Úvod Miestna samospráva Obecné zastupiteľstvo
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené, dážď so snehom, najnižšie ranné teploty 0 až -2 °C a najvyššie denné teploty 0 až 2 °C. Zajtra prevažne oblačno, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá 2 až 4 °C.

Obecné zastupiteľstvo
OZ rokovalo v budove ZŠ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Sobota, 05 November 2011 09:16

zhrnutie
zhrnutie zhrnutie

8. zasadnutie OZ sa uskutočnilo v budove ZŠ. Prvým bodom programu bola práve situácia v našej škole. Žiadosť o vyriešenie havarijnej situácie s kúrením v ZŠ leží na ministerstve financií a doposiaľ nebola schválená. Aj túto zimu bude ZŠ vykurovaná pevným palivom. Novým kuričom bude pán Štefan Žikavský, s ktorým sa podľa slov pána riaditeľa Mgr. Zvolenského zatiaľ spolupracuje veľmi dobre. Urobia sa niektoré opatrenia slúžiace na zefektívnenie vykurovania školy (servis okien - utesnenie, zošróbovanie, ďalej opätovné vyčistenie kotlov, zaizolovanie rozvodovej trubky, ...).


Ďalším bodom bolo schválenie hospodárenia obce za 1. polrok a za 3. štvrťrok roku 2011. V rámci tohto bodu sa hovorilo aj o exekúciách, ktoré začínajú v našej obci prebiehať voči dvom občanom kvôli nezaplateniu miestnych daní.


Ku kontajnerom slúžiacim na sklo, ktoré sa nachádzajú za horným obchodom Jednota a na skládke na Hradskej ul., pribudne ďalší na novej autobusovej zastávke.


OZ nesúhlasí s vytvorením klziska na MI (dôvody : možné poškodenie mantinelov a povrchu, neisté počasie, žiadny správca, ...).
Ďalšou informáciou je uvoľnenie služobného bytu na Školskej ul. od 1.12. 2011. Tento byt bude v prvom rade ponúknutý zamestnancom školy. Ak nikto z nich neprejaví o byt záujem, bude potrebné byt preklasifikovať zo služobného na obecný byt. Pravdepodobne sa nový nájomca bude hľadať prostredníctvom výberového konania.
Obec Skýcov podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, ktorá rozstrieľal svetlá verejného osvetlenia.

 
Obecné zastupiteľstvo rokuje PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Štvrtok, 11 August 2011 07:03

zhrnutie
zhrnutie zhrnutie

Včera sa konalo druhé mimoriadne obecné zastupiteľstvo. Hlavným dôvodom jeho zvolania bola faktúra za externý manažment vo výške cca 7000 euro (z projektu Revitalizácia centrálnej zóny), ktorú je potrebné uhradiť do 1. septembra. Táto suma nám bude síce refundovaná (v priebehu jesene), ale obec ju v súčastnosti nedokáže uhradiť. Rozhodli sme sa preto, síce veľmi neochotne, vziať ďalší úver. Mesačná splátka všetkých úverov aj s úrokmi sa navýši zhruba o 300 euro na 1800 euro mesačne.


Celkovo stál projekt Revitalizácia centrálnej zóny približne 400 tisíc euro, z ktorých spoluúčasť obce je približne 25 tisíc euro. Nový starosta sa spoločne s poslancami snaží v prvom rade konsolidovať obec a splatiť všetky už existujúce faktúry.


Čo sa týka ZŠ, koncom augusta by malo byť jasné, či projekt na plynofikáciu budovy bude úspešný (bez spoluúčasti obce). Takisto ešte nepadlo posledné slovo ani v otázke nových okien. Ďalšie informácie poskytne starosta obce na ďalšom OZ. V areáli ZŠ budú počas hodov kolotoče.


V rámci úsporných opatrení rušíme ranné svietenie neónov a večer sa neóny nebudú vypínať o 24:00 ako doteraz, ale o 23:00. Toto opatrenie sa bude samozrejme prehodnocovať aj naďalej - v zime to bude inak. Takisto sa vypnú niektoré lampy na námestí.

Stolnotenisový klub s prispením obce zakúpil dva nové pingpongové stoly. 27. augusta sa bude na multifunkčnom ihrisku konať volejbalový turnaj s účasťou 6 mužstiev (Zlaté Moravce, Nová Baňa, Vráble, ...) a bude sa variť guláš. Blíži sa aj tradičný pochod Skýcov - Zlatno (tento rok s cieľom na Zlatne asi o 13.00 a odchodom autobusu na Skýcov o 17.00), bližšie informácie budú na webstránke obce aj na nástenke.

