Úvod Školstvo Materská škola
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Sneženie, najnižšie ranné teploty 1 až -1 °C a najvyššie denné teploty 3 až 5 °C. Zajtra zamračené a občasný dážď, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá -1 až 1 °C.

Materská škola

Zriaďovateľom Materskej školy v Skýcove je Obecný úrad Skýcov. V budove škôlky je miestnosť na aktivity, spálňa , sociálne zariadenia , kuchyňa a miestnosť na výdaj stravy pre žiakov školy. Deti majú k dispozícií ihrisko s pieskoviskom a preliezkami. Riaditeľkou MŠ Skýcov je Alžbeta Černáková.

kontakt : 037 / 6346124Oznam riaditeľky MŠ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Piatok, 23 Máj 2014 11:44

Riaditeľstvo Materskej školy v Skýcove oznamuje rodičom, že prevádzka predškolského zariadenia bude od pondelka 26. mája 2014 do 30. mája 2014 t.j. budúci týždeň otvorená v čase od 7.00 hod. do 15.00 hodiny.

Ďakujeme za pochopenie.

Posledná úprava Piatok, 23 Máj 2014 11:55
 
Zápis do materskej školy PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Streda, 05 Marec 2014 06:45

Vážení rodičia!

Určite i Vy chcete, aby bolo Vaše dieťa čo najlepšie pripravené na vstup do základnej školy, preto je dôležité, aby absolvovalo predprimárne vzdelávanie, ktoré mu môže poskytnúť i naša materská škola. Zápis do nášho predškolského zariadenia pre školský rok 2014/2015 sa uskutoční v dňoch od 11.3. do 13.3. 2014, v čase od 10.30 do 12.30 hod.

K zápisu je potrebné priniesť: kópiu rodného listu a kartu poistenca.

Priestory MŠ si môžete pozrieť tu.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

riaditeľka MŠ Alžbeta Černáková

Posledná úprava Streda, 05 Marec 2014 16:34
 
Maškarný ples opäť zavítal do Materskej školy PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Sobota, 15 Február 2014 11:01

Maškarný ples prišiel zase,
zastavil sa v plnej kráse.
Masky sa tu predvádzajú
zábavu nám ponúkajú.
Nuž vitajte moji milí,
prajeme Vám, aby ste sa dobre zabavili.

Takto znela úvodná báseń, ktorou sme privítali rodičov a starých rodičov na maškarnom plese, ktorý sa uskutočnil 12.2.2014 v našej Materskej škole. Stalo sa peknou tradíciou, že fašiangové obdobie v našom predškolskom zariadení oslavujeme karnevalom, na ktorý sa všetky deti veľmi tešia. Prostredníctvom pohybovej hry sa predstavili masky: leopard, pilot, policajt, kuchár, indián, transformer, opravár, včielky, motorkár, spiderman, pirát, princezné. Masky boli veľmi pekné a originálne. Po kultúrnom programe nasledovala zábava v podobe rôznych hier. Naši predškoláci sa hrali na snehuliakov, krtka, líšku, kozu, záhradníka, rybky, žabky a veľa ďalších. Po krátkom občerstvení sme pokračovali ozajstnou diskotékou, ktorú pre deti pripravil ujo Ľubo. Dobrou hudbou navodil pravú fašiangovú atmosféru. No a tú nám spestril i tanec rodičov a masiek, čo bolo veľmi milé a hlavne zábavné. Počas karnevalu bolo všade živo a veselo. V dobrej nálade sme túto fašiangovú slávnosť po niekoľkých hodinách ukončili. Ďakujem rodičom za prípravu nádherných masiek a mojím kolegyniam za pomoc pri príprave tohto podujatia. Tiež vyslovujem poďakovanie sponzorom za sladkosti. Verím, že o rok opäť zažijeme vo fašiangovom období chvíle plné radosti a zábavy. Fotografie si môžete pozrieť tu a tu.

 
Nové postieľky v Materskej škôlke PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 20 December 2013 15:55

Dnes ráno sme dostali do Materskej skôlky nové postieľky. Je ich desať a deti na nich už dnes prvýkrát spali. Konečne sa to podarilo. Je to taký malý vianočný darček pre deti. Tie staré postieľky mali už hádam 30. rokov. Spávali na nich už generácie detí, medzi nimi aj ja :) Na výmenu bol už najvyšší čas. Ako vyzerajú nové postieľky si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Piatok, 20 December 2013 15:56
 
Mikuláš v Materskej škole PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Sobota, 07 December 2013 18:25

Vyzeráme Mikuláša ,
to je veľká radosť naša.
Na chrbte si batoh nesie
a zavolá: ,,Deti kde ste?"
,,Tu sme milý Mikuláš,
čo v tom vreci ukrývaš?"
,,Mám tu predsa balíčky,
len pre dobré detičky."

Takéto a iné básne, piesne zaznievali v deń Mikuláša v našej Materskej škole. Na tento predvianočný sviatok sme sa všetci veľmi tešili. Pripravovali sme pre Mikuláša prekvapenia. Boli to medovníčky, ktoré deti vlastnoručne piekli a samozrejme tradičný kultúrny program. Spolu s Mikulášom prišiel anjelik a čert, pred ktorým deti najprv mali veľký rešpekt a trochu sa i báli. Ale neskôr strach opadol a malí predškoláci spievali, recitovali, tancovali pre Mikuláša, ale aj pre svojich rodičov. Za ich nádherný program ich Mikuláš obdaril mikulášskymi balíčkami a rôznymi dobrotami. Po oficiálnom programe nasledovala voľná zábava spojená i s ochutnávkou rôznych nátierok, ktoré pripravili pani kuchárky zo Školskej jedálne. Samozrejme nechýbalo i vianočné pečivo, ktoré dodávalo tú pravú vianočnú atmosféru. Bolo to príjemné Mikulášske posedenie, ktoré nám pripomenulo, že najkrajšie sviatky v roku Vianoce sa nezadržateľne blížia. Chcem poďakovať mojim kolegyniam za pomoc pri príprave tohto podujatia. Ďakujem všetkým rodičom za prípravu sladkých dobrôt, hosťom za účasť na tomto mikulášskom večierku. Osobitne chcem poďakovať pánovi starostovi Mgr. Tomášovi Kolembusovi za darčeky a tiež firme HP Servis Ľubomíra Černáka za sponzorský dar určený k tomuto podujatiu. Celkom na záver, chcem všetkým ľuďom dobrej vôle popriať krásny predvianočný čas, aby sme sa všetci v zdraví a šťastí mohli tešiť na najkrajšie sviatky v roku, Vianoce. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Nedeľa, 08 December 2013 05:58
 
«ZačiatokDozadu123456789DopreduKoniec»

Stránka 4 z 9
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Obecný_Ples...
Image Detail