Úvod Starosta informuje
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Oblačno a prehánky, najnižšie ranné teploty -1 až -3 °C a najvyššie denné teploty 3 až 5 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá -6 až -8 °C a denné maximá -2 až 0 °C.

Starosta informuje
Divadlo? Internet? PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Pondelok, 28 Marec 2011 17:17

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus
Dobrý deň chcel by som upresniť dve informácie ohľadne organizovaného zájazdu do divadla a nového internetu v dedine. Začnem divadlom. Dnes sa mi dostala do uši informácia, že organizujeme zájazd do Slovenského národného divadla na pantomímu, alebo nieco podobné. Neviem, či to niekto robí úmyselne, alebo mu to len "robí dobre" šíriť takéto dezinformácie. Keby si človek dal aspoň takú námahu, aby si pozrel na stranké SND čo to je vôbec zač tá divadelná hra Vejár, tak by takéto nezmysly nešíril. Herci ako Labuda, Mórova budu asi ťažko hrať pantomímu. Viete čo je ťažké? Tvoriť. Tvoriť je tažké. Ničiť to je ľahké. Tak Vás prosím nehádžte nám polená pod nohy. Bol by som radšej keby išiel plný autobus naších ľudí.  Bude to dobrá akcia a myslím si, že zájazd do nového Slovenského národného divadla, kde uvidíme špičkových slovenských hercov stojí určite zato. Je mi jasné že dať 25 € je v dnešnej dobe dosť veľa, ale kvalita niečo stojí. Berme to tak. Kto má ešte záujem ísť na spomínané divadelné predstavenie, nech sa prihlási čím skôr u pána riaditeľa Zvolenského, ešte je voľných 10 miest. Primárne chceme, aby išli naši ľudia a nie ľudia zo susedných obcí.

Posledná úprava Piatok, 01 Apríl 2011 17:03
Čítať celý článok...
 
Nevernet už aj na Skýcove PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Utorok, 15 Marec 2011 07:31

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus


V poslednom článku som Vás informoval a príchode novej spoločnosť poskytujúca internetové pripojenie do našej obce. Dnes môžem konštatovať, že už je to realitou. Včera (t.j. v pondelok) namonotovali prijímaciu a vysielaciu anténu. V najbližších dňoch namontujú druhý uzol a internet môže začať fungovať. Chlapci ma včera informovali, že dajú do dediny letáky, v ktorých sa dozviete, aké služby budú poskytovať a koľko bude cena internetového pripojenia. Viac info na www.nevernet.sk Takže budete mať v rámci dediny dve možnosti pripojenia, Sanet, alebo Nevernet. A ja dúfam, že problémy s internetovým pripojením budeme mať týmto pádom vyriešené. Tie chvíle zo začiatku roka, kedy Vám to nešlo už nechcem zažívať znovu.

Ďakujem za prečítanie Tomáš

Posledná úprava Utorok, 15 Marec 2011 08:30
 
Novinky v obci PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Sobota, 12 Marec 2011 17:36

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus


Posledné týždne sa nesú v znamení rôznych prác. Môžem Vám povedať, že sa vôbec nenudíme. Minulý týždeň sa nám nejako nič nedarilo, pokazil sa nám na úrade monitor, neskôr sa nám pokazilo čerpadlo na plynovom kotli. Už som si myslel, že máme pobosorované :))) Podarilo sa nám podať tzv. výnos ministerstva financií, žiadame v ňom finančné prostriedky na okná v základnej školy. Maximálne sa tu dá získať 13 500 €, pričom naša spoluúčasť je 10 %. Uvidíme, či sa nám podarí niečo získať. Absolvoval som tiež zasadnutie Hrušovsko-Beňadického regiónu, ktoré sa konalo na Obyciach. Funguje tam tzv. rotačný systém. Vždy je to v inej obci. Najbližšie sa bude konať u nás na Skýcove. 1.marca som bol na školení v Nitre. Témou boli zmeny v Zákonníku práce.

Posledná úprava Sobota, 12 Marec 2011 17:54
Čítať celý článok...
 
Žijeme, nežijeme, alebo čo??? PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 11 Marec 2011 22:04

Nedávno som sa stretol po dlhšej dobe s naším rodákom Romanom Minárom. Roman je poslancom v obci pri Bratislave a povedal mi takú zaujímavú informáciu citujem: "Dennodenne čítam Vašu stránku, dokonca som ju dal na našom zastupiteľstve za vzor". Pokračoval ďalej "v tomto ste jednotka, ale čo sa týka spoločenského života ten tu nefunguje, žiadne akcie, proste nič". Ja som mu bohužiaľ musel dať za pravdu. Ale nato aby sme to tu trochu "rozhýbali" potrebujem aj Vašu pomoc, ja to neviem urobiť sám. Výstavným príkladom je tohtoročný ples. Ja sa vôbec netajím tým, že som chcel aby ho robili futbalisti. Na väčšine dedín ho robia. Zorganizovať ples, to sa nedá urobiť tak, že si povedia dvaja ľudia, urobíme to. Tam musí byť zapojených viac ľudí.

Posledná úprava Piatok, 11 Marec 2011 22:04
Čítať celý článok...
 
Plat starostu PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Utorok, 08 Marec 2011 17:17

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus

V poslednej dobe počúvame a čítame vo všetkých masovokomunikačnych prostriedkoch o platoch starostov. V rámci transparentnosti som sa rozhodol zverejniť výšku svojho platu. Plat starostu sa vypočíta ako primerná mesačná mzda pracovníka národného hospodárstva (každý rok ju zverejňuje Štatistický úrad SR a všetci starostovia majú danú sadzbu rovnakú) * (krát) koeficient podľa počtu obyvateľov (ten je rôzny podľa počtu obyvateľov v danej obci) napr. Skýcov je v kategórii nad 1000 obyvateľov a preto má naša obec koeficient 2,2. Prenásobením týchto dvoch veličín dostanete výšku hrubej mzdy. Výška môjho platu v čistom je cca 1200 €. Toto je mzda na ktorú má nárok každý starosta, ak má obec nad 1000 obyvateľov. V súčastnosti je na prerokovaní vlády SR nový návrh o postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest. V princípe v ňom ide o plošné zníženie platov starostov o 10 % a zníženie počtu mesiacov odstupného. Doteraz to bolo 5 mesiacov, v novom návrhu ich chcú znížiť na 3. Platy starostov upravuje zákon č. 369/1990 § 11 ods. 4 v súlade so zákonom NR SR č. 253/1994 Z.z. o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest v znení neskorších predpisov.

Ďakujem za prečítanie Tomáš

 

 
«ZačiatokDozadu81828384858687888990DopreduKoniec»

Stránka 87 z 90
Copyright © 2019 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Vápenice_br...
Image Detail