!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Sneženie, najnižšie ranné teploty 1 až -1 °C a najvyššie denné teploty 3 až 5 °C. Zajtra zamračené a občasný dážď, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá -1 až 1 °C.

Oznamy
Mikuláš zavítal aj do našej Materskej školy PDF Tlačiť E-mail
Napísal AlzbetaCernakova   
Piatok, 07 December 2012 11:39

Vitaj v našej škôlke svätý Mikuláš,
vyzerali sme Ťa z okna toľko ráz.

Takto dnes 6. decembra spievali naše deti z Materskej školy. Na príchod svätého Mikuláša sme sa všetci veľmi tešili a aj sme sa na túto radostnú chvíľu pripravovali. Učili sme sa piesne a básne s touto tematikou. Rozprávali sme si o tom, ako pomáhať a vážiť si dospelých, ako pomáhať slabším kamarátom. Tiež nechýbal ani rozhovor o živote sv. Mikuláša. Keď prišiel svätý Mikuláš, privítali sme ho piesňou. Pýtal sa detí, ako pomáhajú svojim rodičom starým rodičom a pani učiteľkám. Menšie deti sa do rozhovoru zapájali trochu s obavamia a s rešpektom. Všetci predškoláci predviedli krátky kultúrny program. Najradostnejšou udalosťou bolo rozdávanie sladkostí. Na záver sme sa Mikulášovi pekne poďakovali za darčeky. Celého mikulášskeho stretnutia sa zúčastnil i pán starosta Tomáš Kolembus, ktorému touto cestou ďakujeme za sladké prekvapenia. Tu sú fotografie.

Posledná úprava Nedeľa, 09 December 2012 08:13
 
Jeseň v škôlke PDF Tlačiť E-mail
Napísal AlzbetaCernakova   
Pondelok, 22 Október 2012 14:32

Jeseň 2012_5
Jeseň 2012_5 Jeseň 2012_5

V piatok 19. októbra sa v  našej Materskej škole uskutočnil Jesenný deň. Spolu s deťmi sme si vytvorili výstavku ovocia a zeleniny. Celý deň sme prežili v jesennej nálade, ktorá nás motivovala aj pri výrobe rôznych výrobkov z ovocia a zeleniny. Vyrobili sme si ježkov z tekvice, z orechov a listov sme tvorili rôzne jesenné príšerky, zo zemiakov pečiatky. Nezabudli sme ani na ochranu zdravia a celý deň sme si viac ako inokedy pripomínali dôležitosť ovocia a zeleniny pri výžive. Samozrejme, že sme prinesené jesenné plody i ochutnávali. Jesenný deň sme zavŕšili piesňami a hrami s jesennou tematikou.Tu sú fotografie

Alžbeta Černáková - riaditeľka MŠ Skýcov

 

Posledná úprava Utorok, 23 Október 2012 15:05
 
Netradičná rozlúčka s predškolákmi PDF Tlačiť E-mail
Napísal AlzbetaCernakova   
Nedeľa, 24 Jún 2012 11:31

