Úvod Šport FK Skýcov Sezóna 2009/2010
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty -2 až -4 °C a najvyššie denné teploty 2 až 4 °C. Zajtra zamračené, ranné minimá -2 až -4 °C a denné maximá -1 až 1 °C.

Sezóna 2009/2010
Pred štartom novej futbalovej sezóny PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Sobota, 31 Júl 2010 08:55
Už túto nedeľu dňa 1. augusta 2010 štartuje nová futbalová sezóna 2010/2011. Prvé štyri zápasy odohráme na domácej pôde a očakáva sa, že si vybudujeme sľubnú východiskovú pozíciu do ďalšej časti sezóny. Nebude to však vôbec jednoduché, lebo počas prestávky došlo k viacerým zmenam v kádri. Do Nevidzian odišiel Roman Žikavský a do Žitavian Tomáš Miškov. Títo hráči boli stabilnými hráčmi základnej zostavy a tak došlo k značnému oslabeniu. Adekvátne náhrady za nich nemáme. Sú dve možnost,i buď do mužstva zapracovať nejakých mladých hráčov z dediny, alebo kúpiť nejakých cudzích hráčov. 
Posledná úprava Sobota, 31 Júl 2010 09:04
Čítať celý článok...
 
Začiatok jarnej časti futbalovej ligy PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Nedeľa, 04 Apríl 2010 17:42
Odvetná časť futbalovej súťaže sa nám rozbehla prvým kolom už pred dvomi týždnami. V prvom kole sme mali vycestovať do Večíc (predohrávka), ale zápas sa nakoniec odložil, lebo domáci ešte nemali spôsobili trávnik po rozsiahlej prestavbe. Minulý týždeň už odohrali naši chlapci prvý majstrovský zápas v Machulinciach. Zápas sa začal z nášho pohľadu veľmi sľubne. Viedli sme 2:0, ale domáci nezložili zbrane a podarilo sa im zápas otočiť na konečných 3:2. Zápas sa dohrával v napätej atmosfére, čoho dôkazom bolo vylúčenie Ľuboša Štuciku. Dnes nastúpili Skýcovčania na ďalši majstrovský zápas v Hosťovciach. Z dobre informovaného zdroja som sa dozvedel že naši chlapci uhrali lichotivú remízu 1:1. Takže prvý jarný bodík je doma. Budúci týždeň pokračujeme v šnúre na súperových ihriskách. Tentokrát zavítame na Obyce. Zápas by sa mal hrať v sobotu dňa 10.04.2010 o 15:30. Všetkých srdečne pozývame.    
Posledná úprava Nedeľa, 04 Apríl 2010 17:43
 
Spanilú jazdu Skýcova zastavili až Jedľové Kostoľany PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Sobota, 16 Január 2010 12:20

Druhú januárovú sobotu bola telocvičňa Správy športových zariadení mesta Zlaté Moravce (Calex) dejiskom jubilejného piateho ročníka futbalového turnaja o Pohár predsedu ObFZ (Oblastného futbalového zväzu) Nitra Petra Martinca. O prvenstvom bojovalo dvanásť mužstiev zo Zlatomoraveckého okresu. Pohár obhajovalo mužstvo Topoľčianok. Aj tento rok sa spomínaného halového turnaja zúčastnilo mužstvo FK Skýcov. Skýcov sa v skupine C stretol s Nemčiňanmi (3:1), ViOn-om C/Hostie (2:4) a s Chočou (2:1). V skupine sa nám teda darilo, dva zápasy sme vyhrali a v tabuľke sme skončili na druhom mieste za ViOn C/Hostie. V osemfinálovej časti sme narazili na Červený Hrádok. Suverénnym víťazstvom 5:0 sme postúpili do štvrťfinále, kde na nás už čakali Obyce. Po rozpačitom začiatku, sme nakoniec zvíťazili 4:0. Za zmienku v tomto zápase stojí exportný gól Ľuboša Štuciku z voleja. Teraz si trochu rozoberieme obe semifinálové zápasy. Prvý semifinálový zápas sa hral medzi obhajcom víťazstva Topoľčiankami a Jedľovými Kostoľanmi. Zápas sa skončil bezgólovým skóre a tak nasledovali jedenástky. Na jedenástky postúpili Jedľové Kostoľany 3:2. Treba dodať, že tento zápas skončil veľmi kontroverzne, keď rozhodca neuznal Topoľčiankam jednu jedenástku, tvrdil, že bolo brvno. Či to bol gól, alebo nie, to sa už nedozvieme. V každom prípade Topoľčianky sa cítili ukrivdené a na protest opustili turnaj. Neodohrali ani zápas o tretie miesto. V druhom semifinále nastúpili naši futbalisti proti nebezpečným Nevidzanom. Po víťazstve 3:0 sme postúpili do finále, kde na nás už čakali Jedľové Kostoľany. Spanilá jazda Skýcova sa skončila finálovou prehrou 2:1. Nevadí, snáď to vyjde o rok. Teda, ak sa vôbec turnaja zúčastníme. Turnaj má podľa mňa klesajúcu tendenciu. Prvého ročníka sa zúčastnilo 24 mužstiev, piateho horkoťažko 12! Problém bude asi v samotnej organizácii. Hráči hrajú celý deň a žiadne občerstvenie? Vlastne občerstvenie bolo, len si ho museli kúpiť za vlastné :) 

