Úvod Školstvo Materská škola
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Sneženie, najnižšie ranné teploty 1 až -1 °C a najvyššie denné teploty 3 až 5 °C. Zajtra zamračené a občasný dážď, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá -1 až 1 °C.

Materská škola

Zriaďovateľom Materskej školy v Skýcove je Obecný úrad Skýcov. V budove škôlky je miestnosť na aktivity, spálňa , sociálne zariadenia , kuchyňa a miestnosť na výdaj stravy pre žiakov školy. Deti majú k dispozícií ihrisko s pieskoviskom a preliezkami. Riaditeľkou MŠ Skýcov je Alžbeta Černáková.

kontakt : 037 / 6346124Čarovný svet rozprávok PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Pondelok, 25 Marec 2013 19:47

Mesiac marec je mesiacom knihy. Pri tejto príležitosti sa naše deti z Materskej školy viac, ako inokedy oboznamujú s detskou literatúrou. Intenzívnejšiu prácu s knihou sme začali návštevou Obecnej knižnice. Pani učiteľka Rajtárová deťom rozprávala o pestrosti žánrov rôznych kníh, no najviac sa zamerala na ľudové, autorské rozprávky a detské encyklopédie. Naši predškoláci potom manipulovali s knihami, prezerali si obrázky a budúcich prvákov zaujímal i text, kde pozorovali hlavne veľké tlačené písmenká, čím sme trošku plnili i cieľ rozvíjania predčitateľskej gramotnosti. Na druhý deň sme pre deti pripravili aktivitu pod názvom Čarovný svet rozprávok. Ujo rozprávkár prišiel medzi deti s piesňou Vitaj rozprávka. Priniesol im rozprávkové knižky, ktoré sme poznávali podľa obrázkov. Rozprávali sme sa O červenej čiapočke, O neposlúšných kozliatkach, O dedkovi, ktorý repu zasadil, O popoluške, O snehulienke a siedmich trpaslíkoch, O dvanástich mesiačikoch, O Maťkovi a Kubkovi, O Danke a Janke. Predstavili sme si i pani spisovateľku Máriu Ďuríčkovú. Deti zaujali i knižky svojich kamarátov, ktoré si priniesli do Materskej školy. Potom nasledovala dramatizácia rozprávok, kde si deti rozvíjali predstavivosť, improvizačné schopnosti. Veľmi sa nám páčila i kooperácia medzi nimi, ako staršie deti pomáhali mladším pri zapamätaní si textu. Bolo to veľmi milé a inšpirujúce divadielko, pekná bola i jednoduchá tvorba dialógov medzi predškolákmi. Túto aktivitu sme si zvolili hlavne preto, že žijeme vo svete digitálnych technológii a deti prichádzajú do priameho kontaktu s knihou, hlavne v domácom prostredí čoraz menej. Tiež sme chceli, aby deti poznávali čarovný svet rozprávok, kde základnou myšlienkou je víťazstvo dobra nad zlom. Na záver tejto aktivity deti vyfarbovali postavičky z rozprávok. Z týchto výtvarných prác sme si potom vytvorili malú výstavku. Do sveta rozprávok sa budeme neustále vracať, či už prostredníctvom dramatizácii, čítaním rozprávok, alebo i výtvarnými aktivitami. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Pondelok, 25 Marec 2013 19:50
 
Zápis detí do Materskej školy PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Štvrtok, 28 Február 2013 10:11

Vážení rodičia!

Určite i vy chcete, aby Vaše dieťa neustále napredovalo v poznávaní okolitého sveta, pod odborným vedením. Preto neváhajte a prídite zapísať Vaše dieťa k budúcemu školskému roku 2013/2014. Zápis sa uskutoční v dňoch od 11.3. do 15.3., v čase od 10.30 hod. do 12.00 hod. a v popoludńajších hodinách od 14.30 do 15.30 hod. Je potrebné so sebou priniesť rodný list a kartičku poistenca.
Dovoľte, aby som Vás v krátkosti oboznámila o základoch našho predprimárneho vzdelávania. Náš školský vzdelávací program má štyri okruhy: Ja som, Ľudia, Príroda, Kultúra. V rámci tohto vzdelávania plníme špecifické ciele, ktoré sú zahrnuté v spomenutých okruhoch. Deti poznávajú zákonitosti prírody. Zaoberáme sa predčitateľskou gramotnosťou, grafomotorickou zručnosťou. Oboznamujeme deti s číslami a s rôznymi operáciami medzi nimi.Samozrejme, že deti poznávajú básne, piesne, hudobné nástroje, ľudové a autorské rozprávky. Tiež ponúkame i základné znalosti digitálnych techonológií /počítačové hry, kresliace programy, tvorba jednoduchých obrázkov/ Súčasťou denných činností sú i ranné cvičenia a rôzne pohybové aktivity. Nezabúdame i na plnenie cieľov rozvoja detskej osobnosti, ako je slušné správanie, úcta k rodičom a starším ľuďom. Verím, že som Vám aspoň trošku priblížila našu výchovno-vzdelávaciu činnosť. Myslím si, že ponúkame dosť aktivít, /hovorila som len o tých najzákladnejších, je ich oveľa viac/, ktoré sú zamerané hlavne na dobrú pripravennosť detí na vstup do základnej školy. Vaše dieťa dostane po ukončení materskej školy osvedčenie o absolvovaní predprimárneho vzdelávania. Dúfam, že týmto krátkym priblížením našej práce v materskej škole, som Vám uľahčila rozhodovanie a prídete zápísať Vaše dieťa do nášho predškolského zariadenia. Srdečne Vás pozývame a tešíme sa na stretnutie s Vami. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Štvrtok, 28 Február 2013 10:35
 
Maškarný ples v MŠ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Piatok, 01 Február 2013 10:15

Karneval, je tu karneval, všade plno radosti a dobrej zábavy.

