Úvod Oznamy Oprava kotlov v škole
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 5 až 3 °C a najvyššie denné teploty 14 až 16 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá 5 až 3 °C a denné maximá 14 až 16 °C.

Oprava kotlov v škole PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jozef Zvolenský   
Piatok, 21 Január 2011 20:43

kotol
kotol kotol
Ako už informoval p. starosta Tomáš Kolembus, mali sme v novembri a decembri problémy s teplotou v škole. Myslel som si, že počas Vianočných prázdnin sa kuričovi podarí kotle poriadne vyčistiť, ale boli veľmi zadechtované a bežným čistením jednoducho nevyčistiteľné. Konzultovali sme túto situáciu s viacerými firmami , ale nikto sa do tejto zložitej práce nechcel pustiť. Vďaka pomoci Ing. Mira Juríka som sa skontaktoval s p. Grežďom, ktorý mi prisľúbil, že dokáže kotle počas víkendu vyčistiť. Práce začali v piatok 14.1. 2011 (v škole bolo kvôli bezpečnosti riaditeľské voľno). Počas celého dňa vyhrievali jeho pracovníci oba kotle na 100 stupňov, odstraňovali tečúci decht a čistili zanesené prieduchy. Zo školy sa valil niekoľko desiatok minút hustý, čierny dym. V sobotu pokračovali a čistenie jedného kotla úplne dokončili a zakúrili.

 

 

Veľmi som sa obával, či naše staré kotle takýto nápor vydržia. Nastal len jeden problém, tesnenie v zadnej časti jedného kotla nevydržalo vysoké teploty a počas sobotňajšieho odvzdušňovania sme zistili, že z kotla uniká voda. Nakoľko v škole bolo napriek tejto drobnej závade teplo, problém sme doriešili až vo štvrtok. Boli sme nútený vypustiť celý systém, opraviť tesnenie a nanovo celý systém napustiť. Vo štvrtok večer sme potom opäť dve hodiny odvzdušňovali. Na budúci týždeň nás ešte čaká dočistenie spodnej časti druhého kotla a zvýšenie komína v škole pre zvýšenie ťahu. Celá táto oprava a čistenie nás bude stáť 1700.-€ bez DPH. Verím, že  zodpovednejším kúrením, dôkladným čistením a lepšou starosťou o palivo podobný problém už nebudem musieť riešiť. Ešteraz ďakujem Ing. Mirovi Juríkovi , p. Grežďovi  za rýchlu pomoc a taktiež starostovi T. Kolembusovi za informovanie občanov a ponúknutú pomoc . Na záver jedná poznámka. Je to pre mňa príjemný a zároveň zaujímavý poznatok, že súčasný starosta bol v škole tento týždeň viac,krát ako minulý starosta za celý rok.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Posledná úprava Sobota, 22 Január 2011 10:07
 
Copyright © 2020 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Projekt_201...
Image Detail