Úvod Školstvo Materská škola
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Sneženie, najnižšie ranné teploty 1 až -1 °C a najvyššie denné teploty 3 až 5 °C. Zajtra zamračené a občasný dážď, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá -1 až 1 °C.

Materská škola

Zriaďovateľom Materskej školy v Skýcove je Obecný úrad Skýcov. V budove škôlky je miestnosť na aktivity, spálňa , sociálne zariadenia , kuchyňa a miestnosť na výdaj stravy pre žiakov školy. Deti majú k dispozícií ihrisko s pieskoviskom a preliezkami. Riaditeľkou MŠ Skýcov je Alžbeta Černáková.

kontakt : 037 / 6346124Testy školskej zrelosti v našej Materskej škole PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Štvrtok, 18 Február 2016 15:05

Naši predškoláci absolvovali v pondelok dopoludnia svoju prvú väčšiu skúšku zručností a vedomosti, ktorá overila ich pripravenosť na vstup do základnej školy. Testy školskej zrelosti previedol pán riaditeľ Mgr. Radoslav Štukovský z Centra pedagogicko-psychologického poradenstva v Zlatých Moravciach. Jeho priateľský, milý a odborný prístup k deťom vytvoril príjemnú atmosféru, ktorá deťom pomohla splniť všetky požadované úlohy. Touto cestou mu ďakujem za veľmi dobrú spoluprácu medzi CPPP v Zlatých Moravciach a našou Materskou školou. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Alžbeta Černáková, riaditeľka MŠ

Posledná úprava Piatok, 19 Február 2016 06:19
 
Orientačný test školskej zrelosti v našej materskej škole PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Piatok, 06 Február 2015 08:59

V našej materskej škole sa už stalo dobrou tradíciou, že pred zápisom do základnej školy absolvujú naši predškoláci testy školskej zrelosti. Uskutočňujeme ich v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva v Zlatých Moravciach. Tento školský rok prebehlo toto overovanie pripravenosti detí na vstup do základnej školy v pondelok dňa 2. februára, pod vedením pána riaditeľa Radovana Štukovského.

Orientačný test pozostával z troch oblastí:

1.Grafomotorická pripravenosť - kresba mužskej postavy, deti sa snažili zachytiť charakteristické znaky ľudskej postavy.

2.Napodobňovanie písaného písma - predškoláci opisovali podľa predlohy rukou písaný text.

3.Odkreslenie skupiny bodov, v tomto prípade sa vyžadovala dokonalá napodobnenina predlohy, tolerovala sa len malá odchýlka.

Ako doplnok k orientačnému testu školskej zrelosti sa používa i preskúšanie všeobecného prehľadu a orientácia dieťaťa vo svete poznania. Pán riaditeľ zhodnotil zručnosti našich budúcich prvákov a vyjadril spokojnosť, že všetky deti spĺňajú kritéria pripravenosti pre vstup do základnej školy. Touto cestou chcem poďakovať CPPP v Zlatých Moravciach a hlavne pánovi riaditeľovi za milý prístup a ústretovosť pri organizovaní týchto testov, ktoré sú dôležitým ukazovateľom ovládania zručností a vedomostí našich detí pred zápisom do základnej školy. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Piatok, 06 Február 2015 09:06
 
Jesenné aktivity detí Materskej školy v Skýcove PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Štvrtok, 06 November 2014 12:32

Každé ročné obdobie sa vyznačuje svojimi charakteristickými znakmi a každé je svojím spôsobom krásne a umožňuje veľa príležitostí na rôzne aktivity detí. Už prišla jeseň farebná, teší sa každý z nás. Táto pieseň a mnohé iné sa ozývali z našej Materskej školy po tieto dni. Okrem nádherných farieb nám pani Jeseň priniesla i veľa darov v podobe ovocia a zeleniny. A tak sme sa rozhodli, že spolu s našimi deťmi navštívime skýcovský kostol Nanebovzatia Panny Márie, kde sa uskutočnila nádherná výstavka z týchto jesenných plodov. Deti pozorovali krásne obrazce vytvorené z týchto jesenných darov. I my sme v našom predškolskom zariadení využívali počas jesenných dní ovocie, zeleninu a tiež i lesné plody na zhotovenie rôznych výtvorov. No deti sa veľmi tešili na Jesenný deň v lese, kde sme sa dozvedeli za spolupráce uja Ruda veľa o zákonitostiach prírody. Ujo horár pripravil pre našich predškolákov rôzne didaktické a zábavné hry. Deti poznávali stromy, listy, plody, lesné zvieratá. Tiež sme sa rozprávali, ako je veľmi dôležité chrániť prírodu a byť k nej ohľaduplný. Pobyt v prírode sme ukončili pohybovými hrami a púšťaním šarkana. Sme presvedčení, že sme deťom týmto Jesenným dňom urobili radosť a že sa dozvedeli veľa nového a zaujímavého. Sľúbili sme si, že takéto stretnutia s ujom Rudom budeme organizovať častejšie. Pretože vôňa lesa a pohybové aktivity v každom ročnom období kladne pôsobia i na upevnenie zdravia našich detí. Fotografie si môžete pozrieť tu.

