Úvod Voľby Pýtali sme sa kandidátov na starostu...
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 13 až 11 °C a najvyššie denné teploty 20 až 22 °C. Zajtra zamračené a búrky, ranné minimá 13 až 11 °C a denné maximá 19 až 21 °C.

Pýtali sme sa kandidátov na starostu... PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Utorok, 26 Október 2010 17:25

volby_2010
volby_2010 volby_2010
Termín komunálnych volieb (27. november) sa blíži. Rozhodli sme sa osloviť kandidátov na starostu našej obce s rovnakými otázkami. Dostali 5 otázok a 10 dňovú lehotu na ich zodpovedanie. Odpovede mali poslať mailom (čo využili p. Drienovský, p. Hosťovecký a p.Kolembus) alebo doručiť osobne (p. Dávid, p. Škorcová).

Chcem upozorniť, že okrem tejto formy ich prezentácie by sa malo uskutočniť aj verejné zhromaždenie.

Odpovede jednotlivých kandidátov (v abecednom poradí) ponechávam v plnom znení, bez editácií a korektúr. Vždy je najskôr uvedená otázka, za ňou nasledujú odpovede jednotlivých kandidátov v abecednom poradí :

 

 

 

1. Stručne charakterizujte svoju osobnosť. (3-4 vety)

 

Milan Dávid

Mám 40 rokov, som ženatý. Mám skúsenosti s riadením výrobných činností a v poslednom období aj s organizovaním verejnoprospešných prác pre obec. Som športovec telom i dušou, inklinujem k volejbalu a hlavne k futbalu, kde som stále aktívnym členom.

 

Bc. Pavol Drienovský

Som mladý, flexibilný človek s veľkým zmyslom pre zodpovednosť a precíznu prácu. Úprimnosť, ústretovosť a všestrannosť sú mojimi hlavnými pozitívnymi stránkami. Prvoradé sú pre mňa čestné zaobchádzanie a maximálne využitie ponúkaných šancí, čo by sa určite uplatnilo vo vedení obce po mojom prípadnom zvolení.

 

Ľubomír Hosťovecký

- som tvorivý typ so zmyslom pre detaily 
- v práci som vytrvalý, pragmatický a pri riešení problémov otvorený diskusii
- ctím si históriu a tradície, som lojálny k národu a k ľuďom, s ktorými žijem
- mojim morálnym kódexom je Desatoro

 

Mgr. Tomáš Kolembus

Som cieľavedomý a komunikatívny. Mám rád jednoduché riešenia. Vo veciach mám poriadok. Nemám rád polovičné riešenia.

 

Jarmila Škorcová

Som komunikatívny typ, myslím, že mám dobré organizačné schopnosti, som priebojná, naučila som sa ísť za svojím predsavzatím, mám sociálne cítenie, rada pomáham ľuďom.

 

 

2. Aké sú podľa Vás kľúčové (hlavné) problémy v obci ?

 

Milan Dávid

Myslím si, že v našej obci boli vo veľkej miere kľúčové otázky vyriešené ako napr. vybudované sú všetky základné stavby infraštruktúry a inžinierske siete. Za problém považujem zlý stav základnej školy (okná, nové kúrenie). Za nový problém považujem zvýšenú nákladnú autodopravu v našej obci po Hlavnej ulici (zvýšené nebezpečenstvo) a zhoršenie technického stavu hlavnej cesty.

 

Bc. Pavol Drienovský

Za hlavné problémy považujem určite havarijný stav školy a škôlky a tak isto nočné osvetlenie v obci. Nesmiem zabudnúť tak isto aj na správu cintorína, ktorá je podľa mňa momentálne nedostačujúca. Určite nesmieme zabúdať aj na okolité prostredie našej obce a krásy, ktoré nám ponúka treba využiť na oživenie turistického ruchu - určite by pomohlo odstránenie divokých skládok v okolitých lesoch a vyčistenie prírody.

 

Ľubomír Hosťovecký

- rekonštrukcia budovy ZŠ
- nájomné byty pre mladých
- spravovanie multifunkčného ihriska
- nedostatočná informovanosť OcÚ vs. občan
- škodlivosť azbesto-cementovej kanalizácie

 

Mgr. Tomáš Kolembus

Hlavnými problémami sú podľa mňa klesajúci počet obyvateľov, chabé bytové možnosti pre mladých a slabá informovanosť obyvateľstva.

 

Jarmila Škorcová

Neviem o žiadnom extréme, myslím, že ako väčšinou všade : nedostatok finančných prostriedkov a to nadväzuje na problémy v školstve, športe, kultúre, cirkvi atď. Preto treba hľadať a vytvárať prostriedky na zlepšenie.

 

 

3. Čo by ste po prípadnom zvolení urobili (zmenili) ako prvé ?

 

Milan Dávid

Ako prvé by som sa snažil vyriešiť problémy spomenuté v bode 2. Podľa možností by som riešil bytovú situáciu mladých rodín (stavebné pozemky, byty) a hlavne doriešenie už rozbehnutých rozvojových aktivít obce, najmä údržba a oprava nehnuteľností v majetku obce.

