Úvod Starosta informuje
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 12 až 10 °C a najvyššie denné teploty 18 až 20 °C. Zajtra polooblačno, miestami dážď a búrky, ranné minimá 13 až 11 °C a denné maximá 19 až 21 °C.

Starosta informuje
"Starostov" deň detí PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Štvrtok, 02 Jún 2011 17:06

DD_Statosta__06
DD_Statosta__06 DD_Statosta__06
Medzinárodný deň detí (skr. MDD) je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Medzinárodný deň detí sa zvyčajne (ale nie všade) oslavuje každoročne 1. júna. Na Slovensku sa slávi od roku 1952. Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí vo švajčiarskej Ženeve v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Po konferencii viacero vlád zaviedlo v svojich krajinách takýto deň, s cieľom urobiť deťom radosť a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete. Nie je úplne jasné, prečo práve 1. jún bol vybraný ako MDD. Avšak tento dátum je na svete najobľúbenejší, oslavuje sa vo viac ako 21 krajinách. V tento deň je zvykom, že sa na školách neskúša. Prvý jún sa uchytil obzvlášť v komunistických krajinách, kvôli čomu vznikla mylná domnienka, že MDD bol komunistický vynález. Avšak Deň detí sa napríklad v USA oslavoval prvýkrát už v roku 1925, a to v San Franciscu. Zdroj: Wikipedia.sk

 

Posledná úprava Piatok, 03 Jún 2011 05:05
Čítať celý článok...
 
Poďakovanie PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Nedeľa, 29 Máj 2011 06:26

Obec Skýcov ďakuje organizačnému výboru na čele s pánom Jozefom Zvolenským za zorganizovanie zájazdu na divadelné predstavenie Vejár. Bolo to supeeeeeeeer.

 
Kosenie, kosenie, kosenie PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Utorok, 24 Máj 2011 17:11

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus

Kosenie je činnosť, ktorá nás zamestnáva posledné týždne. Keď mi pred časom Milan povedal, že akonáhle začneme kosiť, už sa toho nezbavíme do konca jesene, akosi som to nebral vážne. Dnes mu musím dať za pravdu. Kosíme celé posledné týždne. Kosíme pri škôlke, škole, cintoríne, vykosili sme okolo lavičiek na futbalovom ihrisku, zberné miesto, a iné. Ja by som aj touto cestou chcel poďakovať Milanovi Dávidovi a naším VPP pracovníkom za odvedenú robotu. Popri kosení ešte postupne sprevadzkovávame nové zberné miesto. Stĺpy máme už zabetónované a natreté farbou. Už chýba len oplotenie, aj to bude v dohľadnej dobe. Zatiaľ musím zaklopať na drevo, ľudia nosia odpad tak ako sme nakázali na tu ľavú stranu, aby to nebolo blízko domov. Ako sme už informovali, zriadili sme aj veľkoodpadové kontajnery na sklo. Dva sme umiestnili na nové zberné miesto na Hradskej a dva za horný obchod. Vo štvrtok (26.05.) sa bude vyvážať sklo, tak ak máte ešte nejaké sklené fľaše, resp. sklo na vyhodenie, môžete to tam doniesť. V týchto dňoch nás naplno zamestnáva sčítanie obyvateľov, domov a bytov. Poviem pravdu, už nech je po nom. Naša Gabika to tak veľmi prežíva, že kvôli tomu nemôže ani poriadne spať :))) Za toto dostanem :))) Keďže máme tri obvody, vybrali sme aj troch sčítacích komisárov. Vsadili sme na troch mladých ľudí. Snáď dopadne sčítanie bez problémov. V tomto týždni prebehne kolaudácia vynoveného obecného úradu. Práce na námestí boli ukončené v minulom týždni.

 

Posledná úprava Piatok, 27 Máj 2011 11:15
Čítať celý článok...
 
Podielové dane - úprava prognózy PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 13 Máj 2011 08:16

Na februárovom rokovaní výboru pre daňové prognózy IFP MF SR bola upravená prognóza výnosu dane z príjmov FO obciam na rok 2011. Podľa tejto aktualizovanej prognózy výnosu DPFO obciam na rok 2011 sa očakávaný výnos DPFO znížil z 1 228 mil. eur na 1 209 mil. eur. Pri aktualizácii prognózy boli definované viaceré riziká osobitne vo vývoji zamestnanosti v Slovenskej republike, ktoré môžu ovplyvniť očakávaný celoročný vývoj výnosu DPFO obciam ako aj prognózovaný vývoj podľa jednotlivých mesiacov.

Mail tohto znenia sme dostali dnes ráno. Ako som už informoval v jednom z minulých článkov mesiace máj a jún budu kritické čo sa týka financií z podielových daní. Podľa prognózy ktorú som mal k dispozicii z februára som počítal, že v máji dostaneme cca 9000 € a v júni cca 7000 €. Skutočnosť bude podľa aktualizovanej prognózy z mája 2011 ešte horšia! Podľa toho čo mi dnes ráno vyrátala Janka to bude vypadať takto. V máji dostaneme 33,11% januárových podielových daní. V januári sme dostali 20 564 €. Keď vyrátame z tejto sumy 33,11% vyjde nám, koľko dostaneme peňazí. Konkrétne to je 6 808 €. Čo sa týka júna tam je to ešte horšie dostaneme len 32,16 %, čo predstavuje po prepočte sumu 6 613 €. Len pripomínam že na mzdy potrebujeme v danom mesici cca 9 000 € a to nerátam bežné poplatky, ako voda, elektrina, plyn atď. No čakajú nás ťažke mesiace, preto hovorím vopred nečakajte od nás nejaké zázraky.

Posledná úprava Piatok, 13 Máj 2011 08:18
 
Deň matiek PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Pondelok, 09 Máj 2011 10:12

Včera sa v našej obci uskutočnilo tradičné podujatie pri príležitosti Dňa matiek. Na naše mamičky si spomenuli vo svojom programe deti Materskej a Základnej školy. Ja osobne som bol veľmi nadšený z programu detí. Týmto by som chcel aj poďakovať učiteľom MŠ a ZŠ, ktorí nacvičovali program s deťmi. Bolo to super. Ešte by som chcel poďakovať za ozvučenie pánovi Radovi Fáberovi. A na záver by som chcel poďakovať všetkým mamičkam a babičkám zato že sú. Máme Vás radi.

V nasledujúcej videoprílohe si môžete pozrieť 12 videonahrávok z programu :

 

Posledná úprava Pondelok, 09 Máj 2011 15:35
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu81828384858687888990DopreduKoniec»

Stránka 87 z 92
Copyright © 2019 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
účelové cvi...
Image Detail