Úvod Starosta informuje
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené a občasný dážď, najnižšie ranné teploty 0 až -2 °C a najvyššie denné teploty 1 až 3 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá -3 až -5 °C a denné maximá 1 až 3 °C.

Starosta informuje
Podielové dane PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Nedeľa, 01 Máj 2011 11:13

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus

 

Pred pár mesiacmi som sľúbil článok o podielových daniach. Nie že by som zabudol, že chcem písať tento článok, ale práve teraz je najvhodnejšia doba na jeho napísanie. Hneď uvidíte prečo. Podielovými daňami sú financované mestá obce v rámci celého Slovenska. Čo to znamená v praxi? V praxi to znamená toľko, že každý mesiac nám príde na účet nejaká výška podielových daní (peňazí) a obec z týchto peňazí financuje svoj chod. Je tu však jeden háčik. Problém je v tom, že nevieme, koľko peňazí v danom mesiaci vôbec dostaneme. Existuje len tzv. prognóza Ministerstva financií, že koľko peňazí dostanú obce počas celého roku. A tu nastáva hlavný problém. Podľa tejto prognózy nastane v mesiacoch máj a jún výpadok podielových daní. V praxi to znamená toľko, že v máji dostaneme cca 9 000 € a v júni ak som to dobre rátal cca 6 000 €. V júni nám to nepokryje ani mzdy.

Posledná úprava Nedeľa, 01 Máj 2011 12:13
Čítať celý článok...
 
Novinky v obci PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Nedeľa, 01 Máj 2011 10:25

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus


Zdravím všetkých, ktorí čítajú moje články. Dnes by som chcel informovať čo máme v obci nové a čo chystáme. Začnem včerajškom. Včera večer sme v obci za sprievodu dychovej hudby Skýcovanka stavali máj. Počasie nám spočiatku neprialo, vypadalo to na dážď, našťastie si to potom najvyšší rozmyslel. Viac o stavaní mája bude v nasledujúcom článku. Najbližšiu nedeľu, dňa 8. mája chystáme v kultúrnom dome oslavy Dňa matiek. V ten istý deň sa budú konať aj Medzinárodné majstrovstvá SR a Stredoeurópsky pohár mládeže v Motocrossovom areáli, takže ma čaká perná nedeľa. V rámci obce finišujeme s dokončovaním námestia a obecného úradu. Predpokladám, že budúci tyždeň by malo byť námestie hotové. Už treba len zrekultivovať zem, nasadiť trávu, osadiť lavičky a zástavku. V tomto týždni bolo dokončené asfaltovanie ciest ulíc Tabaková, Školská a Partizánska.

Posledná úprava Nedeľa, 01 Máj 2011 10:29
Čítať celý článok...
 
Veľkonočné sviatky PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Sobota, 23 Apríl 2011 06:45

Pokojné prežitie Veľkonočných sviatkov Vám želá obec Skýcov.

Posledná úprava Streda, 27 Apríl 2011 16:11
 
Ako je to s námestím? PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Streda, 20 Apríl 2011 14:10

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus

V poslednej dobe ma kontaktuje veľa občanov a pýta sa ma, dokedy bude dokončené námestie?, či sa nemôže asfaltovať aj iná ulica? prečo sa nevysádzajú iné typy stromov? a podobne. Ja sa dnes pokúsim vysvetliť, ako je to vlastne s celým projektom. Najskôr je treba povedať, že celý projekt sa volá Regenerácia centrálnej zóny obce Skýcov a pozostáva zo štyroch častí: 01 - Úprava verejných priestranstiev a prvkov verejnej zelene 02 - Výstavba chodníka 03 - Rekonštrukcia miestnych komunikácií 04 - Rekonštrukcia verejného osvetlenia. Tieto štyri časti to je jeden veľký projekt. Najskôr by som chcel povedať, že tento projekt bude určite prínosom pre obec. Ja som projekt zdedil a musím ho dokončiť, inak by sme museli vrátiť preinvestované peniaze. Jedna čast, konkrétne výstavba chodníka bola zrealizovaná už v minulom roku, kedy som ja ešte nestarostoval. Momentálne sa dokončujú zvyšné tri časti.

Posledná úprava Streda, 20 Apríl 2011 15:31
Čítať celý článok...
 
Asfaltovanie ciest PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Pondelok, 11 Apríl 2011 19:54

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus

Chcel by som upresniť ako je to s asfaltovaním ciest. V ramci projektu Revitalizácie námestia sa budu asfaltovať tri ulice. Konkrétne sa jedná o ulice Školská, Patizánska a Tabaková. Dnes prebehlo frézovanie spomínaných ulíc. Toto upresnenie píšem kvôli tomu, že som už mal dnes x telefonátov a reakcií cez internet, že či by sa nedalo asfaltovať tu a tu ulicu? Odpovedám nedalo, lebo v projekte sú len tieto tri spomínané ulice. Keby chceme asfaltovať nejaku ďalšiu ulicu, tak to musí obec zaplatiť a nato nemá teraz finančné prostriedky. Môžeme byť radi, že sa urobia aspoň tieto tri ulice. V budúcnosti, ak budú nejake peniaze opravíme aspoň výtlky na uliciach. Toľko na vysvetlenie.

Ďakujem za prečítanie Tomáš

Posledná úprava Pondelok, 11 Apríl 2011 19:54
 
«ZačiatokDozadu101102103104105106107108109DopreduKoniec»

Stránka 105 z 109
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Budapešť_20...
Image Detail