Úvod Školstvo Materská škola
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Sneženie, najnižšie ranné teploty 1 až -1 °C a najvyššie denné teploty 3 až 5 °C. Zajtra zamračené a občasný dážď, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá -1 až 1 °C.

Materská škola

Zriaďovateľom Materskej školy v Skýcove je Obecný úrad Skýcov. V budove škôlky je miestnosť na aktivity, spálňa , sociálne zariadenia , kuchyňa a miestnosť na výdaj stravy pre žiakov školy. Deti majú k dispozícií ihrisko s pieskoviskom a preliezkami. Riaditeľkou MŠ Skýcov je Alžbeta Černáková.

kontakt : 037 / 6346124Rozlúčka s predškolákmi PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Štvrtok, 28 Jún 2018 07:27

Rozlúčková slávnosť s budúcimi prvákmi dopadla na výbornú. Koncoročnou odmenou za usilovnosť bola návšteva Divadielka z Nitry. Veľmi pekne chcem poďakovať rodičom za spoluprácu pri príprave nášho podujatia a za verejné uznanie našej práce. Ďakujeme, veľmi nás to potešilo. Prajeme vám nádherné prázdniny, plné slnka, lásky, oddychu a radosti s Vašimi deťmi.

Fotografie si môžete pozrieť tu.

Alžbeta Černáková, riaditeľka MŠ.

 

Posledná úprava Štvrtok, 28 Jún 2018 07:28
 
Stretnutie detí z materskej školy s pani policajtkou PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Pondelok, 13 Jún 2016 14:09

V piatok 10. júna 2016 zavítala do nášho predškolského zariadenia kpt. Iveta Matejová, rodáčka zo Skýcova. Predviedla veľmi zaujímavú prezentáciu, ktorú oživila rôznymi hrami a obrázkovým materiálom. Pútavou formou priblížila deťom prácu policajtov. Najviac času venovala bezpečnosti na cestách. Deti boli aktívne, zapájali sa do rozhovoru a v mnohých prípadoch vedeli správne odpovedať na jej otázky. Ďakujem pani policajtke za návštevu, ktorá priniesla deťom veľa zaujímavostí a nových poznatkov. Fotografie si môžete pozrieť tu.

 
Deň detí v Materskej škole PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Štvrtok, 02 Jún 2016 07:53

Naši predškoláci aktívne prežívali svoj sviatok. Navštívili výstavu domácich zvierat skýcovských drobnochovateľov. Tiež sme  súťažili o najkrajší obrázok v kreslení na školskom chodníku. No a najväčším prekvapením bola návšteva hasičov dobrovoľného hasičského zboru z Topoľčianok, ktorí deťom prakticky predviedli prácu hasičov. Deťom sa to veľmi páčilo. Touto cestou chcem poďakovať dvom hasičom p. Jaroslavovi Orolínovi a Jozefovi Mašírovi, ktorí obetovali svoj voľný čas a prišli medzi nás. Ďakujeme. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Alžbeta Černáková - riaditeľka MŠ

Posledná úprava Štvrtok, 02 Jún 2016 07:53
 
Zápis do materskej školy PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Piatok, 06 Máj 2016 07:28

Vážení rodičia!

Oznamujeme Vám, že zápis detí do materskej školy v Skýcove na školský rok 2016/2017 sa uskutoční v dňoch od 10. 5. 2016 do 13. 5. 2016 od 10.30 hod. do 16.00 hod. Na zápis si je potrebné so sebou priniesť rodný list dieťaťa a kartu zdravotnej poisťovne. Do materskej školy sa prijímajú spravidla deti od troch do šiestich rokov a deti s odloženou, alebo dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou na základe písomnej žiadosti zákonných zástupcov. Žiadosť o prijatie rodičia dostanú pri zápise dieťaťa.

Pre prijímanie detí do Materskej školy je dôležitá úroveň sebaobslužných zručností dieťaťa (používanie WC, základy hygieny, stolovania, obliekania, komunikácie s učiteľkou a pod.).

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Riaditeľka MŠ

Posledná úprava Piatok, 06 Máj 2016 07:38
 
Deň ľudových tradícii v našej Materskej škole PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Pondelok, 07 Marec 2016 10:56

V piatok 4. marca sme v našom predškolskom zariadení uskutočnili zaujímavú aktivitu pod názvom Deň ľudových tradícii. Deťom sa páčili rôzne slovenské ľudové piesne, rečňovanky, vyčitanky, hry. Veľmi ich upútala i hra na fujare, ktorú nám prišiel predstaviť ujo Rudo Dávid, za čo mu veľmi pekne ďakujeme. Deti mali možnosť priamo si vyskúšať hru na tomto nádhernom slovenskom ľudovom nástroji. Ďalej sa oboznámili s jedným ľudovým zvykom - páraním peria. Táto činnosť sa im páčila a napárané perie si vo vrecúškach odniesli i do svojich domovov. Aktivitu sme ukončili spevom slovenských ľudových piesní. Naďalej budeme pokračovať so zoznamovaním sa slovenského ľudového folklóru. Fotografie si môžete pozrieť tu.

 

Napísala: Alžbeta Černáková, riaditeľka MŠ

Posledná úprava Pondelok, 07 Marec 2016 10:57
 
«ZačiatokDozadu123456789DopreduKoniec»

Stránka 2 z 9
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Výstava__07
Image Detail