Touto karnevalovou pesničkou sme otvorili maškarný ples v materskej škole, ktorý sa uskutočnil 30.1. 2013. Celé podujatie sa začalo promenádou masiek, za sprievodu hudby. Nasledoval kultúrny program a predstavovanie masiek. Po občerstvení nasledovalo vyhodnotenie. Všetky masky boli odmenené malým darčekom a sladkosťou. Potom program pokračoval tanečným kolom, kde každá maska pozvala do tanca svojho rodiča. V tanci sa predvádzali prekrásne: princezné, včielky, Zoro pomstiteľ, pirát, rytier, vodník, snehulienka, kocúr v čižmách, oranžová tekvička, Shrek, vojak, superman, červená čiapočka, kovboj a iné postavičky z rozprávok. Všade vládla tá pravá karnevalová atmosféra, ktorú dotvárala vôňa fašiangového pečiva a skýcovských fánok. Myslím si, že podujatie sa vydarilo i zásluhou rodičov, ktorí pripravili pre svoje deti nádherné masky, za čo im pekne ďakujem. Tiež vyslovujem slová vďaky i mojim kolegyniam, ktoré pomáhali pri príprave tohto karnevalu. Verím, že o rok sa opäť stretneme a budeme sa spolu veseliť a zabávať s našimi predškolákmi. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Pondelok, 18 Február 2013 17:14
 
Vianoce prišli aj do Materskej školy PDF Tlačiť E-mail
Napísal AlzbetaCernakova   
Nedeľa, 16 December 2012 17:43

V izbe sa stromček ligoce
a opäť sú tu Vianoce.

I do našej Materskej školy zavítala tá pravá vianočná atmosféra, v piatok 14. decembra. Deti pripravilli pre svojich rodičov a starých rodičov ten najkrajší vianočný darček. Predviedli celú kolekciu piesní, básní, scénok a tančekov. Úvod vianočnej slávnosti sa začal nástupom všetkých detí za sprievodu piesne Roľničky. Po krátkom príhovore pani riaditeľky, začal slávnostný vianočný program. Básne a piesne s vianočnou tematikou dopĺňali scénky o Ježškovi a zvieratkách. Nechýbali ani tančeky od budúcich školákov. Potom nasledoval rozhovor s deťmi na tému, ako pomáhajú rodičom. Bola to veľmi milá a úprimná komunikácia o dobrých skutkoch. Deti s rozžiarenými očkami čakali na darčeky od Ježiška. Za krásne predvedený program sa ich aj dočkali. Porozdávali ich pani učiteľky aj sprísľubom , že s vianočnými hračkami sa môžu pohrať hneď v najbližších dňoch. Po oficiálnej časti nasledovala voľná zábava spolu s rodičmi pri čaji, kávičke a vianočnom pečive, ktorého vôňa sa šírila po celej budove Materskej školy. Bolo to veľmi krásne predvianočné stretnutie. Celkom na záver chcem poďakovať p. starostovi Mgr. Tomášovi Kolembusovi, že si našiel čas a prišiel medzi nás. Ďakujem všetkým sponzorom za pomoc. mamičkám za prípravu pečiva a samozrejme mojím kolegyniam za spoluprácu pri príprave tohto podujatia. Prajem ešte raz všetkým krásne, biele Vianoce a veľa radosti v novom roku. Tu su fotky.

Posledná úprava Nedeľa, 16 December 2012 18:19
 
Medzinárodný deň detí v našej škôlke PDF Tlačiť E-mail
Napísal AlzbetaCernakova   
Pondelok, 04 Jún 2012 06:21

mš deň detí__3
mš deň detí__3 mš deň detí__3

Na oslavu sviatku detí sme sa všetci veľmi tešili. Naplánovali sme si výlet do Topoľčianok. Na programe bola návšteva žrebčína, Topoľčianskeho zámku a samozrejme prechádzka parkom. Nepriaznivé počasie nám však, všetky plány zmenilo. Nám to však vôbec nevadilo. Dobrá nálada nám nechýbala celé dopoludnie. Pripravili sme pre deti rôzne hry v herni. Deti prekonávali rôzne prekážky, najviac sa im páčilo preliezanie strachovým vrecom a hra na žabky. Za svoje výkony boli odmenené rôznymi sladkosťami. Deťom prišiel zablahoželať i pán starosta Mgr. Tomáš Kolembus, ktorý im priniesol rôzne dobrotky. Naše sviatočné dopoludnie sme ukončili detskou diskotékou, no a môžeme sa tešiť i na výlet, ktorý absolvujeme v náhradnom termíne. Tu sú fotografie.

 

Posledná úprava Pondelok, 04 Jún 2012 16:44
 
«ZačiatokDozadu123456789DopreduKoniec»

Stránka 6 z 9
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
volejbal_20...
Image Detail