Úvod Šport ZO ZTŠČ Skýcov
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty -2 až -4 °C a najvyššie denné teploty 2 až 4 °C. Zajtra zamračené, ranné minimá -2 až -4 °C a denné maximá -1 až 1 °C.

ZO ZTŠČ Skýcov


Jeseň ukázala svoje čaro na pochode PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Pondelok, 15 Október 2018 08:44

Počasie ako stvorené na túru prialo 4. ročníku pochodu okolo obce Skýcov. V sobotu 13. októbra 2018 sa 25. prezentovaných účastníkov vydalo od obecného úradu na pešiu túru. Výborná nálada, ktorá panovala v celej skupine sa presúvala tradičnou trasou ku krížu, horizontom Domoviny do Vŕšok a cez Breziny do cieľa hostinca Hrušov.

Keďže pitný režim je potrebné dodržiavať, naša zástavka bola prvýkrát aj s prehliadkou miestnej pálenice, kde nás čakala malá ochutnávka od Jaroslava Húsku. Až po štyroch hodinách všetci zistili, že 13 km a 17 000 krokov je ten pravý dôvod dať si pečenú klobásku a občerstvenie, ktoré pripravil v hostinci Hrušov Marcel Miškov.

Každý účastník pešieho pochodu dostal pamätný diplom a malé odmeny. Najstarším na pochode bol Alexej Černák 78. rokov a najmladším Marco Miškov 5. rokov, ktorí dostali okrem diplomu aj spomienkové darčeky.

Organizátor pochodu Marián Miškov vyslovuje poďakovanie všetkým účastníkom pochodu a tiež starostovi obce Skýcov za podporu. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Napísal: Marián Miškov

 
Tradičný pochod na lyžiach PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Utorok, 30 Január 2018 14:39
Rok ubehol ako voda a klub biatlon Skýcov usporiadal v poslednú januárovú sobotu tradičný pochod okolo dediny na lyžiach. Po krátkom príhovore starostu obce Tomáša Kolembusa privítal všetkých zúčastnených v areáli chaty Breziny usporiadateľ pochodu Marián Miškov. Účastníkov informoval o trase pochodu, ktorá bola nasmerovaná okolo Vápenného vrchu smerom k cintorínu. Tu sme si spomenuli a položili kytice členom, ktorí pôsobili ešte v bývalom "Zväzarme" (Pavel Žikavský, Milan Matejov, Jozef Matejov). Následne sme sa presunuli poza Kovoplast ku krížu, kde bolo prvé občerstvenie s čajom. Výhľadom na obec sme prešli celým hrebeňom Domoviny a zostal už iba Kruh, za ktorým sme sa poslednýkrát občerstvili. Cez Trstené vŕšky sme vrátili späť do areálu chaty Breziny, kde bol cieľ pochodu. Po odovzdaní pamätných diplomov, medailí a spomienkových darčekov sme si zážitky z pochodu vychutnali spolu zo špekáčkami na ohni. Usporiadateľ pochodu ďakuje aj účastníkom z okresov BA, TO, PE a OcÚ za podporu. Fotografie si môžete pozrieť tu.
Marián Miškov
Posledná úprava Piatok, 02 Február 2018 12:25
 
Krásna rozlúčka s bielou perinou PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Piatok, 24 Február 2017 08:36

Krásnym slnečným počasím a jarným vetríkom dali členovia Biatlon klubu Skýcov bodku za zimnou sezónou v našej obci. Mnohí neverili, že lyžovať a sánkovať sa v dedine dalo. No medzi Domovinu a Kruh sa slnečné lúče nedostali a tu bola posledná možnosť rozlúčiť sa so snehom. Tejto malej akcii sa zúčastnil aj Milan Matejov st. s rodinou, s ktorým sme si zaspomínali na "staré dobré časy".  Vyšportovaní a vyčerpaní sme sa s krásnym pohľadom na našu obec vrátili späť domov.

Je dôležité, aby sa tradícia zimného športu v našej obci odovzdávala mladšej generácii a nezabúdalo sa na to, že lyžovaním žila v minulosti celá naša obec.

Fotografie nájdete tu.

Napísal: Marián Miškov

Posledná úprava Piatok, 03 Marec 2017 09:50
 
Tradičný pochod na lyžiach PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Pondelok, 16 Január 2017 19:39

Po ročnej prestávke patrila druhá januárová sobota v našej obci tradičnému pochodu na lyžiach okolo obce Skýcov. Krásne mrazivé počasie prilákalo na štart do areálu chaty Breziny spolu 34. účastníkov, nielen z našej obce, ale aj z blízkeho okolia. Po absolvovaní trasy, ktorá trvala približne 3,5 hod. sa všetci vrátili bezpečne do cieľa. V hostinci Hrušov bol samotný pochod vyhodnotený. Každý účastník si odniesol diplom, medailu a malú pozornosť. Výbornou atmosférou a zážitkami pri spoločnej opekačke sme sa rozlúčili z pochodom. Organizátor pochodu Marián Miškov vyslovuje poďakovanie všetkým účastníkom pochodu a OcÚ Skýcov za finančnú podporu. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Pondelok, 16 Január 2017 19:58
 
Fanúšikovia biatlonu v kraji Vysočina na svetovom pohári PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Štvrtok, 12 Február 2015 09:14

Nové Město na Moravě sa stalo 6.- 8. 2. 2015 dejiskom 7. kola svetového pohára v biatlone. Vo Vysočina Aréne sledovalo počas uplynulého víkendu jednotlivé disciplíny mužov a žien viac ako 100 000 divákov. Davy fanúšikov si nenechali ujsť nádherné strelecké a bežecké výkony vrcholových športovcov sveta. Priame prenosy do celého sveta, streľba a nejeden pohyb do cieľovej roviny povzbudzovalo každý deň cca 18-tisíc divákov len z tribún. V jednotlivých dňoch sa na stupňoch víťazov striedali mená tímov z krajín ako Bielorusko, Fínsko, Česko, Nemecko, Francúzsko, Slovinsko, Nórsko či Rusko. Víťaz šprintu na 10 km a stíhacích pretekov na 12,5 km Jakov FAK zo Slovinska neušiel kamerám a fotografom a o svoju radosť sa podelil aj s nami. Biatlonistkám počas celého závodu husto snežilo. Vietor a ťažkú trať najlepšie zvládla Darya DOMRACHEVA z Bieloruska. Z Vysočina arény nás vyprevádzalo krásne zore a plní zážitkov sme sa vrátili späť do Skýcova. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Štvrtok, 12 Február 2015 11:39
 
«ZačiatokDozadu123456DopreduKoniec»

Stránka 2 z 6
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Advent____3
Image Detail