Úvod Starosta informuje
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Dážď, najnižšie ranné teploty 7 až 5 °C a najvyššie denné teploty 7 až 9 °C. Zajtra dážď, ranné minimá 7 až 5 °C a denné maximá 9 až 11 °C.

Starosta informuje
Novinky v obci PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Sobota, 12 Marec 2011 17:36

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus


Posledné týždne sa nesú v znamení rôznych prác. Môžem Vám povedať, že sa vôbec nenudíme. Minulý týždeň sa nám nejako nič nedarilo, pokazil sa nám na úrade monitor, neskôr sa nám pokazilo čerpadlo na plynovom kotli. Už som si myslel, že máme pobosorované :))) Podarilo sa nám podať tzv. výnos ministerstva financií, žiadame v ňom finančné prostriedky na okná v základnej školy. Maximálne sa tu dá získať 13 500 €, pričom naša spoluúčasť je 10 %. Uvidíme, či sa nám podarí niečo získať. Absolvoval som tiež zasadnutie Hrušovsko-Beňadického regiónu, ktoré sa konalo na Obyciach. Funguje tam tzv. rotačný systém. Vždy je to v inej obci. Najbližšie sa bude konať u nás na Skýcove. 1.marca som bol na školení v Nitre. Témou boli zmeny v Zákonníku práce.

Posledná úprava Sobota, 12 Marec 2011 17:54
Čítať celý článok...
 
Žijeme, nežijeme, alebo čo??? PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 11 Marec 2011 22:04

Nedávno som sa stretol po dlhšej dobe s naším rodákom Romanom Minárom. Roman je poslancom v obci pri Bratislave a povedal mi takú zaujímavú informáciu citujem: "Dennodenne čítam Vašu stránku, dokonca som ju dal na našom zastupiteľstve za vzor". Pokračoval ďalej "v tomto ste jednotka, ale čo sa týka spoločenského života ten tu nefunguje, žiadne akcie, proste nič". Ja som mu bohužiaľ musel dať za pravdu. Ale nato aby sme to tu trochu "rozhýbali" potrebujem aj Vašu pomoc, ja to neviem urobiť sám. Výstavným príkladom je tohtoročný ples. Ja sa vôbec netajím tým, že som chcel aby ho robili futbalisti. Na väčšine dedín ho robia. Zorganizovať ples, to sa nedá urobiť tak, že si povedia dvaja ľudia, urobíme to. Tam musí byť zapojených viac ľudí.

Posledná úprava Piatok, 11 Marec 2011 22:04
Čítať celý článok...
 
Plat starostu PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Utorok, 08 Marec 2011 17:17

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus

V poslednej dobe počúvame a čítame vo všetkých masovokomunikačnych prostriedkoch o platoch starostov. V rámci transparentnosti som sa rozhodol zverejniť výšku svojho platu. Plat starostu sa vypočíta ako primerná mesačná mzda pracovníka národného hospodárstva (každý rok ju zverejňuje Štatistický úrad SR a všetci starostovia majú danú sadzbu rovnakú) * (krát) koeficient podľa počtu obyvateľov (ten je rôzny podľa počtu obyvateľov v danej obci) napr. Skýcov je v kategórii nad 1000 obyvateľov a preto má naša obec koeficient 2,2. Prenásobením týchto dvoch veličín dostanete výšku hrubej mzdy. Výška môjho platu v čistom je cca 1200 €. Toto je mzda na ktorú má nárok každý starosta, ak má obec nad 1000 obyvateľov. V súčastnosti je na prerokovaní vlády SR nový návrh o postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest. V princípe v ňom ide o plošné zníženie platov starostov o 10 % a zníženie počtu mesiacov odstupného. Doteraz to bolo 5 mesiacov, v novom návrhu ich chcú znížiť na 3. Platy starostov upravuje zákon č. 369/1990 § 11 ods. 4 v súlade so zákonom NR SR č. 253/1994 Z.z. o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest v znení neskorších predpisov.

Ďakujem za prečítanie Tomáš

 

 
Voda PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Sobota, 05 Marec 2011 14:03

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus

V minulom týždni som sľubil článok o vode, tu je. Necítim sa byť odborník na vodu, kanalizáciu, stočné, a tak som zašiel do Zlatomoraveckých vodárni a tam som sa pýtal, ako to je s vodou. Veľa ľudí mi hovorí, že voda je naša. Myslím, že ľudia vychádzajú z toho, že v minulosti sme mali nedostatok vody a robili sa vrty aby sa našla voda. Ale to bol len prvý krok nájsť vodu, druhý krok je dostať ju sieťou do dediny a to už je nákladná záležitosť, ktorú by sme nezvládli vo vlastnej réžii. Takže našu vodu majú v správe Západoslovenské vodárne a kanalizácie. Vodovodnú sieť spravujú vo väčšine obcí nášho okresu. Je len pár výnimiek, čo si pamätam tak Hostie majú vodovod vo vlastnej správe.

 

Posledná úprava Nedeľa, 06 Marec 2011 11:04
Čítať celý článok...
 
Skýcov na Facebooku PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Pondelok, 28 Február 2011 20:14

Obec Skýcov na Facebooku. Ak sa chcete stať priateľom obce Skýcov tu je link:

http://www.facebook.com/pages/Obec-Skýcov/170173179688406

Posledná úprava Pondelok, 28 Február 2011 20:15
 
«ZačiatokDozadu9192939495DopreduKoniec»

Stránka 93 z 95
Copyright © 2019 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Rozlúčka_MŠ...
Image Detail