!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Premenlivá oblačnosť, miestami prehánky, najnižšie ranné teploty 5 až 3 °C a najvyššie denné teploty 13 až 15 °C. Zajtra premenlivá oblačnosť, miestami prehánky, ranné minimá 4 až 2 °C a denné maximá 10 až 12 °C.

Čo číta Eliška PDF Tlačiť E-mail
Napísal eliska   
Sobota, 24 Január 2009 09:28

knižnica
knižnica knižnica
Keďže toto je môj prvý príspevok, tak začnem podľa abecedy pekne od začiatku.

A hneď použijem prvé dve písmená: román Agáty, autor Ballek Ladislav.

Pred nedávnom som si povedala: dám si niečo slovenské. Bol máj, vonku voňali agáty a tak bola voľba jasná: Ballek a jeho Agáty. A bola to skvelá voľba!

Román Agáty je krásny!

Dej sa odohráva v malom mestečku Palank (Šahy) na brehu Ipľa na slovensko –maďarskej hranici koncom druhej svetovej vojny. O tejto dobe sme sa učili na dejepise len to, kto kde a s kým bojoval, kto prehral a kto vyhral. A kniha hovorí o tom, že aj v tejto divnej dobe sa ľudia dokázali tešiť zo života.

Tento román je krásnym rozprávaním o obyčajných ľuďoch žijúcich obyčajné životy v neobyčajných časoch. Ako pán lekárnik potúžený alkoholom pravidelne vyspevoval v mestečku nad ránom operetné árie (alebo pravidelne potúžený alkoholom vyspevoval...), ako cirkulárku na drevo vlastnil len málokto, ako najlepšiu zeleninu v meste pestovali Bulhari, ako ľudia chodili tancovať do agátového lesíka, ako pani krajčírka vedela o všetkých všetko......

Podľa mňa je to jeden z najkrajších slovenských románov a kto má rád vôňu agátov, nech si túto knihu určite prečíta. Nájdete ju aj v školskej knižnici.

Eliška

Posledná úprava Streda, 11 Február 2009 20:38
 
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Exkurzia_BB...
Image Detail