Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 12 až 10 °C a najvyššie denné teploty 19 až 21 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá 13 až 11 °C a denné maximá 20 až 22 °C.

Nedeľa, 08 Jún 2008 15:00

Beladice - Skýcov 1 :1 (0:0)

08.06.2008

Gól Skýcova: 87. Vladimír Gubov

Zápas sa začal netradične predpoludním o 10:30 v Beladiciach, aj napriek dohode, že sa posledné tri kolá budú hrať v jednotný čas a to o 17:00! Ligová komisia rozhodla, že sa budu dva zápasy hrať v dopoludnajších termínoch o 10:30! Dôvod nepoznám! V každom prípade jedna vec bola jasná, už pred začiatkom duelu, Skýcovu stačilo získať bod, aby zýískal definitívu postupu! Prvý polčas sa hral za daždivého počasia, ale ani to nezabránilo tomu, aby sa hral obojstranné kvalitný futbal!

Zápas mal od začiatku veľký náboj a hralo sa na hranici únostnosti! Prvú šancu si hostia vypracovali po štandardnej situcií Petra Králika, ale po skrúmáži pred domácou svätyňou sa nám skórovať nepodarilo! Domáci hrozili najmä po štandardných situáciách a rohoch! Po jednom z nich vyslal na hosťujúcu bránu "štiplavu" strelu domáci hráč! Gól však z toho nebol! Potom prišla "štandadartka" Petra Králika, ale opäť sme z tejto šance nič nevyťažilii! A tak mohli domáci po rohu trestať! Našťastie pre hostí vykopával loptu Štefan "Pišta" Bona v päťke! Prvý polčas sa nám zdal veľlmi kvalitný, ale to čo priniesol druhý polčas to bolo, ako hovorí Laco Borbély "futbalová poézia", ktorá musela pohladiť dušu každého futbalového priaznivca :)) V polčase sme spozorovali medzi divákmi aj hráčov Nevidzian, ktorí sa prišli pozrieť na tento duel! Druhý polčas sme začali aktívne! Všetky priame kopy po vynútenej absencii Milana Dávida zahrával Peter Králik! Práve po jeho centri sa zrodila prvá šanca Skýcova, ale domáci brankár loptu výborne vyboxoval a domáci urobili prečíslenie cez celé ihrisko, našťastie pre hostí však domáci útočník trestuhodne netrafil bránu! Potom hostia prestriedali a do hry sa dostal namiesto Juraja Turčana Dušan Žikavský, aby oživil útok hostí. Prišiel však presný opak, keď hosťujúci obrancovia nedokázali odkopnúiť loptu zo šestnástky a domáci hráč technickou strelou skóroval! 1:0 pre Beladice. Po strelenom góle prišla ďalšia rýchla krídelná akcia po ľavej strany, kedy sa na brankára Skýcova "rútili" dvaja domáci útočníci" Jeden z nich urobil kľučku do ľava a Romna ho fauloval, našťastie pre hostí to bolo mimo šestnástky! Pokutový kop sa síce nekopal, ale Roman Paľovčík videl červenú kartu a zápas sa pre neho skončil! Do brány sa postavil hráč z poľa - Noro Pánik! Dozvedel som sa, že vraj niekedy dávno chytával, tak sme boli zvedavý, ako sa zhostí svojej novej úlohy! A zhostil sa jej fantasticky, keď vyrazil strelu ponad múr domáceho hráča! Na oko sa mohlo zdať, že domácim vylúčenie pomôže, aby zápas rozhodli, ale toto tvrdenie z ďaleka nebolo pravdivé. Hostia vrhli všetky sily do útoku! Tri tzv. "tutovky" mal na kopačke hosťujúci Dušan Žiakavský, ale akoby mu nebolo súdené streliť gól! (Môžete si ich pozrieť na videu)  Hostia hrali prakticky na jednu bránu, posledných dvadsať minút!!! Tlačili, ale gól nie a nie prísť! Hostia v snahe streliť vytúžený gól stavili všetko na jednu kartu a do útoku poslal Ľuboš Štucika ešte aj Romana Drienovského namiesto zranedného Štefana Bonu! Jednoducho hra vabank! V struhujúcom závere mal ešte obrovskú šancu Peter Králik, ked obišiel domáceho brankára ale nepodarilo sa mu z uhla trafiť prázdnu bránu! Vykúpenie pre hostí priniesla nakoniec 87. minúta, kedy po ľavom krídle potiahol loptu Peter Králik a našiel voľného Vladimíra Gubova, ktorý strelil vytúžený vyrovnávajúci gól hostí!! 87. minúta 1:1! Po konečnom hvizde hlavného rozhodcu sa začali na ihrisku oslavy postupu Skýcovčanov o súťaž vyššie! Potom sa oslavy presunuli na Skýcov a vraj trvali u niektorých hráčov až do neskorých nočných hodín!

Za hráča zápasu, resp. smoliara zápasu by som vyhlásil hosťujúceho Dušana Žikavského, kto si pozrie video, uvidí prečo! Asi mu nebolo súdené dať gól!

Video archív - Beladice - Skýcov 1:1

Posledná úprava Sobota, 06 September 2008 13:30

Copyright © 2019 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.