Koľko už prebehlo rokov od mojich nesmelých krokov, keď kráčal som škôlkárskou bránou a lúčil som sa s ustráchanou mamou. Zdá sa nám, akoby to bolo včera, keď naše deti, teraz už absolventi predprimárneho vzdelávania po prvýkrát prechádzali bránou našej Materskej školy. V piatok 22.júna 2012 sa už lúčili s pani učiteľkami, prevádzkovými pracovníčkami a samozrejme so svojimi mladšími kamarátmi. Celá rozlúčková slávnosť bola trochu netradičná. Konala sa v obradnej miestnosti Obecného úradu. Bolo to veľmi milé a slávnostné podujatie.  Po úvodnej básni všetkých prítomných privítala pani riaditeľka. Program pokračoval predstavovaním detí a ich rodičov., ktoré previedla pani matrikárka Gabriela Pavková a pani učiteľka Komárová. Ďalej nasledoval príhovor pána starostu Mgr. Tomáša Kolembusa, ktorý všetkých absolventov dekoroval za budúcich prvákov . Deti sa lúčili piesňami a básňami. Program nám prišiel spestriť i pán Ing. Rudolf Dávid, ktorý zahral na fujare niekoľko ľudových skladieb, čo sa deťom veľmi páčilo. Nechýbal ani prvý podpis detí do pamätnej knihy, čo bolo tiež veľmi milé a školácke. Myslím, si že lúčenie s našimi predškolákmi bolo veľmi dôstojné a slávnostné podujatie. Po oficiálnej časti sme pokračovali voľnou zábavou a opekačkou na školskom dvore, kde  nechýbala prekrásna a chutná torta s ohňostrojom a rôzne dobroty. Celkom na záver chcem poďakovať všetkým rodičom, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomáhali pri organizovaní tejto akcie. Ďakujem mojím kolegyniam, pani matrikárke a pánovi starostovi, ktorý si našiel čas a prišiel medzi nás a dodal nášmu podujatiu trochu vážnosti .Ešte raz vďaka všetkým!!!! Tu sú fotografie.

Posledná úprava Utorok, 10 Júl 2012 22:11
 
Výlet do Topoľčianok PDF Tlačiť E-mail
Napísal AlzbetaCernakova   
Pondelok, 18 Jún 2012 06:17

Dlho plánovaný výlet do Topoľčianok sme konečne absolvovali v stredu 13.6.2012. Deti sa na túto exkurziu veľmi tešili a neodradilo nás ani nie práve ideálne počasie. Už nálada v aute bola vynikajúca. Deti predviedli celú kolekciu ľudových pesničiek, zavládla medzi nami tá pravá výletová atmosféra. Naša prvá cesta viedla do Topoľčianskeho zámku, kde nás veľmi príjemná princezná pani Lydka sprevádzala po celom zámku. Pozorovali sme prekrásny historický nábytok. Deťom sa najviac páčil ružový salónik, šperkovnice, obrazy princezien Márii Terézii a ohrievacie stoličky. Tiež sme obdivovali i prekrásnu zámockú knižnicu a historické zbrane. S princeznou sme sa rozlúčili v zámockej kupole, kde sme tiež zaspievali niekoľko piesní. Ďeťom sa to veľmi páčilo lebo akustika tu bola vynikajúca. Hlavne predškoláci boli veľmi aktívni a zvedaví Veľmi živo sa zaujímali hlavne o historické zbrane a porcelán. Za to, že naše deti boli pozorné, boli odmenené sladkosťami. Naša ďalšia cesta viedla na zvieraciu farmu, v areáli poľnohospodárskeho družstva v Topoľčiankach.

Posledná úprava Piatok, 22 Jún 2012 14:38
Čítať celý článok...
 
Stromy poznania v MŠ Skýcov PDF Tlačiť E-mail
Napísal AlzbetaCernakova   
Štvrtok, 17 Máj 2012 13:45

škôlkári v lese...
škôlkári v lese 2012__07 škôlkári v lese 2012__07

Dňa 9.5. 2012 naše deti sa opäť stretli v lese s ujom horárom. Bolo to veľmi milé a poučné stretnutie. Priamo v prírode deti poznávali zvieratá, vtáky, stromy a ich plody. Ujo horár im rozprával, ako je dôležité pre človeka ochraňovať a poznávať prírodu. K tejto tematike pripravil pre deti zaujímavé hry a hlavolamy. Úspešní mladí prírodovedci boli za splnené úlohy odmenení sladkosťami, ktoré im pripravil ujo horár. Bolo to príjemné predpoludnie, ktoré sa deťom páčilo a určite si ho niekedy zopakujeme. Celkom na záver chcem poďakovať p Ing. Rudolfovi Dávidovi za krásny prístup k deťom, za prípravu podujatia a za ochotu, že si našiel čas a zavítal medzi nás. Fotografie si môžete pozrieť TU

Posledná úprava Sobota, 19 Máj 2012 05:43
 


Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
burza___12
Image Detail