 

Za hráča turnaja bol vyhlásený - Ľuboš Štucika

 

Zostava FK Skýcov: Matejov - Štucika, Bóna, D.Žikavský, Jenis, Pánik, Dávid, R.Žikavský, Pavkov, Černák, Š.Žikavský. 

Posledná úprava Sobota, 16 Január 2010 12:28
 
Po jeseni tretie miesto PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Streda, 30 December 2009 17:45

V jesennej časti II. C tr. v ročníku 2009/2010 sme mali fantastický začiatok a dosť nevýrazný koniec. Asi takto by sa dala zhodnotiť jednou vetou prvá polovica súťaže. Ambície mužstva boli pred touto sezónou veľmi skromné, keď mám povedať pravdu, očakával som, že mužstvo sa ocitne niekde v nižších poschodiach tabuľky, opak bol však pravdou. Prvých osem kôl, bolo ako z ríše snov, iba jedna remíza a sedem víťazstiev. Potom prišiel menší útlm a tri prehry v rade. Posledné dva zápasy však mužstvo vedené Ľubošom Štucikom zvládlo. Hrali sme technický futbal s množstvom gólov. V prvej polovici ťahal mužstvo Ľuboš Štucika, neskôr mu sekundovali Vlado Gubov, Peter Jenis a Roman Žikavský. Veľký problém vznikol po odchode Romana Paľovčíka na brankárskom poste. Do brány sa nakoniec postavil Štefan Žikavský ml., ktorý mužstvo neraz podržal. V posledných kolách dostal v bráne príležitosť Tomáš Matejov.  A teraz prejdime na analýzu jesennej časti.  

Posledná úprava Streda, 30 December 2009 18:33
Čítať celý článok...
 
Po troch prehrách konečne vítazstvo PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Pondelok, 19 Október 2009 16:23

Skýcov - Choča 8 :1 (5 :0)

Góly Skýcov: V.Gubov 2, R.Žikavský 2, P.Jenis 2, Š.Žikavský ml., L.Dávid

Gól Choča: F.Korec 

Po troch prehrách v rade si naši futbalisti iné ako víťazstvo s beznádejne poslednou Chočou nepripúštali. Už do polčasu bolo "vymaľované" V poslednom jesennom zápase sme mali pôvodne vycestovať do Velčíc, ale keďže Velčice sa nedoholi s Martinom nad Žitavou na prenájme ihriska (vlastné ihrisko je po prestavbe) tak budeme hrať ďalší majstrovský zápas na vlastnom trávniku. Zápas sa odohrá dňa 25.októbra 2009 o 14:00. Všetci ste srdečne pozvaní.  

 

Posledná úprava Piatok, 23 Október 2009 05:32
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu1234DopreduKoniec»

Stránka 1 z 4
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Exkurzia_Pi...
Image Detail