Úvod Šport Cyklistika Vladimír Ondrejka ml. víťazom Sereďmaratónu
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty -2 až -4 °C a najvyššie denné teploty 2 až 4 °C. Zajtra zamračené, ranné minimá -2 až -4 °C a denné maximá -1 až 1 °C.

Vladimír Ondrejka ml. víťazom Sereďmaratónu PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Pondelok, 18 Máj 2009 20:36

 

Ondrejka V.
Ondrejka V. Ondrejka V.
V obci máme nového šampióna tentokrát v športe, ktorý u nás nemá až takú tradíciu. Ak hádate, o aký šport ide, tak by ste možno ani neuhádli :) Ide o cyklistiku. Vladimír Ondrejka ml. závodne bicykluje už druhý rok. Od začiatku tohto roka začal zvyšovať svoje tréningové dávky na 100 a viac kilometrov. To je pre mňa dosť nepredstaviteľné, sadnúť si na bicykel a "šlapať" také veľké vzdialenosti a ešte k tomu sú tam aj kopce občas :) Ale Vladovi to zjavne ide dobre...

 

V nedeľu dňa 17. 05. 2009 sa zúčastnil prvých pretekov v tejto sezóne. Išlo o Sereďmaratón. Štartovalo celkovo 170 cyklistov. Z nich 70. na tzv. krátku trasu, ktorá merala 65 km. Krátka trasa viedla: Sereď - Hlohovec - Bojničky - Dvorníky - Pata (obrátka) - Dvorníky - Sereď a mala dve stúpania a celkové prevýšenie bolo 370 metrov. Na úvod pretekov sa nikto nepokúsil o únik, a tak sa držal pelotón pokope. Prvý únik prišiel na cca 25-tom kilometri. V tejto skupinke piatich cyklistov bol aj Vlado. Na 32. kilometri prišiel pre Vladimíra smolný moment, spadol! Našťastie bicykel ostal "pokope", a tak rýchlo vstal a uháňal za vedúcou štvorkou. Tesne pred cieľom sa mu ich podarilo dobehnúť. Záver pretekov bol napínavý. Cieľ bol v Seredi a tesne pred cieľom boli dve po sebe nasledujúce 90-stupňové ľavotočivé zákruty. Do cieľovej rovinky vchádzal Vladimír na 2. mieste a v záverečnom špurte sa mu podarilo predrať na 1. miesto. Je to fantastický úspech ku ktorému mu srdečne gratulujeme a želáme, aby mu to dobre "mazalo" aj v ďalších pretekoch. Ideálne by bolo, aby pridal ešte nejaké tie víťazné vavríny.
 

 

Posledná úprava Streda, 20 Máj 2009 05:39
 
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
chemistry
Image Detail