!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 13 až 11 °C a najvyššie denné teploty 20 až 22 °C. Zajtra zamračené a búrky, ranné minimá 13 až 11 °C a denné maximá 19 až 21 °C.

Prvé zasadnutie OZ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Utorok, 28 December 2010 10:08

zmena_____4
zmena_____4 zmena_____4
Včera (27.12.2010) sa konalo prvé zasadnutie novozvolených orgánov obce v turistickej ubytovni Breziny. Ako zvolený poslanec OZ som sa rozhodol pravidelne informovať občanov o rokovaniach nielen doterajšou formou zverejnenia zápisnice, ale aj ľudovejším jazykom.

Na rokovanie neboli pozvaní bývalí poslanci, ale len tí noví (hoci pôvodná dohoda z rokovania OZ vraj bola, že prídu aj "starí" aj "noví"), ďalej pracovníčky OcÚ, predseda volebnej komisie p. Černák, gen. Husák a keďže každé zasadnutie je verejné, prišlo aj zopár občanov.

Na úvod p. Černák informoval o výsledkoch volieb, následne nový starosta Mgr. Tomáš Kolembus zložil sľub, po ňom aj noví poslanci. Po krátkom príhovore nového starostu sa za zástupcu starostu určil p. L. Černák.

Plat nového starostu sme hlasovaním určili na minimálnu zákonnú výšku (2,2 násobok priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve).

 Hovorilo sa aj o texte na pamätnú tabuľu, ktorá bude na novom námestí (rozmery 2 x 1 m). P. poslankyňa Z. Juríková súhlasila, že požiada p. Helenu Juríkovú o napísanie textu.

Zriadenie obecnej rady a komisií sme ponechali na najbližšie OZ - 14.1.2011. Vznikol problém ohľadne prevzatia kľúčov od budovy OcÚ, pretože nebola vykonaná inventarizácia budovy OcÚ a nový starosta odmietol prevziať hmotnú zodpovednosť. Na základe ústnej dohody sa dnes ráno stretli bývalý aj nový starosta obce a p. Ľ. Černák a inventarizáciu vykonali.

Celé zasadnutie sa nieslo v priateľskej atmosfére, kultivovanej diskusii, ukončené bolo po 22.00 hodine.

fotografie si môžete pozrieť TU

Posledná úprava Streda, 29 December 2010 10:28
 
Copyright © 2022 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
volejbal 20...
Image Detail