejšie podujatie na tému „Čítanie, poznávanie, konanie“. Súťaž vyhlásila Slovenská pedagogická knižnica pod záštitou ministra školstva Jána Mikolaja a s podporou Slovenskej asociácie knižníc. "Aj tohtoročné podujatia hýrili pestrosťou a tvorivosťou a môžu byť inšpiráciou pre ostatných," konštatovala Obrimčáková.

Prvú cenu a finančnú odmenu 30 000 korún získala knižnica Základnej školy Skýcov, kde zorganizovali medzi svojimi žiakmi a žiakmi College P. Eluarda v Paríži medzinárodný chat a videochat v nemčine pod názvom „Kniha bez hraníc“, mladší žiaci vyrábali leporelo a žiaci druhého stupňa sa hrali na spisovateľov pri dotváraní príbehu o francúzskom kapitánovi, ktorý stroskotal na ostrove.
Porota taktiež udelila dve druhé miesta s finančnou odmenou po 20 000 Sk, štyri tretie miesta (odmena 15 000 Sk) a jedno štvrté miesto (10 000 Sk). Okrem toho Slovenská asociácia knižníc venovala jedno zvláštne ocenenie.

Obrázok 1. Štátna tajomníčka MŠ SR Bibiána Obrinčáková, riaditel ZŠ Skýcov Mgr.Jozef Zvolenský a školská knihovníčka Mgr.Zuzana Juríková pri preberaní 1.ceny na Ministerstve školstva  SR

Obrázok 2. Diplom za 1.miesto v súťaži k Medzinárodnému dňu školských knižníc 

Posledná úprava Streda, 04 Jún 2008 09:53
 
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Rozlúčka_MŠ...
Image Detail