Úvod Starosta informuje Žijeme, nežijeme, alebo čo???
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené a búrky, najnižšie ranné teploty 16 až 14 °C a najvyššie denné teploty 20 až 22 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá 12 až 10 °C a denné maximá 17 až 19 °C.

Žijeme, nežijeme, alebo čo??? PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 11 Marec 2011 22:04

Nedávno som sa stretol po dlhšej dobe s naším rodákom Romanom Minárom. Roman je poslancom v obci pri Bratislave a povedal mi takú zaujímavú informáciu citujem: "Dennodenne čítam Vašu stránku, dokonca som ju dal na našom zastupiteľstve za vzor". Pokračoval ďalej "v tomto ste jednotka, ale čo sa týka spoločenského života ten tu nefunguje, žiadne akcie, proste nič". Ja som mu bohužiaľ musel dať za pravdu. Ale nato aby sme to tu trochu "rozhýbali" potrebujem aj Vašu pomoc, ja to neviem urobiť sám. Výstavným príkladom je tohtoročný ples. Ja sa vôbec netajím tým, že som chcel aby ho robili futbalisti. Na väčšine dedín ho robia. Zorganizovať ples, to sa nedá urobiť tak, že si povedia dvaja ľudia, urobíme to. Tam musí byť zapojených viac ľudí.

Toto mi tu strašne chýba, väčšia zapojenosť, neexistujú partie ľudí, každý čaka len, že to urobí niekto za neho. Ja ako starosta to vidim najmarkantnejšie, každý len príde za mnou urob toto a toto. Nikto však nie je ochotný urobiť niečo sám, načo, veď obec sa postará. Narážam na túto "neochotu" vo všetkých sférach. Ale trochu som odbočil od plesu. Futbalisti si na ňom mohli aspoň niečo zarobiť, ale premrhali túto šancu. Prečo? No lebo nikto nebol ochotný ho zorganizovať. Nakoniec sa plesu ujali na základnej škole, aby aspoň nejaký v obci bol. A tam som to videl opäť. Opäť tí istí ľudia ako pominulé roky. Nikto navyše. Ja neviem, či táto obec spí, alebo čo? Proste ďalší ľudia nie su ochotní vyjsť z domov a trochu sa zabaviť. Neviem si to vysvetliť. A čo mi ešte vadí je podmieňovanie vecí. Keď urobia ples futbalisti, nedojdu divadelníci. Keď ho urobia divadelníci, zasa neprídu futbalisti. A keď ho urobí škola tak nedojdu ani divadelníci, ani futbalisti. Podľa mňa je toto choré! Trochu by sme mohli aj začať rozmyšľať nad týmito vecami. Veď išlo o peniaze pre školu. Som zvedavý, keď urobíme niekedy v budúcnosti starostovský ples či tam vôbec niekto dojde :))) Takže uvítal by som väčšiu zapojenosť do diania v obci, hlavne od mladých. Tí len rozprávajú, rozprávavajú, ale keď treba niečo urobiť, tak nepohnú ani prstom. Ešteže tu máme skupinu strednej a staršej generácie ktorá je naučená robiť a vždy pomôže, keď sa dá. Teraz návrhy riešenia danej situácie. Uvítal by som aj nejaké Vaše návrhy. Zatiaľ plánujem v tomto roku nejaké divadelné predstavenie v Nitre, ak by bol z Vašej strany záujem. Ďalej chcem zorganizovať brigádu na cintoríne. Nejakú turistiku pre deti, buď ísť na Inovec, alebo opekačku na Hrušove. Po prázdninách chceme urobiť varenie gulášu na Vápeniciach. Spojili by sme to s oslavami na peciach. V tomto mi prisľúbil pomoc Igor Minár. Počítam že v lete bude tradičný futbalový turnaj. Možno urobíme zájazd do Viedenskej ZOO. Asi toľko som zatiaľ vymyslel :)))

Ďakujem za prečítanie Tomáš

Posledná úprava Piatok, 11 Marec 2011 22:04
 
Copyright © 2020 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Masky_Ples_...
Image Detail