Úvod
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Prevažne oblačno, najnižšie ranné teploty 15 až 13 °C a najvyššie denné teploty 21 až 23 °C. Zajtra polooblačno, miestami dážď a búrky, ranné minimá 15 až 13 °C a denné maximá 21 až 23 °C.

Starosta informuje


Deň matiek PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Pondelok, 09 Máj 2011 10:12

Včera sa v našej obci uskutočnilo tradičné podujatie pri príležitosti Dňa matiek. Na naše mamičky si spomenuli vo svojom programe deti Materskej a Základnej školy. Ja osobne som bol veľmi nadšený z programu detí. Týmto by som chcel aj poďakovať učiteľom MŠ a ZŠ, ktorí nacvičovali program s deťmi. Bolo to super. Ešte by som chcel poďakovať za ozvučenie pánovi Radovi Fáberovi. A na záver by som chcel poďakovať všetkým mamičkam a babičkám zato že sú. Máme Vás radi.

V nasledujúcej videoprílohe si môžete pozrieť 12 videonahrávok z programu :

 

Posledná úprava Pondelok, 09 Máj 2011 15:35
Čítať celý článok...
 
Medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky mládeže PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Pondelok, 09 Máj 2011 09:54

Marcel Miškov
Marcel Miškov Marcel Miškov
Včera sa v našej obci uskutočnili Medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky mládeže a Stredoeurópsky pohár v motocrosse. Súťažilo sa v kategóriách MX 50, MX 65, MX 85 a MX 2 junior (2T a 4T). Na upravenej trati v motocross areáli Košariská sme sledovali súboje s medzinárodnou účasťou, jazdcov z celého Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska a domácich jazdcov z Motocross clubu Skýcov. Ďakujem organizátorom za vynikajúce zvládnutie preteku.

Fotografie nájdete tu:

 

Posledná úprava Pondelok, 09 Máj 2011 11:18
 
Stavanie mája PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Štvrtok, 05 Máj 2011 08:19

Stavanie mája
Stavanie mája Stavanie mája
Už tradične sa v našej obci uskutočnilo stavanie mája. Tento rok sa stavania ujala dychová hudba Skýcovanka. Ja osobne som sa zúčastnil "výberu" vhodného mája. Môžem Vám povedať, že to bol veľmi zaujímavý proces :))) Pílenia sa ujal najstarší člen dychovky pán Jozef Žikavský st. Celé to prebiehalo v priateľskej atmosfére. Večer, počas stavania mája nám počasie veľmi neprialo, mali sme obavy, či nebude pršať, našťastie si to počasie v poslednej chvíli rozmyslelo. Stavanie spríjemňovala dychová hudba Skýcovanka svojimi piesňami a zaspieval aj súbor Vápenkár. Za poskytnutie mája ďakujem predsedovi urbáru pánovi Viliamovi Matejovovi. Verím, že sa pri tejto príležitosti stretneme aj o rok.

Video :

 

Posledná úprava Štvrtok, 05 Máj 2011 15:53
Čítať celý článok...
 
Podielové dane PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Nedeľa, 01 Máj 2011 11:13

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus

 

Pred pár mesiacmi som sľúbil článok o podielových daniach. Nie že by som zabudol, že chcem písať tento článok, ale práve teraz je najvhodnejšia doba na jeho napísanie. Hneď uvidíte prečo. Podielovými daňami sú financované mestá obce v rámci celého Slovenska. Čo to znamená v praxi? V praxi to znamená toľko, že každý mesiac nám príde na účet nejaká výška podielových daní (peňazí) a obec z týchto peňazí financuje svoj chod. Je tu však jeden háčik. Problém je v tom, že nevieme, koľko peňazí v danom mesiaci vôbec dostaneme. Existuje len tzv. prognóza Ministerstva financií, že koľko peňazí dostanú obce počas celého roku. A tu nastáva hlavný problém. Podľa tejto prognózy nastane v mesiacoch máj a jún výpadok podielových daní. V praxi to znamená toľko, že v máji dostaneme cca 9 000 € a v júni ak som to dobre rátal cca 6 000 €. V júni nám to nepokryje ani mzdy.

Posledná úprava Nedeľa, 01 Máj 2011 12:13
Čítať celý článok...
 
Novinky v obci PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Nedeľa, 01 Máj 2011 10:25

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus


Zdravím všetkých, ktorí čítajú moje články. Dnes by som chcel informovať čo máme v obci nové a čo chystáme. Začnem včerajškom. Včera večer sme v obci za sprievodu dychovej hudby Skýcovanka stavali máj. Počasie nám spočiatku neprialo, vypadalo to na dážď, našťastie si to potom najvyšší rozmyslel. Viac o stavaní mája bude v nasledujúcom článku. Najbližšiu nedeľu, dňa 8. mája chystáme v kultúrnom dome oslavy Dňa matiek. V ten istý deň sa budú konať aj Medzinárodné majstrovstvá SR a Stredoeurópsky pohár mládeže v Motocrossovom areáli, takže ma čaká perná nedeľa. V rámci obce finišujeme s dokončovaním námestia a obecného úradu. Predpokladám, že budúci tyždeň by malo byť námestie hotové. Už treba len zrekultivovať zem, nasadiť trávu, osadiť lavičky a zástavku. V tomto týždni bolo dokončené asfaltovanie ciest ulíc Tabaková, Školská a Partizánska.

Posledná úprava Nedeľa, 01 Máj 2011 10:29
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu919293949596979899100DopreduKoniec»

Stránka 95 z 100
Copyright © 2020 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
T.G.Masaryk
Image Detail