Úvod Školstvo Materská škola
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené a občasný dážď, najnižšie ranné teploty 3 až 1 °C a najvyššie denné teploty 0 až 2 °C. Zajtra sneženie, ranné minimá 1 až -1 °C a denné maximá 3 až 5 °C.

Materská škola

Zriaďovateľom Materskej školy v Skýcove je Obecný úrad Skýcov. V budove škôlky je miestnosť na aktivity, spálňa , sociálne zariadenia , kuchyňa a miestnosť na výdaj stravy pre žiakov školy. Deti majú k dispozícií ihrisko s pieskoviskom a preliezkami. Riaditeľkou MŠ Skýcov je Alžbeta Černáková.

kontakt : 037 / 6346124Zápis detí do MŠ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Pondelok, 13 Február 2012 10:35

Vážení rodičia !

Určite chcete, aby Vaše dieťa bolo dobre pripravené na vstup do základnej školy. V našom predškolskom zariadení Vaše dieťa získa predprimárne vzdelávanie, ktoré je tak dôležité pre ďalšie získavanie vedomostí a zručností. Preto neváhajte a prídite zapísať Vaše dieťa do Materskej školy. Zápis detí pre budúci školský rok 2012/2013 sa uskutoční v dňoch od 5.3.-9.3.2012 v čase od 9.00 hod. do 12.00 hod. Potrebné je priniesť so sebou rodný list a kartičku poistenca. Tešíme sa na stretnutie s vami.

Riaditeľka MŠ Alžbeta Černáková

Posledná úprava Pondelok, 13 Február 2012 12:02
 
Karneval v MŠ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Pondelok, 13 Február 2012 10:15

Karneval áno je tu karneval, všade plno radosti a dobrej nálady.

Takto si deti v našej Materskej škole spievali na Maškarnom plese, ktorý sa uskutočnil v piatok dňa 10.2.2012. Deti i rodičia prišli na karneval vo veľmi dobrej nálade. Všade rozvoniavali skýcovské fánky a rôzne a iné dobroty. Po úvodnej promenáde masiek nasledoval krátky kultúrny program. Po fašiangových piesňach a ľudových tancoch sme pokračovali pohybovými hrami a samozrejme diskotékovými tancami spolu s rodičmi. Nechýbal ani rozhovor s maskami, ktoré boli veľmi vkusné a esteticky na úrovni. V tanci sa zvŕtali princezné, kovboji, piráti a rôzne postavičky z rozprávok. Po krátkom občerstvení sme pokračovali v tanci a v rozhovoroch spolu s rodičmi. Myslím si, že podujatie sa nám vydarilo a vytvorili sme si spoločne tú pravú fašiangovú atmosféru. Celkom na záver chcem poďakovať rodičom za prípravu masiek, fašiangových dobrôt a samozrejme za účasť všetkým, i pánovi starostovi Tomášovi Kolembusovi, ktorý si našiel čas a prišiel podporiť naše podujatie. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Riaditeľka MŠ Alžbeta Černáková

Posledná úprava Pondelok, 13 Február 2012 12:06
 
Poďakovanie PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Streda, 07 September 2011 10:35

Rozprávky__2
Rozprávky__2 Rozprávky__2

Veľa rokov ma trápilo, že interiér našej Materskej školy nezodpovedal estetickým kritériám, ktoré sú dôležité pri vykonávaní našej výchovno-vzdelávacej činnosti. Vraj z finančných dôvodov to nikdy nebolo možné uskutočniť. Ale môj sen sa splnil. Naše deti začali nový školský rok v prekrásnom rozprávkovom prostredí. Našli sa aj financie na vymaľovanie priestorov nášho predškolského zariadenia a ochota troch skvelých ľudí, ktorí obetovali svoj voľný čas a vymaľovali takmer celú materskú škôlku a steny ozdobili prekrásnymi maľbami. Ďakujem zo srdca Františkovi Lukáčovi, Petrovi Lukáčovi a Petre Lukáčovej za ich vykonanú prácu. Všetko urobili s láskou a nezištne. Fotky si môžete pozriet tu.

Srdečne ďakujeme !!!!!

Riaditeľka MŠ Alžbeta Černáková

Posledná úprava Pondelok, 12 September 2011 15:25
 
Rozlúčka s predškolákmi PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Pondelok, 27 Jún 2011 10:46

Rozlúčka_MŠ_201...
Rozlúčka_MŠ_2011__08 Rozlúčka_MŠ_2011__08
"Ahoj škôlka, lúčime sa, už pôjdeme do školy.

Zameníme všetky hračky, za aktovku s knihami."

Piesne s takouto tematikou sa spievali v našej Materskej škole Skýcov v piatok dňa 24. júna 2011. V tento deň bol pre všetky naše deti slávnostný, pretože sme sa lúčili s našimi predškolákmi, ktorí už onedlho zasadnú do školských lavíc. Predškoláci sa hneď úvodom predstavili rozlúčkovým programom. Nechýbali piesne, básne a ľudové tančeky. Potom nasledovala tradičná pasovačka za prvákov. Deti sa po jednom predstavovali a hovorili o svojich snoch do budúcnosti. Rozprávali o tom, čím chcú byť až vyrastú. Možno z nich budú lekári, športovci, modelky. Všetkým držíme palce, nech sa im sny splnia. Po pasovačke za prvákov deti dostali darčeky a osvedčenia o ukončení predprimárneho vzdelávania. So svojimi kamarátmi sa rozlúčili i mladšie deti, ktoré im venovali niekoľko básní, piesní a hier. Tiež boli odmenené balíčkami a vysvedčeniami. Ďalej nasledovala voľná zábava, kde nechýbalo ani maškrtenie na dobrej marcipánovej stonožke a penovej torte. V zábave sme pokračovali spolu s rodičmi a starými rodičmi a to tradičnou opekačkou na školskom dvore. Na stoloch nechýbali ani rôzne koláče a pagáče. Posedenie trvalo do večerných hodín.Tu sú fotografie

 

Posledná úprava Pondelok, 27 Jún 2011 13:38
Čítať celý článok...
 
Stretnutie detí MŠ s ujom horárom PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Piatok, 03 Jún 2011 12:36

Deti v lese ___...
Deti v lese ___01 Deti v lese ___01
Dňa 2. júna 2011 sa uskutočnilo v našej MŠ pri príležitosti Medzinárodného roka lesov stretnutie s ujom horárom, Ing. Rudolfom Dávidom. Pripravil pre nás pekné dopoludnie. V prekrásnej prírode plnej zelene deti poznávali stromy a ich plody. Poznávanie bolo trochu nezvyčajné (fotografie). Deti určovali lesné plody hmatom /so zaviazanými očami/. Potom nasledovali hry o zvieratkách, ktoré menovali i na obrázkoch. Najviac sa deťom páčila hra "Ako sa zvieratká dostanú do lesa pomedzi dopravné prostriedky". Na záver si deti museli zapamätať najmenej štyri veci, ktoré nepatria do lesa. Nakoniec ujo horár deti pochválil za vedomosti o lese a odmenil ich sladkosťami. Touto cestou by sme chceli Ing. Rudolfovi Dávidovi poďakovať za to, že si našiel čas a oboznámil nás s krásami prírody priamo v lese. My sme jeho snahu odmenili piesňami a básňami s lesnou tematikou.

Alžbeta Černáková, riaditeľka MŠ

Posledná úprava Piatok, 03 Jún 2011 13:06
 
«ZačiatokDozadu123456789DopreduKoniec»

Stránka 7 z 9
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
skýcov - ne...
Image Detail