Úvod Školstvo Materská škola
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Sneženie, najnižšie ranné teploty 1 až -1 °C a najvyššie denné teploty 3 až 5 °C. Zajtra zamračené a občasný dážď, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá -1 až 1 °C.

Materská škola

Zriaďovateľom Materskej školy v Skýcove je Obecný úrad Skýcov. V budove škôlky je miestnosť na aktivity, spálňa , sociálne zariadenia , kuchyňa a miestnosť na výdaj stravy pre žiakov školy. Deti majú k dispozícií ihrisko s pieskoviskom a preliezkami. Riaditeľkou MŠ Skýcov je Alžbeta Černáková.

kontakt : 037 / 6346124Medovníky pre Mikuláša PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Pondelok, 02 December 2013 21:28

Vianočná atmosféra sa pomaly vkráda do našich domovov. I v našej Materskej škole už horí prvá adventná svieca, ktorá nám pripomína, že krása vianočných sviatkov sa nezadržateľne blíži. V piatok 6. decembra privítame v našom predškolskom zariadení sv. Mikuláša.Tak sme sa rozhodli, že okrem piesní a veršíkov mu pripravíme spolu s našimi predškolákmi i medovníky. V pondelok 2. decembra sa naše deti zmenili na malých výrobcov sladkých vianočných medovníkov. Keď bolo cesto pripravené, chlapci i dievčatá vykrajovali stromčeky, snehuliakov, hniezdičky a snehové vločky, ktoré sme ozdobovali vlašskými orieškami. Deti pracovali s radosťou a na niektorých bolo vidieť, že majú už celkom dobré zručnosti z domu. Boli šikovní a práca im išla od ruky. Veľmi sa tešili z prvých upečených medovníkov, ktorých vôńa sa šírila po celej budove. Ich dobre odvedenú prácu pochválili i pani kuchárky. Veríme, že si na nich pochutí i sv. Mikuláš, ktorý už čoskoro zavíta medzi nás a prinesie našim predškolákom nádherné prekvapenia. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Utorok, 03 December 2013 18:33
 
Deň Jablka PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Štvrtok, 24 Október 2013 19:10

Každý rok nám pani Jeseň ponúkne, aby sme s deťmi prežívali pekné stretnutia s prírodou pri rôznych aktivitách. Počas pobytu vonku spoznávame čaro opadávania lístia, počúvame jeho šuchot, vytvárame rôzne predmety z prírodnín a tešíme sa z nádherných jesenných farieb.


Jeseň je i obdobím dozrievania ovocia. Tak sme sa rozhodli, že spolu s deťmi z našej materskej školy si urobíme Deň jablka. Deti si priniesli zdravé jablká z domu. Vytvárali sme z nich veselých kamarátov, dotvárali sme ich prírodným materiálom./špajdle, škoricové klinčeky/. Strúhaním šupky z jablka pani učiteľka urobila jablkového hada. Z rozkrájaných jabĺk mali deti ochutnávku, kde porovnávali chuť čerstvých jabĺk a jablkového kompótu. Ďalej si pochutnávali na detskej výžive a jablkovom pyré, jablkovom koláči. V rozhovore sme sa zhodli, že najlepšie sú čerstvé jablká, plné vitamínov. Potom sme sa zaoberali tvarovou stránkou tohto vynikajúceho ovocia. Deti vystrihovali jablká a tiež ich kreslili na počítači. Prekvapením pre deti bolo jablko z plastových fliaš, ktoré deti vyzdobovali prostredníctvom modelovacej hmoty. Z vytvorených predmetov sme si urobili výstavku, ktorá okrášlila priestory našej Materskej školy. Celkom na záver nechýbala pohybová hra, Bolo raz jabĺčko krásne.
Túto jesennú aktivitu previedla pani učiteľka Zlatica Komárová. Fotografie si môžete pozrieť tu.

