Úvod Knižnica Doporučujeme čitateľom
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Sneženie, najnižšie ranné teploty -10 až -12 °C a najvyššie denné teploty -4 až -2 °C. Zajtra prevažne oblačno a miestami prehánky, ranné minimá -8 až -10 °C a denné maximá -5 až -3 °C.

Doporučujeme čitateľom

Vážení návštevníci stránky a predovšetkým návštevníci obecnej knižnice. V tejto rubrike Vám budeme prinášať názory čitateľov našej knižnice na knihy, ktoré ich zaujali, ktoré majú radi a ktoré doporučujú ostatným čitateľom na prečítanie. Takže dobré a pokojné čítanie . Súčasťou tejto rubriky budú samozrejme aj články a recenzie na knihy, ktoré by sme (ste) radi do knižnice zakúpili. Budeme radi, ak sa aktívne zapojíte do našej diskusie o knihách, ktoré Vás zaujali.

 

 Čo číta Eliška III PDF Tlačiť E-mail
Napísal Eliska Krajcikova   
Piatok, 05 Jún 2009 22:01

Orpham Pamuk
Orpham Pamuk Orpham Pamuk

Tramtadadá, a je to tu, konečne budem písať o knihe, ktorá ma inšpirovala inšpirovať ostatných čitateľov bažiacich po kvalitnom čítaní. Chvíľa napätia....a je to tu:

Orpham Pamuk : Moje meno je Červená.

 Je to bomba! Aspoň teda pre mňa. Táto kniha zatiaľ patrí medzi mojich TOP 3. Román je o úplne inej kultúre, tradícii a filozofii než je tá naša „západná“. Možno preto ma kniha tak fascinovala. Mimochodom, pán Pamuk je nositeľom Nobelovej ceny za literatúru, takže aj to zárukou kvality..

Dej tohto historického románu sa odohráva v Istanbule v 16. storočí v prostredí maliarov miniatúr*. Je vlastne detektívka napísaná tak, že si ani neuvedomíte, že je to detektívka. V celom románe sa pátra po záhadnom vrahovi maliarov miniatúr. No a popri tom sa odohráva príbeh veľkej lásky. Ocitnete sa v kuchyni bežnej rodiny, ale aj v súkromných izbách  sultána a dokonca aj v jeho „paláci darov“. A zároveň je to sprievodca bežným životom v stredovekom Istanbule, kde vedľa seba žili moslimovia, kresťania, Židia, Turci, Arméni, Benátčania atď.

Posledná úprava Sobota, 06 Jún 2009 11:10
Čítať celý článok...
 
Čo číta Eliška II PDF Tlačiť E-mail
Napísal Eliska Krajcikova   
Streda, 01 Apríl 2009 19:02

knižnica
knižnica knižnica
Zdravím všetkých čitateľov beletrie. Ozývam sa vám po dlhšej pauze. Mám opäť jeden typ na krásne čítanie. (Tých typov mám veľa, ale času je nejako pomenej.) Aj táto kniha patrí medzi mojich TOP 10.

Čingiz Ajtmatov: Deň dlhší ako ľudský vek.

Ako hovorí moja kamarátka Evika, je to "vela vela" pekná kniha

Hlavná dejová línia sa odohráva v Kirgizsku uprostred širokánskej stepi na malej vlakovej stanici. Obyvatelia osady Búrkovo na čele s hlavným hrdinom Edigejom odprevádzajú na poslednej ceste svojho suseda. Idú ho pochovať na starý cintorín v oblasti prísne stráženej vojakmi neďaleko Bajkonuru. Počas ich „pochodu“ sa dozvedáme o osudoch jednotlivých obyvateľov osady. Zároveň sa paralelne odohráva fantastický príbeh posádky kozmickej lode. Takže je tu spojený tvrdý a tak trochu aj bezútešný život v zabudnutom kúte sveta s cestovaním po vesmíre....

Posledná úprava Štvrtok, 02 Apríl 2009 17:40
Čítať celý článok...
 
Čo číta Eliška PDF Tlačiť E-mail
Napísal eliska   
Sobota, 24 Január 2009 09:28

knižnica
knižnica knižnica
Keďže toto je môj prvý príspevok, tak začnem podľa abecedy pekne od začiatku.

A hneď použijem prvé dve písmená: román Agáty, autor Ballek Ladislav.

Pred nedávnom som si povedala: dám si niečo slovenské. Bol máj, vonku voňali agáty a tak bola voľba jasná: Ballek a jeho Agáty. A bola to skvelá voľba!

Román Agáty je krásny!

Dej sa odohráva v malom mestečku Palank (Šahy) na brehu Ipľa na slovensko –maďarskej hranici koncom druhej svetovej vojny. O tejto dobe sme sa učili na dejepise len to, kto kde a s kým bojoval, kto prehral a kto vyhral. A kniha hovorí o tom, že aj v tejto divnej dobe sa ľudia dokázali tešiť zo života.

Posledná úprava Streda, 11 Február 2009 20:38
Čítať celý článok...
 


Copyright © 2022 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
5.
Image Detail