 

Bc. Pavol Drienovský

Medzi prvé zmeny by asi patrilo už spomínané nočné osvetlenie, ale samozrejme - nie je to jediná vec, no treba prihliadnuť na to, že nie všetko sa dá urobiť naraz a kvalitné riešenia si vyžadujú aj svoj čas, no myslím, že toto nie je až také zložité, preto by som to riešil hneď na začiatku. Tak isto by som riešil stav cintorína a okolie hrobových miest, verejné priestory - tu by určite pomohlo vytvorenie nových pracovných miest - napr. správcov, ktorí by sa starali len vyslovene o konkrétne priestory, takže by to malo aj patričný efekt - napr. v zimných mesiacoch by bolo oveľa ľahšie dostať sa k hrobovým miestam a tak isto aj v lete by bolo zabezpečené pravidelné kosenie a údržba. Taktiež si myslím, že by bolo vhodné oživiť aj kultúrny ruch v obci - podporovať ochotnícke divadlo, dobrým nápadom by určite boli aj nejaké zaujímavé aktivity pre mladých - napr. cvičenie čoraz viac populárnej zumby alebo posilňovňa. Nesmiem však zabúdať aj na starších spoluobčanov, ktorých by možno zaujali nejaké akcie typu folklór, ľudová hudba, ľudové umenie a pod.

 

Ľubomír Hosťovecký

- z hľadiska verbálneho prejavu môj príchod by znamenal novú kultúru práce starostu
- v praktickej rovine - urobím prieskum záujmu o forme bývania (nájomné byty, resp. individuálna výstavba) medzi 20 až 35 ročnými mladými ľuďmi
- zmením súčastnú situáciu v spravovaní multifunkčného ihriska

 

Mgr. Tomáš Kolembus

Audit verejných financií.

 

Jarmila Škorcová

Vyžiadala by som hĺbkovú kontrolu, aby som nastúpila na čistý post, aby som neskôr netrpela za chyby, ktoré sa ma netýkajú a za ktoré nezodpovedám. Veľa by som hovorila s ľuďmi, aby som vedela, čo ich trápi a čo by zlepšilo ich život.

 

 

4. Prečo by ste mali dostať môj hlas ?

 

Milan Dávid

Chcem pokračovať vo všetkých aktivitách, ktoré boli doteraz pre obec prínosom a nepodporovať neproduktívne aktivity, ktoré sú pre obec zjavne nákladné.

 

Bc. Pavol Drienovský

Váš hlas by som mal dostať preto, lebo si myslím, že moja osoba predstavuje veľký potenciál pri vedení obce. Napriek svoju mladému veku mám rozsiahle skúsenosti v oblastiach, ktoré by obci určite neboli na škodu. Chod obce mi nie je ľahostajný a myslím, že moje vedomosti a už spomínané skúsenosti by dopomohli k oživeniu a zlepšeniu života v našej malebnej dedinke. Doteraz som sa angažoval aj ako poslanec, čo si myslím, že je pre mňa tiež veľkým plusom a dôkazom toho, že obec mi nie je ľahostajná.

 

Ľubomír Hosťovecký

- vzhľadom na môj vek a životné skúsenosti mám nad vecami určitý nadhľad
- mám dlhoročné skúsenosti s vedením kolektívu
- počas 13 - ročného pôsobenia vo funkcii technika pre náhradné diely, ako aj spolumajiteľa súkromnej firmy som absolvoval množstvo rokovaní a vyjednávaní na rôznych úrovniach
- jedno volebné obdobie som bol poslancom obecného zastupiteľstva
- mám podporu a deklarovanú pomoc parlamentných politických strán

 

Mgr. Tomáš Kolembus

Lebo Vám nie je ľahostajný ďalší osud obce.

 

Jarmila Škorcová

Preto, aby som Vás presvedčila, že to dokážem. Budem robiť všetko pre to, aby som prispela k zlepšeniu kultúrneho a spoločenského vyžitia v obci a medziľudských vzťahov.

 

5. Aké sú Vaše predvolebné očakávania, ako vidíte svoje šance ?

 

Milan Dávid

Som zárukou pre mladšiu a staršiu generáciu, športové organizácie, záujmové kluby a spoločenské organizácie.

 

Bc. Pavol Drienovský

Dúfam, že k volebným urnám príde čo najviac občanov a hlavne mladých ľudí, ktorých osloví môj predvolebný plán a angažovanie sa. Myslím, že moje šance sú vyrovnané ostatným kandidátom, takže netreba predbiehať, ale samozrejme, netreba prestávať veriť vo svoj úspech :)

 

Ľubomír Hosťovecký

Ako všetci ostatní, tak i ja mám svojich priaznivcov aj odporcov. Preto si myslím, že šance na úspech sú vyrovnané. Výsledok volieb budem plne rešpektovať a považovať ho za plnohodnotný prejav vôle obyvateľov Skýcova.

 

Mgr. Tomáš Kolembus

O všetkom rozhodnú voliči. 

 

Jarmila Škorcová

Dúfam, že každý občan využije svoje volebné právo a odrazí sa to aj na percentuálnej účasti. Moje očakávania sú úplne triezve, budem vďačná za každý jeden hlas, ktorý, aj keď nebudem najúspešnejšia z piatich kandidátov, zdvihne moje sebavedomie. A ako vidím moje šance ? 1:5.

Aj keď to nevyplýva zo zákona, z úcty k čitateľom skýcov.sk som odpovedala stručne na tieto otázky.

 

 

Veľmi pekne ďakujem všetkým piatim kandidátom za ochotu odpovedať, hoci to nebola žiadna verejná oficiálna iniciatíva a teda nebola to ich povinnosť.

Uvidíme sa na verejnom zhromaždení :)

Posledná úprava Piatok, 29 Október 2010 19:09
 
Copyright © 2022 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Rozlúčková_...
Image Detail