Úvod Knižnica Projekty
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Slnečno, najnižšie ranné teploty -3 až -5 °C a najvyššie denné teploty 2 až 4 °C. Zajtra prevažne oblačno, ranné minimá -3 až -5 °C a denné maximá 2 až 4 °C.

Projekty
Zo života Obecnej knižnice v Skýcove PDF Tlačiť E-mail
Napísal HelenaJuriková   
Sobota, 12 Október 2013 12:38

Knihy sú nevyhnutným spoločníkom pre mnohých našich občanov aj v dnešnej dobe. Veľa ľudí pokladá knihu za najkrajší darček pri rôznych príležitostiach. Jednou z možností ako sa dostať ku knihe je aj návšteva obecnej knižnice v našej obci. Je v nej veľa nových a zaujímavých kníh  rôzneho žánru pre čitateľov každého veku. Umiestnená je v budove základnej školy. Otvorená je každú stredu od 15°° do 17°°hodiny. Od začiatku roka je v nej zapísaných 86 čitateľov – 47 dospelých a 39 detí. Vypožičaných je 870 knižných titulov. Navštívilo ju 422 návštevníkov. V tomto roku pribudlo 61 nových kníh, získané boli z členských príspevkov, z finančných prostriedkov obecného úradu a darom. Vďaka patrí pani učiteľke Mgr. Márii Minárovej a Mgr Zuzane Rajtarovej, ktoré svojich žiakov nabádajú a povzbudzujú k čítaniu, neustále sledujú ich čitateľské záujmy, rozprávajú sa s deťmi o prečítaných knihách. Využívajú priestory knižnice počas vyučovania, prebiehajú v nich rôzne podujatia - Hviezdoslavov Kubín, Slávik Slovenska, stretnutia detí s rodičmi a starými rodičmi i nočné čítanie spojené s prenocovaním v knižnici.

Posledná úprava Sobota, 12 Október 2013 12:41
Čítať celý článok...
 
O činnosti Obecnej knižnice v Skýcove v roku 2011 PDF Tlačiť E-mail
Napísal HelenaJuriková   
Štvrtok, 12 Január 2012 17:10

knižnica
knižnica knižnica

Je potešiteľné, že mnoho ľudí v našej obci popri internete a televízii siahajú vo voľnom čase aj po knihe. Jednou z možností vybrať si knihu, ktorá ich zaujme, je návšteva obecnej knižnice. Minulý rok mala knižnica 101 čitateľov - 35 dospelých a študentov a 66 detí predškolského veku a žiakov základnej školy. V knižnici bolo v roku 2011 vypožičaných 1304 kníh, najviac od  oživenia činnosti knižnice v roku 2005. Do knižnice prišlo 537 návštevníkov - 255 dospelých a 282 detí. Možnosť výberu kníh rôznych žánrov je veľmi pestrá. Z príspevkov čitateľov - 133 € a z finančného príspevku obecného úradu - 150 € bolo v roku 2011 zakúpených 55 nových kníh. Vďaka patrí učiteľkám ZŠ Skýcov Mgr. Márii Minárovej a Mgr. Zuzane Juríkovej, ktoré vedú žiakov ku knihe. Po prečítaní kníh vedú s deťmi rozhovory o nich, prípadne si zapíšu dej do čitateľských denníkov. V  priestoroch obecnej knižnice sa v roku 2011 uskutočnili rôzne podujatia. Jedným z nich bolo školské kolo Hviezdoslavovho Kubína v prednese poézie a prózy. Takéto prostredie určite umocní zážitok nielen tých, ktorí recitujú, ale aj ostatných detí, ktoré ich počúvajú. V marci pri príležitosti Mesiaca knihy pani učiteľka Mgr. Zuzana Juríková uskutočnila v jej priestoroch literárny kvíz pre žiakov 1. - 6. ročníka. Na konci školského roku v júni pripravila pre deti 3. - 4. ročníka nočné čítanie v knižnici. Žiaci si opekali na školskom ihrisku. Večer si čítali v knižnici knihy podľa vlastného výberu. Pred spaním počúvali rozprávky. Kto nemiluje knihy, nemiluje múdrosť, hovorí známe príslovie. Mňa teší, že v našej dedine je veľa múdrych a vzdelaných ľudí.

Posledná úprava Piatok, 13 Január 2012 10:15
 
O činnosti Obecnej knižnice v Skýcove PDF Tlačiť E-mail
Napísal HelenaJuriková   
Pondelok, 30 August 2010 09:41
knižnica
knižnica knižnica
V auguste uskutočnili metodickú návštevu v Obecnej knižnici Skýcov pracovníčky oddelenia metodiky a koordinácie z Krajskej knižnice Karola Kmeťka v Nitre pani Rezáková a pani Beláňová. Zaujímali sa o činnosť knižnice v našej obci. A bolo sa čím pochváliť.V tomto roku je v knižnici zapísaných 81 čitateľov – 43 detí a 38 dospelých. Navštevujú ju deti predškolského veku, žiaci základnej školy, študenti stredných škôl i dospelí čitatelia rôzneho veku. Najmladšími  členkami knižnice , ktoré ju pravidelne navštevujú, sú 5- ročné  deti Emka Bilošová, Ninka Bilošová  a Anetka Herdová. Najstaršou čitateľkou je 93-ročná Mária Minárová.                                                     
Posledná úprava Pondelok, 30 August 2010 12:38
Čítať celý článok...
 
Kniha bez hraníc PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Streda, 04 Jún 2008 09:46

V šk. roku 2007/2008 školská knižnica Skýcov uspela v silnej konkurencii svojím projektom Kniha bez hraníc. Školské knižnice si zmerali sily a nápady v súťaži o najzaujímavejšie podujatie k ich medzinárodnému sviatku. Ocenenie získalo 9 knižníc z celkového počtu 179 hodnotených podujatí. Na pôde Ministerstva školstva SR odovzdala ceny učiteľom – knihovníkom štátna tajomníčka rezortu Bibiána Obrimčáková.

 

Posledná úprava Streda, 04 Jún 2008 09:53
Čítať celý článok...
 
Dobrá kniha pre každého PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Nedeľa, 20 Apríl 2008 13:53

Obecná knižnica Skýcov bola niekoľko rokov nefunkčná. Jej činnosť bola obnovená až v roku 2005. Knižnica bola presťahovaná do novovytvorených priestorov v budove ZŠ Skýcov.

Posledná úprava Streda, 04 Jún 2008 09:35
Čítať celý článok...
 
Viac článkov...
«ZačiatokDozadu123DopreduKoniec»

Stránka 2 z 3
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Volejbalový...
Image Detail