Úvod Starosta informuje Novinky v obci
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Prevažne oblačno, najnižšie ranné teploty 15 až 13 °C a najvyššie denné teploty 21 až 23 °C. Zajtra polooblačno, miestami dážď a búrky, ranné minimá 15 až 13 °C a denné maximá 21 až 23 °C.

Novinky v obci PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Sobota, 12 Marec 2011 17:36

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus


Posledné týždne sa nesú v znamení rôznych prác. Môžem Vám povedať, že sa vôbec nenudíme. Minulý týždeň sa nám nejako nič nedarilo, pokazil sa nám na úrade monitor, neskôr sa nám pokazilo čerpadlo na plynovom kotli. Už som si myslel, že máme pobosorované :))) Podarilo sa nám podať tzv. výnos ministerstva financií, žiadame v ňom finančné prostriedky na okná v základnej školy. Maximálne sa tu dá získať 13 500 €, pričom naša spoluúčasť je 10 %. Uvidíme, či sa nám podarí niečo získať. Absolvoval som tiež zasadnutie Hrušovsko-Beňadického regiónu, ktoré sa konalo na Obyciach. Funguje tam tzv. rotačný systém. Vždy je to v inej obci. Najbližšie sa bude konať u nás na Skýcove. 1.marca som bol na školení v Nitre. Témou boli zmeny v Zákonníku práce.

V tomto týždni som sa ešte nezastavil. V pondelok ráno prišli opravovať osvetlenie a rozhlasy. Kedže roboty bolo až až, nestihli to urobiť všetko v pondelok, zvyšok dokončili v stredu. V pondelok ránom mi zazvonil mobil a oznámili mi, že v stredu začnú s rekonštrukciou obecného úradu. Hneď som vedel, že v stredu bude zhon, lebo prídu opravovať svetlá a začnú s rekonštrukciou obecného úradu. Rekonštrukčné práce začali výmenou okien. Poprosil som ich či by mohli začať najskôr sme s výmenou na zasadačke, lebo v nedeľu tam chceme privítať hostí. Do dnes sa im podarilo vymenť okná a dvere na celej budove, okrem pošty. Tá sa bude robiť v pondelok ráno. Museli sme totiž dať vyrobiť novú mrežu. V piatok ráno prišli stavať lešenie. Ešte nám ostáva výmena strešnej krytiny, zateplenie budovy a nová fasáda. Obecný úrad bol v piatok zatvorený. Určite bude zatvorený aj v pondelok a možno aj v utorok. Hore máme totiž "trochu" neporiadok, tak budeme musieť upratovať. Uvidíme ako sa to bude stíhať, všetky podrobnosti vyhlásime. Budúci týždeň v utorok by mali začať pokračovať práce na námestí, aby sme všetko stíhali do stanoveného termínu. Podarilo sa mi dohodnúť s ďalšou firmou, ktorá poskytuje internetové pripojenie. Firma sa vola Nevernet. Včera som s nim telefonoval, potvrdili mi, že už padlo definitívne rozhodnutie a v priebehu budúceho týždňa začnú montovať anténu u nás na dome, už je dohodntý aj druhý uzol, zatiaľ neprezradím kde bude, konkurencia nespí. Na iných dedinách je bežné, že je tam niekoľko firiem poskytujúcich internetové pripojenie. U nás bola zatiaľ len firma Sanet. Rozhodol som sa  preto osloviť aj inú firmu, aby mali ľudia aspoň dve možnosti na pripojenie. Keď nebudú spokojní s jednou firmou, prejdu k druhej. Konkurencia je vždy dobrá. Aby som nezabudol, zajtra ráno sa uskutoční pri kostole pietna spomienka venovaná 66. výročiu vypálenia obce. Všetko je už pripravené, tak dúfam, že to dopadne dopadne.

Pikoška na záver. Včera večer mi volal jeden náš spoluobčan, že nám niekto kradne most, aby som volal políciu. Ten most je pod ulicou Konopiska, voľakedy slúžil na prechod na pole v smere na Družstvo. Tak som sadol do auta a išiel to tam pozrieť, čo sa tam deje. Zavolal som aj dotyčného, ktorý mi telefonoval. Išli sme tam spolu. Prídeme k mostu zažneme lampáš a odtial vyjde náš nemenový spoluobčan mierne podguráženy s baníckym lampášom na hlave :))) Neviem čo tam robil, či pílil ten most, alebo tam len pil, to som neskúmal. Asi po piatich minútach ma dokonca spoznal :))) A hovorí mi citujem: "Aaaa starosta to si ty" :))) Jaj ako je dobre takýmto ľuďom, nemajú žiadne starosti :)))

Ďakujem za prečítanie Tomáš

Posledná úprava Sobota, 12 Marec 2011 17:54
 
Copyright © 2020 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
NBB_Skýcov_...
Image Detail