Úvod Príroda Živočíšstvo
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Sneženie, najnižšie ranné teploty -10 až -12 °C a najvyššie denné teploty -4 až -2 °C. Zajtra prevažne oblačno a miestami prehánky, ranné minimá -8 až -10 °C a denné maximá -5 až -3 °C.

Živočíšstvo
Jesenné videá vtáctva PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jozef Zvolenský   
Štvrtok, 30 Október 2008 17:43

hniezdo
hniezdo hniezdo
Prišla jeseň a s ňou aj možnosť zachytiť krásu vtáctva žijúceho v naších lesoch. V nasledujúcich krátkych videách si môžete pozrieť čo všetko sa dá pozorným okom na Skýcove zachytiť.:) V krátkych videách si môžete pozrieť žlnu zelenú, sojku škriekavú, brhlíka lesného, sýkorku bielolícu, drozda čvíkotu, zelienku obyčajnú, ďatla prostredného. Posledné video je zaujímavé hereckým obsadením : zvedavú sojku škriekavú vystrieda ďateľ. Prajem príjemené sledovanie :)

 

 

 

 

 

Posledná úprava Nedeľa, 08 Marec 2009 17:25
Čítať celý článok...
 
Plazy a hmyz PDF Tlačiť E-mail
Napísal Adam Bobro   
Utorok, 15 Júl 2008 09:24

 

babôčka_admirál...
babôčka_admirálska babôčka_admirálska
Z plazov možno vidieť užovku, vretenicu i slepúcha, z obojživelníkov skokana, rosničky a ropuchy. Bežná je jašterica zelená i hnedá. V potokoch sa vyskytuje pstruh potočný, pstruh dúhový a rak riečny.Z hmyzu sú zastúpené sršne, osy, pavúky a rôzne druhy motýľov – babôčky, dúhovce, lišaje. Z chránených druhov motýľov upúta vidlochvost feniklový a vidlochvost ovocný. V starých stromoch možno nájsť fúzača obrovského, fúzača alpského i roháča obyčajného. Zo škodcov je rozšírená mníška a lykožrút. V letnom období sa vyskytuje nebezpečný kliešť. Mnohé druhy živočíchov majú význam z hľadiska hospodárskeho, majú biologický aj estetický význam. Svojím zjavom i hlasom oživujú prírodu, vynucujú si náš obdiv.

Posledná úprava Sobota, 20 Jún 2009 17:21
Čítať celý článok...
 
Lesná zver PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Utorok, 15 Júl 2008 09:15

diviak_lesný
diviak_lesný diviak_lesný

Najbohatším biotopom je les. Poskytuje živočíchom veľké sídelné a potravinové možnosti. V okolí Skýcova je lesná zvernica. Žijú v nej všetky druhy raticovej zveri – srnec hôrny, jeleň obyčajný, daniel škvrnitý i muflón lesný. Muflóny, ktoré boli privezené v roku 1868 z Korziky, sa dobre aklimatizovali a v roku 1882 boli vypustené do voľnej prírody. V lesoch je rozšírená líška hrdzavá, menej častá je mačka divá a kuna lesná. Na dubové lesy je potravne viazaný diviak lesný. Z drobných cicavcov žije v lesoch plch lesný a myš lesná.

 

Posledná úprava Utorok, 15 Júl 2008 09:53
Čítať celý článok...
 
Vtáctvo PDF Tlačiť E-mail
Napísal Adam Bobro   
Streda, 28 Máj 2008 16:44

hniezdo
hniezdo hniezdo
Skýcov je obec obklopená hustými listnatými a zmiešanými lesmi. V korunách stromov, ale aj na lúkach žije veľké množstvo vtáctva. Zmenou klímy a následným otepľovaním nastal ej presun niektorých druhov vtáctva do priľahlých lúk a lesov. Z Balkánu sa rozšírila hrdlička záhradná, včelárik zlatý a rároh obyčajný. V blízkych lesoch a v záhradách možno vidieť i počuť slávika obyčajného, pustovku, konôpku, strnádku obyčajnú, drozda čierneho, brhlíka a straku obyčajnú. V blízkosti ľudských sídel sa zdržiava vrabec domový, belorítka domová a lastovička domová, v zimnom období aj rôzne druhy sýkoriek, stehlík zelený, stehlík pestrý, hýľ lesný a glezg hrubozobý.

Posledná úprava Nedeľa, 08 Marec 2009 17:24
Čítať celý článok...
 


Copyright © 2022 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Literarny_k...
Image Detail