Úvod Šport ZO ZTŠČ Skýcov
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty -2 až -4 °C a najvyššie denné teploty 2 až 4 °C. Zajtra zamračené, ranné minimá -2 až -4 °C a denné maximá -1 až 1 °C.

ZO ZTŠČ Skýcov


Trošku neskôr, ale o to viac potešenia PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Sobota, 02 Marec 2013 21:52

buran
buran buran

Tento rok nás obdarila pani zima veľkou snehovou nádielkou, snehu bolo až-až. Veľa ľudí s ním má robotu, no pre usporiadateľov Biatlon klubu v Skýcove (Miškov, Žikavský) je každý meter veľmi vzácny pre udržanie tradície lyžovania v obci, čo sa aj úspešne podarilo - pochodom okolo obce. Najviac nás potešilo to, že sa nám po dlhšom čase podarilo opraviť a spojazdniť snežný skúter - ruský buran C – 640A. Výborné je to, že naši bývalí ruskí bratia majú v SR zastúpenie a tieto modely sa u nás predávajú, samozrejme novšie, a taktiež náhradné diely, s ktorými nemajú problém. Chcel by som informovať, že ruské mašinky vždy niečo "spapkajú" a samozrejme aj ten náš starší typ. Ako po iné roky, aj tento mávame na tratiach v Brezinách veľa neprajníkov, ktorí radi upravené trate kazia. Týmto ich srdečne pozdravujeme :) Ak pripadne nový sneh ešte tento rok, budeme určite organizovať štafetový beh, ak nie, tak potešíme aj turistov a v máji, alebo v júni si pochod zopakujeme, ale s lyžami v rukách.  Na záver by som chcel poďakovať Štefanovi Lukáčovi, Marcelovi Miškovovi, Imrichovi Bujnovi, Štefanovi Orolínovi, Peterovi Mihálíkovi, Milanovi Belianskému a Štefanovi Juríkovi st. za pomoc pri oprave a naladení snežného skútra. Zatiaľ ide, ako švajčiarske hodinky a dúfame, že nám pomôže pri úpravách tratí v Brezinách a blízkom okolí. 

Posledná úprava Nedeľa, 03 Marec 2013 16:09
 
Tradičný pochod okolo dediny PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Nedeľa, 20 Január 2013 18:15

pochod
pochod pochod

Obyvatelia spoločne zachovávajú tradíciu lyžovania, ktorá sa začala ešte v roku 1954. Nejeden milovník toho športu si svoje kosti rozhýbal sobotu 19. januára 2013 na „Tradičnom pochode okolo dediny na bežkách“. Pri zahájení nechýbal aj bývalý učiteľ, riaditeľ ZŠ v Skýcove, lyžiarsky tréner viacerých generácii Július KURUC, ktorému bolo zároveň udelené poďakovanie za rozvoj športu v obci. Organizátor pochodu Marián MIŠKOV zo ZO ZTŠČ Klub biatlon Skýcov informoval, že na účastníkov čaká 12 km trasa z dvomi prestávkami. Keď sa okruh s posledným bežkárom uzavrel, na každého čakal v cieli pamätný diplom s medailou, vecné ceny a spoločná opekačka pri ohni. Pochodu sa zúčastnilo 33 nadšencov a medzi nimi po prvýkrát aj starosta obce Tomáš KOLEMBUS. Fotografie nájdete tu a tieto sú od Maja.

Posledná úprava Nedeľa, 20 Január 2013 20:34
 
Tradícia, ktorá nás vždy hreje PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Pondelok, 14 Január 2013 23:59

pochod
pochod pochod

Pani zima nám začína roztrhávať svoju perinu snehu a to musí nejednému zo Skýcova rozpáliť srdce. Lyžovanie má na Skýcove dlhoročnú tradíciu. Preto ZO ZTŠČ Klub biatlon Skýcov pozýva v sobotu dňa 19. januára 2013 všetkých športovcov, turistov a milovníkov lyžovania na "Tradičný pochod okolo dediny na bežkách". Štart aj cieľ je sústredený, ako vždy v areáli chaty Breziny s prezentáciou o 12.15 hod. a štartom pochodu o 13.00 hod. Zahájenie by mala otvoriť, pre viacerých z nás už legenda lyžovania, a tak zahoďme svoje každodenné starosti a príďme rozhýbať a zrelaxovať svoje telo. Účastníci pochodu sa už teraz môžu tešiť na krásnu odmenu a spoločnú opekačku.

Posledná úprava Nedeľa, 20 Január 2013 16:55
 
Lyžiarsky štafetový beh na 1 km PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Utorok, 28 Február 2012 09:01

štafeta_2012
štafeta_2012 štafeta_2012

Posledná februárová sobota patrila v areali Breziny všetkým lyžiarom, ktorí si zmerali sily v štafetovom behu na 1 km. Ani teplá vlna, ktorá prevládala od stredy nezabránila organizátorom pripraviť bežecký okruh pre 20 zúčastnených pretekárov, ktorí boli rozdelení na dve štafety. Zvíťazila štafeta Mariána Miškovho a druhá bola štafeta Miroslava Žikavského. Za organizáciu klub biatlon Skýcov vyslovujem poďakovanie OcÚ Skýcov za podporu a propagáciu, p. Štefanovi Orolínovi za občerstvenie, Stanovi Húskovi a Marcelovi Miškovmu za meranie času a výsledkov v cieli, ako aj Miroslavovi Žikavskému st., Petrovi Mihálikovi, Mariánovi Miškovmu za prípravu trate pred a v deň preteku a všetkým sponzorom, ktorí prispeli na organizáciu 11. ročníka štafety. Fotografie nájdete tu. Článok s fotografiami a videom o štafetovom behu napísal aj Richard Pročka zo serveru www.moravce24.sk. Ten nájdete tu.

Posledná úprava Utorok, 28 Február 2012 11:36
 
Lyžiarsky štafetový beh na okruhu PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Streda, 22 Február 2012 09:03

P1280802
P1280802 P1280802

Pani zima nám stále na Skýcove drží svoje čaro, a preto by sme sa mali na bielej perinke ešte zahriať. ZO ZTŠČ Skýcov upravila pre lyžiarov bežecké trate, ktoré si môžeme každý deň s chuťou užívať. Tá štipka energie by nám mala vydržať aj do soboty t.j. 25. februára 2012, kedy  pre Vás organizácia klubu biatlon chystá " Štafetový beh na 1 km ".  Tradične areál chaty Breziny a prezentácia o 13.30 hod. so začiatkom štafiet o 14.00 hod. pozýva všetkých lyžiarov premerať si sily na bežeckom okruhu bez rozdielu veku (nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa). Pre každého účastníka bude pripravené občerstvenie, pamätný diplom, medaila a malý darček. Krásne súboje a chvíle ukončíme spoločnou opekačkou pri ohni. Na všetkých sa tešíme a nezabudnite prísť podporiť svojou účasťou aj Vy, na 11. ročník štafetového behu v obci Skýcov.

Posledná úprava Streda, 22 Február 2012 10:08
 
«ZačiatokDozadu123456DopreduKoniec»

Stránka 4 z 6
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Advent_venc...
Image Detail