Úvod Podujatia YAMAHA CLASS - hudobné kurzy
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené a občasný dážď, najnižšie ranné teploty 3 až 1 °C a najvyššie denné teploty 0 až 2 °C. Zajtra sneženie, ranné minimá 1 až -1 °C a denné maximá 3 až 5 °C.

YAMAHA CLASS - hudobné kurzy PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jozef Zvolenský   
Pondelok, 14 Február 2011 08:49

YAMAHA Class
YAMAHA Class YAMAHA Class


Hudobné školy Yamaha vznikli v 50-tych rokoch minulého storočia v Japonsku ako hudobno-pedagogický projekt. V súčasnosti pôsobia po celom svete a patria so svojimi 700.000 žiakmi a 20.000 učiteľmi k najväčším organizáciám svojho druhu Od roku 1994 pôsobia aj na Slovensku.

Metóda YAMAHA

Základom výučby v hudobnej škole Yamaha je elementárna hudobná výchova detí predškolského veku. Zvláštnosť tejto výučby spočíva v zapojení rodičov do hudobného rozvoja dieťaťa. Hlavným ťažiskom vyučovania je vedenie detí k hravému zaobchádzaniu s hudobnými prvkami, predovšetkým k formovaniu hudobného sluchu.


Vyučovanie prebieha v malých prehľadných skupinách. Otvorená skupinová výučba tvorí dôležitý podiel vyučovacej koncepcie. Žiaci sa na hodine v prehľadných skupinách učia spoločne a súčasne jeden od druhého. Deti, ktoré sú odmalička rozvíjané po hudobnej stránke, získavajú okrem potešenia z hudby podvedome aj predpoklady k rozvoju kognitívnych schopností. Rôzne zvuky, spev, hudba i reč ich obklopujú natoľko, že si postupne na svet zvukov nielen zvykajú, ale ich aj obľubujú, a to najmä cez rodinných príslušníkov. Preto je v jednotlivých programoch spätosť dieťaťa a rodiča veľmi potrebná.


YAMAHA CLASS v Zlatých Moravciach ponúka dva predškolské hudobné programy:

Program Robík je najnovším programom hudobnej školy YAMAHA pre deti od 4 do 18 mesiacov. Na jeho vývoji sa podieľala celá rada fundovaných odborníkov z oblasti hudobnej pedagogiky, pediatrie a detskej neuropsychológie. Deťom sú ponúkané najrôznejšie možnosti zapojenia sa do tvorivého procesu (so zreteľom k úrovni ich zmyslových a senzomotorických skúsenosti). Získavajú tak prvé elementárne povedomie o hudbe. Podstatou je proces "voľného objavovania". Dieťatku dáva možnosť pozorovať a objavovať ponúkané predmety s prihliadntím k individuálnej úrovni zmyslového vnímania. Ďalšími aktivizačnými prvkami sú spoločný spev, počúvanie hudby a hudobno-pohybové hry.

Figúrkou, ktorá deti sprevádza, rastie rovnako ako oni a prežíva s nimi témy vychádzajúce z ich života - kúpanie, uspávanie, jedlo, pohyb, choroby, je tuleň Robík. Jednoduché tematický usporiadané príbehy s piesňami a básňami sú obsiahnuté v príručke pre rodičov, doplnené hudbou na CD.

Program Prvé krôčiky k hudbe je určený deťom od 18 mesiacov do 4 rokov a vychádza z predpokladu, že všetky deti spontánne reagujú na zvuky, tóny a rytmus. Obsahom Prvých krôčikov sú jednoduché piesne, rozprávanie, hudobno-pohybové a rytmické hry, počúvanie skladieb, hra na rytmické hudobné nástroje (vrátane doplňujúcich výtvarných a pracovných činností). Deti si zvykajú na pobyt v kolektíve a učia sa sociálnym vzťahom. Hravá forma všetkých činností a rozvoj prirodzenej zvedavosti sú predpokladom pre úspešné zvládnutie procesu učenia v neskoršom veku.

Každá hodina rozvíja určitú tému zo života detí, ktoré zodpovedajú ich veku a skúsenostiam. Ku každej téme je pripravená zodpovedajúca pieseň, báseň a posluchová ukážka, takže spoločne s príbehom a rytmickou alebo pohybovou hrou tvorí hodina organický jednotný celok. Vďaka aktívnej účasti jedného z rodičov (prarodičov), využívaním zaujímavých učebných materiálov - moderných spevníkov, CD s nahrávkami piesni a sluchových skladieb, leporiel a ďalších progresívnych pomôcok, je pôsobenie cielené a intenzívne.

Oba kurzy prebiehajú počas celého školského roka. Vyučovacia lekcia je raz týždenne a trvá 45 minút.

Cena kurzov: 70 Eur polročné školné- garancia minimálne 16 lekcií v jednom školskom polroku

Miesto výuky: Materské centrum MAMI-OÁZA, Hviezdoslavova 77, Zlaté Moravce, vchod z Mojmírovej ulice

Máte záujem o Yamaha kurz pre svoje dieťa? Príďte na skúšobnú bezplatnú hodinu, po ktorej sa záväzne rozhodnete. Môžete sa k nám prísť pozrieť kedykoľvek počas školského roka.

YAMAHA Class ...
YAMAHA Class       1 YAMAHA Class       1Yamaha Class, Mgr. Ivana Valachovičová,

tel.: 0918 361 518, e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Posledná úprava Pondelok, 14 Február 2011 08:51
 
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Silný vieto...
Image Detail