Úvod Starosta informuje
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené a občasný dážď, najnižšie ranné teploty 0 až -2 °C a najvyššie denné teploty 1 až 3 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá -3 až -5 °C a denné maximá 1 až 3 °C.

Starosta informuje
Nová autobusová zástavka na ul. Partizánska od 1.júla 2011 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Streda, 22 Jún 2011 20:05

Chcel by som Vás informovať že od 1. júla bude zriadená v našej obci nova zástavka. Bude to zástavka na ulici Partizánska, je to vyasfaltovaná plocha pri Skydente, resp. oproti Vladovi Pavkovi. Dnes som dostal mailom už aj nový cestovný poriadok. Od 1. júla bude chodiť "Skýcovan" hore Partizánskou ulicou a tam bude jeho nová zástavka. Tieto zmeny sa týkajú len autobusov, ktoré voláme "Skýcovan", netýka sa to "Partizánov". Rokoval som aj s SAD Prievidza, ktorá prevádzkuje autobusy z Partizánskeho. Dlhšie to zvažovali, že by aj oni mali ďalšiu zástavku pri Skydente, ale nakoniec sa rozhodli že ich autobusy sa budu točiť len na námestí a hore Partizánskou ulicou nepôjdu. Takže od 1. júla bude chodiť hore Partizánskou len Skýcovan. V praxi to bude vypadať asi takto. Keď príde autobus zo Zlatých Moraviec, časť ľudí vyloží na námestí a zvyšok vyloží hore na tej novej zástavke. Verím, že pre ľudí bývajúcich hore pri kostole je to určite potešujúca správa.

Posledná úprava Štvrtok, 23 Jún 2011 13:08
 
So starostom na bicykli už budúcu sobotu PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Nedeľa, 19 Jún 2011 14:22

Už dávnejšie som avizoval akciu pre deti, mládež aj dospelých "So starostom na bicykli". Konečne sa mi podarilo stanoviť termín :))) Akcia sa bude konať budúcu sobotu 25. júna 2011. Zraz bude o 13:00 na námestí. Každý kto ma bicykel je vítaný. Potrebujem tam aj dospelých, aby som nato nebol sám, tak dúfam že sa pridáte aj vy. O 13:00 by sme mali vyraziť smerom na Hrušov. Cestou by sme sa mali zastaviť pri koňoch. A keď dorazíme na Hrušov tam bude opekačka. My sa postaráme o špekáčky, ale keď si donesiete aj niečo svoje nebude s tým žiadny problém. Ak by nám náhodou neprialo počasie tak to presunieme na nejaký prázdninový termín. Už teraz sa nato teším, snáď to dobre dopadne a vyjde nám aj počasie.

Tomáš

Posledná úprava Pondelok, 20 Jún 2011 04:09
 
Zháňanie kosca PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Nedeľa, 19 Jún 2011 14:11

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus

Tento týždeň som si predsavzal, ako som neskôr zistil priam Sizyfovskú úlohu. Zháňal som kosca, ktorý by pokosil ten kopec od dolnej brány cintorína smerom k domu smútku. Nakoniec sa mi podarilo dohodnúť s Jozefom Baštrnákom, ktorý bol ochotný cintorín pokosiť. Tá tráva už bola veľmi narastená. Ja viem, čo som napisal do svojho volebného programu veľmi presne, citujem "cintorín bude vykosený". Veď sme ho už tento rok kosili 3x a budeme ho kosiť aj nasledujúci týždeň. S týmto svahom však máme problémy, lebo to sa moc nedá kosiť vyžínačkou, len kosou. V tomto týždni sme objednali špeciálnu hlavu na kosačku s ktoru by sa mala dať táto tráva pokosiť, tak uvidíme ako to bude fungovať. Ďalej by som chcel poďakovať Jozefovi Danišovi, ktorý bol z vlastnej iniciatívy čistiť vodovod hore v starom cintoríne. Pre mňa je to neuveriteľná vec, ale keď som to tam videl bohužiaľ bola skutočnosťou. Pokúsim sa to opísať. Hore ako je vodovod, kde sa naberá voda je taký válovček do ktorého sa napúšťa voda. Ľudia tam podľa všetkého umývajú rôzne veci a tým ho upchávajú rôznymi kamienčekmi. V minulom článku som informoval, ako sa nám "darilo" posledný týdeň, tak chcem informovať, ako sme sa s problémami popasovali.

Posledná úprava Pondelok, 20 Jún 2011 05:46
Čítať celý článok...
 
Fotky námestia PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Nedeľa, 19 Jún 2011 13:38

Námestie_____07
Námestie_____07 Námestie_____07
V poslednej dobe ma kontaktovalo viacero kamarátov pôvodom zo Skýcova, že či by som nemohol zverejniť fotky nášho nového námestia. Tak som sa pustil do fotenia a niečo som sa pokúsil nafotiť :)

Posledná úprava Pondelok, 20 Jún 2011 04:04
 
Multifunkčné ihrisko PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 17 Jún 2011 08:17

Tento problém sa s nami vlečie už od vybudovania ihriska. Myslel som si, že ho v tomto roku vyriešime, ale narazil som na problém s financiami. Možno si niekto neuvedomuje, ale je to problém "dostať" tam človeka. Ja som povedal, že keď tam mám dať niekoho kto nie je zodpovedný, tak to radšej budeme otvárať ráno a zatvárať večer a nikoho nezamestnávať. Čo som sa pýtal v susedných dedinách, skoro nikto nemá správcu, väčšina ma len človeka, ktorý to otvorí a zatvorí, proste obce nemajú peniaze na človeka, ktorý by tam bol celý deň. Podľa mňa je dôležité, aby tam ten človek bol, lebo sa to veľmi rýchlo zničí. Ale povedzme si to teraz prakticky, ako by to vypadalo v praxi. No v praxi by to bolo asi tak, že tam príde človek, otvorí ihrisko, ak je niekto zapísany na nejaký šport pripraví mu ihrisko, sieť, zaplatí a môže hrať. Ten človek tam síce nemusí s nim sedieť a čakať, kým dohrá, môže ísť napr. domov, ale o tu hodinu, alebo dve sa tam musí znovu vrátiť. Čo som tým chcel povedať? "Nakrúti" milión hodín a ešte ma rozkúskovaný celý deň. A to už nehovorím o prázdninách, kedy by tam musel byť celý deň. Neviem si predstaviť jedného človeka, ktorý by to robil. Mne to vychádza tak, že to musia byť dvaja ľudia, lebo jeden to neutiahne. Takže ono to nie je až také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá.

Posledná úprava Piatok, 17 Jún 2011 08:21
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu101102103104105106107108109DopreduKoniec»

Stránka 102 z 109
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Výstava__21
Image Detail