Úvod Názory a úvahy Exkurzia do Budapešti
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené a občasný dážď, najnižšie ranné teploty 0 až -2 °C a najvyššie denné teploty 1 až 3 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá -3 až -5 °C a denné maximá 1 až 3 °C.

Exkurzia do Budapešti PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka st.   
Štvrtok, 02 Jún 2011 16:58

Budapešť_2011__...
Budapešť_2011__03 Budapešť_2011__03
Po dlhých rokoch sme sa rozhodli zorganizovať školskú exkurziu so žiakmi našej základnej školy do zahraničia. Voľba padla na Budapešť. Hlavným cieľom exkurzie bola návšteva budapeštianskeho tropikária umiestneného v nemenovanom obchodnom centre a popri tom spoznať krásy maďarského hlavného mesta. 52 účastníkov zájazdu 31.5. 2011 o siedmej hodine ráno vyrazilo na zaujímavú cestu. Autobus bol vybavený klimatizáciou, takže cesta ubiehala príjemne. Štátnu hranicu sme prekročili v Štúrove po moste Márie Valérie. Z Ostrihomu do Budapešti to bolo už len na skok. Návšteva tropikária bola vedením školy pripravená vopred, takže so vstupom neboli žiadne problémy. Mimochodom tropikárium je vlastne minizoo, v ktorom sme mohli vidieť exotické, suchozemské aj morské živočíchy, tak ako žijú v skutočných prírodných podmienkach. Dokonca sme videli vo vode krokodíla, ktorý bol taký nažratý, že sa mu ani papula nechcela otvoriť, keď okolo neho plávali ryby. Tak mu treba :) Po prehliadke sme sa vydali na nákupy drobných suvenírov. Jeden darček pre maminu, jeden pre ocina. Ďaľšou zastávkou bola „Halás bašta“. V rozľahlej Budapešti ju bol problém nájsť. Túto úlohu nám pomohol zvládnuť GPS prístroj pána farára.

 

 

Aj keď často zamŕzal, kto vie prečo, veď nemrzlo. Ďalším nenahraditeľlným pomocníkom bol žiak tretieho ročníka Lukáš Fajna, ktorý svojimi jazykovými schopnosťami udivoval aj rodených Pešťanov /Luky vie po maďarsky :)/ . Výhľad z „Halás bašty“ bol úchvatný. Pohľad na Dunaj s historickou budovou parlamentu stál za to. V podvečerných hodinách, keď ruch veľkomesta stále neutíchal, sme museli pomýšlať na návrat. Zdraví a riadne unavení sme sa pred ôsmou večer vrátili domov.

PS: Tešíme sa na ďalší zber papiera a výjazd za hranice Slovenska.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

 

 

Posledná úprava Štvrtok, 02 Jún 2011 19:02
 
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
akademia201...
Image Detail