 
Budúci prváci sa lúčili s Materskou školou PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Utorok, 25 Jún 2013 22:10

V utorok 25.6.2013 sa šesť predškolákov z Materskej školy v Skýcove rozlúčilo s naším predškolským zariadením. Celá rozlúčková slávnosť prebiehala v radostnej atmosfére. Za sprievodu príjemnej hudby pani riaditeľka predstavila budúcich školákov. Sú to: Nikolka Pavková, Melinda Lukáčová, Paťka Fedoreková, Jakubko Dávid, Sebastiánko Lukáč, Tobiasko Šabo. Potom sa predškoláci predviedli slávnostným rozlúčkovým programom. Predstavili celú kolekciu piesní, básní, scénok a tančekov. Hlavnou časťou programu bolo pasovanie za prvákov, ktoré previedla pani riaditeľka za pomoci rytierskeho meča. Každému budúcemu prvákovi pani učiteľka Komárová prečítala charakteristiku. Po odovzdaní darčekov a osvedčení o ukončení predprimárneho vzdelávania, nasledoval krátky kultúrny program, ktorí pripravili pre svojich kamarátov malí predškoláci. Lúčili sa slovami: ,,Ahojte a buďte zdraví nech, nech sa Vám v tej škole darí!". Potom sme pokračovali voľnou zábavou, kde nechýbalo občerstvenie a maškretenie na slávnostnej rozlúčkovej torte.

Záverom chcem poďakovať p. starostovi Tomášovi Kolembusovi, že prijal pozvanie na toto podujatie. Ďakujem mojim kolegyniam a všetkým rodičom pri príprave tohto podujatia. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Streda, 03 Júl 2013 11:11
 
Opäť upršaný Medzinárodný deň detí PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Piatok, 31 Máj 2013 16:58

V Deň detí sme pre našich predškolákov z Materskej školy pripravili poldenný výlet do neďalekej Zubrej obory pri obci Lovce. Deti sa na výlet veľmi tešili. Okrem pozorovania ranného kŕmenia zubrov boli pre nich pripravené rôzne hry a súťaže. Ale bohužiaľ zobudili sme sa do daždivého rána a nepriaznivé počasie prekazilo naše plány. Tak sme tento slávnostný deň spestrili deťom v herni našej Materskej školy. Pripravili sme rôzne súťaživé hry. Najviac sa im páčili preteky na loptách, chodúľoch a trampolíne. Za svoje perfektné výkony boli odmenené peknými diplomami a rôznymi sladkosťami. Potom sme v programe pokračovali detskou diskotékou. Naši predškoláci boli spokojní, ale museli sme im prisľúbiť, že naplánovaný výlet určite absolvujeme v najbližších slnečných dňoch. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Záverom chcem poďakovať Obecnému úradu, Školskej jedálni a Coop Jednote za sladké prekvapenia.

Posledná úprava Piatok, 31 Máj 2013 17:08
 
Bábkové divadlo zavítalo do Materskej školy PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Utorok, 23 Apríl 2013 16:25

S príchodom teplého jarného slnka navštívil našu Materskú školu bábkový súbor Slniečko z Piešťan. Deti sa na toto vystúpenie veľmi tešili. Malé komorné divadielko sa nám predstavilo hrou s výchovnou tematikou pod názvom ,,O neposlušných deťoch." Už samotný názov nám hovorí o hlavnej myšlienke krátkeho príbehu. Zuzka a Peťo neposlúchajú svojich rodičov, až dovtedy, kým ich otec nezačaruje a oni sa menia na „dospelákov“. Ocitnú sa v úlohe svojich rodičov. Až v tejto situácií pochopia, že svet dospelých vôbec nie je jednoduchý. Hlavnou myšlienkou tejto rozprávky je úcta a láska k rodičom. Deťom sa táto hra páčila. Zaujali ich hlavne pekne výtvarne stvárnené bábky. Zapájali sa i slovne do dialógov, reagovali i pohybom a piesňou. Celý dej rozprávky bol oživený aj zvukovým podfarbením. Spolu s bábkovým divadlom sme zažili príjemné chvíle, ktoré si v budúcnosti určite zopakujeme. Už teraz sa tešíme na nové príbehy bábkových postavičiek, ktoré opäť potešia našich malých divákov a podporia detský svet fantázie a literárneho cítenia. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Streda, 24 Apríl 2013 05:22
 
«ZačiatokDozadu123456789DopreduKoniec»

Stránka 5 z 9
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Hrušov_výle...
Image Detail