Úvod Miestna samospráva Obecné zastupiteľstvo Obecné zastupiteľstvo rokuje
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Slnečno, najnižšie ranné teploty 3 až 1 °C a najvyššie denné teploty 14 až 16 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá 5 až 3 °C a denné maximá 16 až 18 °C.

Obecné zastupiteľstvo rokuje PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Štvrtok, 11 August 2011 07:03

zhrnutie
zhrnutie zhrnutie

Včera sa konalo druhé mimoriadne obecné zastupiteľstvo. Hlavným dôvodom jeho zvolania bola faktúra za externý manažment vo výške cca 7000 euro (z projektu Revitalizácia centrálnej zóny), ktorú je potrebné uhradiť do 1. septembra. Táto suma nám bude síce refundovaná (v priebehu jesene), ale obec ju v súčastnosti nedokáže uhradiť. Rozhodli sme sa preto, síce veľmi neochotne, vziať ďalší úver. Mesačná splátka všetkých úverov aj s úrokmi sa navýši zhruba o 300 euro na 1800 euro mesačne.


Celkovo stál projekt Revitalizácia centrálnej zóny približne 400 tisíc euro, z ktorých spoluúčasť obce je približne 25 tisíc euro. Nový starosta sa spoločne s poslancami snaží v prvom rade konsolidovať obec a splatiť všetky už existujúce faktúry.


Čo sa týka ZŠ, koncom augusta by malo byť jasné, či projekt na plynofikáciu budovy bude úspešný (bez spoluúčasti obce). Takisto ešte nepadlo posledné slovo ani v otázke nových okien. Ďalšie informácie poskytne starosta obce na ďalšom OZ. V areáli ZŠ budú počas hodov kolotoče.


V rámci úsporných opatrení rušíme ranné svietenie neónov a večer sa neóny nebudú vypínať o 24:00 ako doteraz, ale o 23:00. Toto opatrenie sa bude samozrejme prehodnocovať aj naďalej - v zime to bude inak. Takisto sa vypnú niektoré lampy na námestí.

Stolnotenisový klub s prispením obce zakúpil dva nové pingpongové stoly. 27. augusta sa bude na multifunkčnom ihrisku konať volejbalový turnaj s účasťou 6 mužstiev (Zlaté Moravce, Nová Baňa, Vráble, ...) a bude sa variť guláš. Blíži sa aj tradičný pochod Skýcov - Zlatno (tento rok s cieľom na Zlatne asi o 13.00 a odchodom autobusu na Skýcov o 17.00), bližšie informácie budú na webstránke obce aj na nástenke.

Posledná úprava Štvrtok, 11 August 2011 07:49
 
Copyright © 2020 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
2011_ples
Image Detail