 
Rozlúčka s predškolákmi PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Nedeľa, 29 Jún 2014 17:21

Čas plynie ako dravá rieka a nedá sa zastaviť. V piatok 27. júna 2014 sme sa opäť lúčili s našimi predškolákmi, ktorí o dva mesiace zasadnú do školských lavíc. Tentoraz sme rozlúčkový program previedli folklórnym spôsobom. Chlapci oblečení v krojoch zaspievali ľudové piesne a potom prišli na rad rôzne piesne, scénky, hry a samozrejme nechýbala tradičná pasovačka za školákov. Za celoročné snaženie budúci školáci dostali osvedčenia a ostatní predškoláci vysvedčenia. Všetky deti boli odmenené i vecnými darčekmi. Malíčkí predškoláci tiež venovali svojim kamarátom piesne a básne. Po oficiálnom programe sme pokračovali opekačkou a voľnou zábavou na školskom dvore. Chcem poďakovať všetkým rodičom, ktorí pomáhali pri organizovaní tohto podujatia. Pri príležitosti ukončenia školského roku ďakujem za pomoc Obecnému úradu a všetkým sponzorom, ktorí nám pomáhali hlavne pri materiálnom zabezpečení materskej školy. Samozrejme tiež ďakujem všetkým rodičom za spoluprácu. Všetkým deťúrencom prajem príjemné prázdniny, veľa slnka, vody a zábavy. Fotografie z rozlúčkovej slávnosti si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Nedeľa, 29 Jún 2014 17:22
 
Medzinárodný deň detí PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Streda, 04 Jún 2014 12:41

Tohto roku sme sviatok detí oslavovali v našom predškolskom zariadení trochu netradične. Naši predškoláci pri tejto príležitosti dostali už v piatok 30.5. 2014 pekný darček. Bolo to divadelné predstavenie v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Deti sledovali nádherný rozprávkový muzikál Ferdo Mravec. Rozprávka plná vtipu a nádhernej hudby sa im veľmi páčila. Z divadla odchádzali spokojní a plní len tých najkrajších zážitkov. V programe osláv Dňa detí sme pokračovali v pondelok 2. júna. Navštívili sme výstavku domácich zvierat, ktorú pripravili skýcovskí drobnochovatelia. Deti pozorovali domáce zvieratá a tešili sa, že sa ich mohli i dotýkať. Deň plný prekvapení sme zavŕšili aktivitou o slnku. Deti sa dozvedeli prostredníctvom encyklopédií o význame slnka pre život na našej zemeguli. Konštruovali slniečka z rôznych materiálov. /farebný a krepový papier, umelé krúžky, geometrické tvary./ Aktivitu sme ukončili hrou na slnko, ktorou sme sa snažili vytvoriť slnečnú a príjemnú atmosféru pre našich predškolákov. Celkom na záver si deti pomaškrtili na rôznych sladkostiach, ktoré sme dostali od našich sponzorov, / obecný úrad, Coop Jednota, školská jedáleň/, za čo im vyslovujem slová vďaky. Osobitne chcem poďakovať p. Mariánovi Bernátovi za zakúpenie vstupeniek na divadelné predstavenie. Myslím si, že naše deti v tento sviatočný deň prežili pekné a neopakovateľné chvíle, na ktoré budú dlho spomínať. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Streda, 04 Jún 2014 12:55
 
«ZačiatokDozadu123456789DopreduKoniec»

Stránka 3 z 9
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
škôlkári v ...
Image Detail