Posledná úprava Štvrtok, 11 August 2011 07:49
 
Rokovanie OZ - piatok 8.4.2011 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Nedeľa, 10 Apríl 2011 16:05

zhrnutie
zhrnutie zhrnutie
Včerajšie zastupiteľstvo trvalo takmer 4 hodiny a riešilo sa skutočne veľa vecí, budem stručnejší ako obyčajne.
S nájomníkmi KD sme sa dohodli na znížení mesačného nájmu z 298 na 200 euro. Dôvodom je prudko klesajúci počet predajných akcií, ktoré tvorili jediný vyšší príjem zo sály. Určila sa odmena pre poslancov OZ – 10 euro za účasť na rokovaní zastupiteľstva, a rovnako aj odmena pre zástupcu starostu – 100 euro za polrok. Obecné organizácie dostanú pomoc od obce hlavne vtedy, keď niečo zorganizujú, urobia. Detailnejšie sa táto téma nerozoberala. Problémom, ako už spomínal p. starosta vo svojom článku, je hlavne vysoký účet za plyn vo futbalových kabínach (cca 600 euro za prvý štvrťrok), ktorý hradí obec a dotácia pre futbalový klub sa tak stáva cca polovicou zo všetkých peňazí určených pre organizácie v obci. Stavanie mája budú mať na starosti tento rok dychovkári a dostanú odmenu 200 euro.

 

Posledná úprava Nedeľa, 10 Apríl 2011 16:42
Čítať celý článok...
 
Zasadnutie OZ - rozpočet, kronika,... PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Sobota, 26 Február 2011 21:45

zhrnutie
zhrnutie zhrnutie
Dnešné zasadnutie OZ malo za úlohu vyhodnotiť rozpočet obce za rok 2010, vziať na vedomie výsledky inventarizácie majetku obce, navrhnúť rozpočet na rok 2011, definitívne schváliť text na pamätnú tabuľu a text do kroniky obce. Z voľných návrhov sa riešilo používanie súkromného auta osobou pána starostu a žiadosť M. a M. Miškových. Rozpočet obce je rozsiahly dokument, bližšie Vás bude informovať starosta obce. Stručne, na rok 2011 máme naplánovaný vyrovnaný rozpočet, ročné príjmy (a teda aj výdaje) obce sú zhruba 780 tisíc euro. Na prijímovej strane rozpočtu sú okrem daní (cca 40 tis. euro) napr. príjmy z prenájmu (cca 16 tis. euro), dotácie zo štátneho rozpočtu (cca 330 tis. euro) a tzv. kapitálové príjmy na regeneráciu centrálnej zóny (cca 370 tis. euro). Výdavková strana je rôznorodejšia. Celý rozpočet bude samozrejme zverejnený.

Posledná úprava Nedeľa, 27 Február 2011 11:45
Čítať celý článok...
 
Ďalšie zastupiteľstvo za nami PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Sobota, 12 Február 2011 18:59

V piatok 11.2. sa konalo ďalšie OZ (o predošlom zastupiteľstve som neinformoval, pretože som sa ho kvôli chorobe nemohol zúčastniť). Zúčastnili sa ho pán starosta, p. G. Pavková, p. Herdová, všetci poslanci a dvaja hostia – p. Peter Škoda a p. Milan Černák ml. Prehodnocovala sa nájomná zmluva na budovu KD. Z dlhej diskusie vyplynulo, že nájom cca 298€ za KD mesačne musí byť vykrývaný zo zisku baru. Prenajímatelia navrhli buď znížiť nájomné alebo prenajímať naďalej len poschodie. Nájomná zmluva je uzavretá na dobu neurčitú. Počet predajných akcií, z ktorých mali 50€, výrazne klesol oproti predošlým rokom. Dohodli sme sa na niektorých úsporných opatreniach a na stretnutí s fa. Veolia, pretože šoféri platia mesačne za prenájom 50 €. Pre úplnosť spomeniem ešte dve veci : prerábky, ktoré sa v KD realizovali (z peňazí prenajímateľov), boli zrážané z nájomného a ďalšia vec, prenajímatelia nepýtali žiadne platby od organizácií v obci, ktoré realizovali v budove KD svoju akciu.

Posledná úprava Pondelok, 14 Február 2011 16:50
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec»

Stránka 10 z 11
Copyright © 2022 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
V nových re...
Image Detail