!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Sneženie, najnižšie ranné teploty 1 až -1 °C a najvyššie denné teploty 3 až 5 °C. Zajtra zamračené a občasný dážď, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá -1 až 1 °C.

Podujatia
1. sväté prijímanie PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Mária Minárová   
Utorok, 22 Máj 2012 13:20

20. máj - deň, na ktorý sa tešilo hádam každé dieťa, alebo ktokoľvek zainteresovaný. Všetko sa to začalo už dávnejšie, keď sa deti v škole na hodinách náboženstva pripravovali s p. farárom na prijatie tak krásnej sviatosti, akou pre nich určite bola Sviatosť Oltárna. Intenzívnejšia príprava prebiehala počas posledného mesiaca, kedy sa deti zúčastňovali aj spolu s rodičmi na sv. omšiach. Najprecíznejšia príprava prebiehala posledný týždeň, kedy si deti nacvičovali piesne - tzv. ,,ukazovačky", ktorými spestrili slávnosť, ale aj vyjadrili svoju radosť z prijatia sviatosti. V priebehu tohto týždňa si nacvičili nielen priebeh slávnosti, ale aj ďakovania určené P. Bohu, rodičom, p. farárovi, či komukoľvek, kto prispel k tomu, aby mali deti na tento deň iba príjemné spomienky. Spestrením a obohatením tohto dňa bola aj dychovka, ktorá spríjemnila chvíle pred a po sv. omši. Najkrajšou však túto slávnosť urobila úprimná radosť a dôstojnosť, s akou deti pristúpili k sviatosti. Dúfajme, že pre deti nebol tento deň iba zakončením dlhých príprav, ale naopak, začiatkom niečoho krásneho, v čom budú aj naďalej pokračovať. Tu si môžete pozrieť krátky videozostrih

Posledná úprava Utorok, 22 Máj 2012 13:33
Čítať celý článok...
 
Veľká Noc PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Mária Minárová   
Štvrtok, 12 Apríl 2012 10:41

Veľká Noc 2012_...
Veľká Noc 2012__11 Veľká Noc 2012__11

Veľká noc – najväčší sviatok pre kresťanov. Tento rok sme si na ňu prichystali viacero noviniek, medzi ktoré patrili: Farník - informačný dvojhárok, ktorý obsahoval informácie z diania vo farnosti od januára tohto roku a agapé, ktoré sa konalo po druhej sv. omši na veľkonočnú nedeľu. Podstatou agapé bolo pobudnutie v spoločnosti priateľov pri kostole, jednoduché pohostenie a podelenie sa o radosť zo zmŕtvychvstania. Aj napriek nepriaznivému, t. j. studenému počasiu sa agapé zúčastnilo pár ľudí, ktorí si odniesli milé spomienky. Chcem sa im aj touto cestou poďakovať, pretože podporili túto myšlienku, ktorú sa, dúfam, podarí zrealizovať aj na farské hody v hojnejšom počte. Chcem sa poďakovať úplne všetkým, ktorí priniesli čokoľvek na pohostenie, pretože aj to je prejavom lásky k blížnemu.Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Sobota, 14 Apríl 2012 08:54
 
Svätý Mikuláš PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Mária Minárová   
Streda, 07 December 2011 14:08

Mikulaš_Kostol_...
Mikulaš_Kostol__14 Mikulaš_Kostol__14

6. december nemusím nikomu zvlášť predstavovať, pretože už aj malé dieťa vie, že sa slávi sviatok Sv. Mikuláša. Biskup Mikuláš počas svojho života oplýval štedrosťou, a preto si na výročie jeho smrti - 6. 12. pripomíname štedrosť voči iným ľuďom o čosi viac ako po iné dni v roku. Deti zo Skýcova prejavili svoje túžobné očakávanie Mikuláša aj tým, že prišli na sv. omšu, ktorá sa začala o 17-tej hodine a určitým spôsobom bola výnimočná. Detský spevokol pripomínal tento sviatok nielen oblečením, ale aj piesňami, atmosféru dokreslil p. farár J. Pluta počas kázne a očakávanú bodku výnimočnosti dodal Sv. Mikuláš, ktorý prišiel medzi deti v závere sv. omši a štedro obdaril každé dieťa. Mikuláš týmto gestom štedrosti naznačil, aby sme boli k sebe štedrí nielen v tento deň, ale po všetky dni v roku a tiež aj to, že štedrosť sa netýka len sladkostí, či hmotných vecí, ale aby sme boli štedrí v dobrých skutkoch: ochota, pomoc, modlitby... Či si toto jeho posolstvo osvojíte, alebo nie, to je už na každom z vás. Fotky si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Streda, 07 December 2011 14:23
 
Opekačka na fare PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Mária Minárová   
Streda, 22 Jún 2011 13:57

opekačka_fara__...
opekačka_fara__2011__12 opekačka_fara__2011__12
,,Všetci ste vítaní." Tak takto pozval p. farár všetkých mladých na opekačku, ktorá sa konala 18.6. na fare. Mali sme veľkú radosť, že prišlo tak veľa detí a poviem vám, určite neľutovali. Veď sa mohli dosýta najesť špekačiek, taktiež si mohli pochutnať na výborných zákuskoch, alebo sa mohli hrať spoločenské hry - a tých tam bolo veru neúrekom: tenis, volejbal, futbal, vybíjaná, kalčeto (stolný futbal), šípky, človeče, pexeso... Deti strávili zábavný podvečer spoločnými hrami a my sme boli spokojní, že spoznali pána farára aj inak ako kazateľa, alebo učiteľa náboženstva, ale aj ako výborného hráča futbalu, či tenistu. Tu sú fotografie

Posledná úprava Štvrtok, 23 Jún 2011 08:41
 
1. sv. prijímanie PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Mária Minárová   
Pondelok, 13 Jún 2011 18:06

Dňa 29. mája sa v našej farnosti uskutočnila veľmi milá slávnosť - 1. sväté prijímanie. Deti, ktorých sa táto sviatosť týkala, boli len štyri : Marián Černák, Lukáš Fajna, Adam Herda a Laura Mihalíková. Všetci sa na 1. sv. prijímanie veľmi tešili a patrične sa naň aj pripravovali, či už s pánom farárom na hodinách náboženskej výchovy, alebo s rodičmi, s ktorými častejšie chodili na sv. omše počas týždňa. Keďže počasie deťom prialo, pred omšou sa stretli na farskom dvore s pánom farárom J. Plutom, pričom slávnostnú atmosféru podčiarkla dychovka, ktorá hrala pred kostolom. Potom vstúpili do kostola v slávnostnom sprievode a sviatosť mohla začať. Všetko bolo dobre zorganizované a dôstojné, či už išlo o príhovory, ktoré sa deti naspamäť naučili, obetné dary s komentármi, zapojenie sa detí k spievaniu s mládežníckym spevokolom, alebo fotenie a kamerovanie počas omše. Toto všetko prispelo k tomu, že sme si všetci, ktorí sme sa omši zúčastnili, vychutnali túto slávnosť spolu s nimi. Na záver bolo vidieť na tvárach týchto detí veľkú radosť a za to, že im to takto krásne dopadlo sa poďakovali nielen rodičom a príbuzným, ale hlavne p. farárovi a ich triednej pani učiteľke Mgr. Zuzke Juríkovej.

Tu je krátke video :

Posledná úprava Pondelok, 13 Jún 2011 18:37
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu123456DopreduKoniec»

Stránka 1 z 6
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Hokejový tu...
Image Detail