Úvod Šport Stolný tenis Ping pong 2011/2012
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty -2 až -4 °C a najvyššie denné teploty 2 až 4 °C. Zajtra zamračené, ranné minimá -2 až -4 °C a denné maximá -1 až 1 °C.

Ping pong 2011/2012
5-bodový víkend PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Nedeľa, 22 Január 2012 20:40

Klub Skýcov
Klub Skýcov Klub Skýcov

Počas tohto víkendu sme v súboji s Mankovcami získali 5 zo 6 možných bodov.

Najkôr Béčko hralo s Mankovcami B (druhé mužstvo tabuľky) a remizovali 9 : 9. Za Skýcov B hrali Krigovský Milan, Ondrejka Miroslav, Bernát Jaroslav a Krigovský Radovan. Nai sú stále približne v strede tabuľky.

Áčko nastúpilo podvečer proti Mankovciam A. V jesennej časti sme s nimi prehrali v oslabenej zostave 12 : 6. Teraz sa nám ale jednoznačne podarilo prehru oplatiť a viedli sme už 10 : 1. Nakoniec sme stretnutie vyhrali 15 : 3. Zápas odohrali Žikavský Š. st. a ml., Ondrejka Vladimír ml. a Kusý Martin. V tabuľke sme sa posunuli už na piate miesto a pri troche šťastia je možné, že postúpime do piatej ligy. Teraz nás čakajú dva ťažké zápasy proti Velčiciam A aj B, ktoré sú v tabuľke nad nami. Po nich budeme múdrejší :)

Posledná úprava Pondelok, 23 Január 2012 15:18
 
Dve výhry v Nemčiňanoch PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Sobota, 14 Január 2012 22:20

Klub Skýcov
Klub Skýcov Klub Skýcov

Dnes sme začali druhú časť stolnotenisových súťaží zápasmi v Nemčiňanoch. Najskôr sa predstavilo Béčko proti Béčku a potom Áčko proti Áčku.

Skýcov B (Krigovský M. a R., Ondrejka M., Bernát J.) zvíťazil 7:11 a oplatil tak tesnú prehru z domáceho zápasu.

Áčko išlo na zápas tiež vo víťaznej nálade, Nemčiňany A sú totiž predposledné v tabuľke. Cestovali sme v najsilnejšom zložení a aj sa to na výsledku prejavilo, zvíťazili sme 6 : 12 a celý zápas sme mali vývoj pod kontrolou. V tabuľke šiestej ligy sme sa posunuli už na 5. miesto a ťaháme šnúru 6 zápasov bez prehry. Naposledy sme prehrali 12. novembra 2011.

Na budúci týždeň hrajú obe naše mužstvá s Mankovcami.

Posledná úprava Nedeľa, 15 Január 2012 13:42
 
Stolnotenisový turnaj s rekordnou účasťou PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Piatok, 30 December 2011 21:40

Klub Skýcov
Klub Skýcov Klub Skýcov

V piatok, deň pred Silvestrom, sa konal tradičný Vianočný turnaj v stolnom tenise. Už piatykrát za sebou ho organizoval Stolnotenisový klub v spolupráci so starostom obce a so Základnou školou. Každoročne stúpa počet účastníkov a tento rok sa to znovu zopakovalo, turnaja sa zúčastnilo 29 hráčov. Začali sme o 13:15, na 2 stoloch. Rozdelili sme sa do 3 kategórií (Profi, Amatéri, Veteráni).

V kategórii Veteránov (5 hráčov) jednoznačne zvíťazil Viliam Matejov, na druhom mieste skončil Ján Talíř a na treťom Ján Drienovský. Každý z nich si odniesol šampanské J

V kategórii Amatéri (18 hráčov) sa po zápasoch v 4 skupinách systémom „každý s každým“ ďalej hralo vyraďovacím spôsobom – tzv. pavúk. Na treťom mieste nakoniec skončil Ján Pauček. Finálový zápas bol veľmi vyrovnaný a nakoniec sa ukázalo, že to bol jeden z najkrajších zápasov turnaja. Zvíťazila v ňom skúsenosť, Vladimír Mihalík porazil Mária Drienovského. Všetci traja si odniesli krásne poháre.

Nakoniec, v kategórii Profi bolo z rôznych príčin len 6 hráčov. Po zápasoch v 2 skupinách sa hral pavúk. Tretie miesto vybojoval matador skýcovského stolného tenisu, Štefan Žikavský st.. Vo finále sa už tradične stretli Štefan Žikavský ml. a Vladimír Ondrejka ml.. Zápas bol do poslednej loptičky veľmi vyrovnaný, skončil sa tesným víťazstvom Vladimíra Ondrejku 3 : 2 na sety. Prví traja boli taktiež ocenení pohármi od starostu obce.

Počas celého turnaja bolo zdarma k dispozícii občerstvenie – tentokrát okrem tradičného veľkého množstva chlebíčkov a nápojov aj silvestrovská kapustnica. Celkovo sme odohrali 60 zápasov.

Ďakujeme starostovi obce za pomoc pri organizovaní, riaditeľovi školy za poskytnutie priestorov školy a členom stolnotenisovému klubu za ochotu zorganizovať celé podujatie. Počas turnaja zazneli hlasy, že by bolo vhodné zorganizovať aj veľkonočný turnaj. Mám pocit, že takmer všetci účastníci rozumejú filozofii športu na tejto úrovni, že dôležité je zahrať si, zašportovať a stráviť čas so svojimi priateľmi či známymi. Ak všetko dobre pôjde, dúfajme, že sa stretneme nie o rok, ale už o necelý polrok na premiérovom Veľkonočnom turnaji. Želám Vám všetkým šťastný Nový rok. Športu zdar !

Fotografie sú tu

Posledná úprava Pondelok, 02 Január 2012 13:21
 
Stolnotenisový turnaj PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Pondelok, 26 December 2011 11:20

Klub Skýcov
Klub Skýcov Klub Skýcov

Stolnotenisový klub Skýcov a starosta obce v spolupráci so ZŠ organizujú v piatok 30.12. 2011 o 13.00 v budove ZŠ tradičný stolnotenisový turnaj. Prezentácia hráčov je do 12.45, všetci hráči aj návštevníci sú srdečne vítaní. Samozrejmosťou sú poháre pre víťazov. Štartovné je 2 €.

Posledná úprava Nedeľa, 01 Január 2012 18:14
 
V stolnom tenise výhra aj prehra PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Sobota, 10 December 2011 20:00

Klub Skýcov
Klub Skýcov Klub Skýcov

Dnes sme odohrali predposledné kolo v tomto roku. Najskôr o 14.00 nastúpilo Béčko (Ondrejka M., Drienovský M., Bernát J., Krigovský R.) proti Zlatým Moravciam F. Naši prehrali 11 : 7.

O 17.00 odohralo Áčko zápas s Čiernymi Kľačanmi D. Hostia neprišli v plnej sile a my sme to dokonale využili - vyhrali sme 15 : 3. Bodovali sme všetci, teda Žikavský st. aj ml., Ondrejka V. ml. a Kusý M.. V tabuľke sa zrejme vyššie neposunieme, ale odskočíme súperom za nami.

O týždeň sa hrá posledné kolo v tomto roku, mali by sme (podľa papierových predpokladov) zvíťaziť aj my aj Béčko.

Posledná úprava Streda, 14 December 2011 05:39
 
«ZačiatokDozadu1234DopreduKoniec»

Stránka 2 z 4
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
chata_7
Image Detail