Úvod Šport FK Skýcov História FK Skýcov
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené, dážď so snehom, najnižšie ranné teploty 0 až -2 °C a najvyššie denné teploty 0 až 2 °C. Zajtra prevažne oblačno, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá 2 až 4 °C.

História FK Skýcov PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Piatok, 14 Marec 2008 01:26

futbal 1934
futbal 1934 futbal 1934

Najstarším a najrozšírenejším športom v obci je futbal. Jeho história siaha do medzivojnového obdobia. V roku 2009 sa funkcionári i priaznivci chystajú osláviť 80. výročie vzniku tohto obľúbeného športu v obci. Počas svojej existencie niesol futbalový klub názvy: Sokol Skýcov, Družstevník Skýcov a Telovýchovná jednota Skýcov.

 

Prvé futbalové zápasy sa hrali na Dedinskej, neskôr na ihrisku pri starom cintoríne. Od roku 1964 sa hrajú majstrovské i priateľské futbalové zápasy na ihrisku v strede obce pri kaštieli.

Okrem hráčov sa v klube vystriedalo i mnoho trénerov a funkcionárov. V súčasnosti je predsedom TJ Skýcov Peter Černák mladší. Na futbalovom trávniku v Skýcove vyrástli futbalisti, ktorí svojou hrou prekročili hranice svojej obce. Patrí k nim Ladislav Michálek, Ľubomír Štucika, Radoslav Lukáč, Slavomír Lukáč, Peter Turčan, Tomáš Miškov a Roman Žikavský. Vo futbalovom klube Vion Zlaté Moravce pôsobí náš rodák Ján Hözl mladší.

 

Posledná úprava Utorok, 15 Apríl 2008 15:24
 
Copyright © 2022 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Vystava_200...
Image Detail