Úvod Šport
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Slnečno, najnižšie ranné teploty 10 až 8 °C a najvyššie denné teploty 18 až 20 °C. Zajtra polooblačno, miestami dážď a búrky, ranné minimá 12 až 10 °C a denné maximá 16 až 18 °C.

Šport


Miroslav Žikavský PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Piatok, 04 Apríl 2008 19:44
miroslav žikavský
Posledná úprava Piatok, 04 Apríl 2008 19:46
 
Predvianočný víkend v kraji Vysočina PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Pondelok, 07 Január 2019 13:39

V Novom Mestě na Moravě pokračovalo 3. kolo svetového pohára v biatlone. Tesne pred sviatkami,  20. - 23. decembra 2018 prišla do kraja Vysočiny areálu svetová špička športovcov. Počas štyroch súťažných dní sa v krásnom areáli a popri tratiach vystriedalo viac ako 100 000 divákov, ktorí sledovali výkony biatlonistov. Medzi fanúšikmi tohto divácky atraktívneho športu mala zastúpenie aj naša obec Skýcov. Keďže obec týmto športom žije, toto miesto je zo všetkých zastávok biatlonu od nás najbližšie vzdialené cca 300 km. Kraj Vysočina dal poriadne zabrať nielen fanúšikom, ale aj biatlonistom, lebo sa vystriedalo husté sneženie, silný dážď, hmla, vietor a to na strelnici miešalo poradie vo výsledkových listinách. S týmito podmienkami sa z mužov najlepšie vyrovnal Johannes Thingnes Boe z Nórska, ktorý v disciplínach šprint, stíhací závod, hromadný štart kraľoval prvými miestami, čím potvrdil, že je momentálne najlepší biatlonista sveta. Medzi ženami v šprinte bola tiež najlepšia Nórka Marte Olsbu Roiselandová. Posledný deň v ženskej disciplíne bol s hromadným štartom plný očakávania, keď sa na štart postavilo 30 najlepších žien sveta a medzi nimi aj dve Slovenky. Všetkých krásne prekvapila Nasťa Kuzminová, ktorá vyhrala a za ňou prišla do cieľa na 2. mieste Paulína Fialková. Nasťa je pretekárka telom aj dušou a zo svojho víťazstva sa fotografiou podelila aj s nami a mi sme jej venovali malý darček, ručne háčkované srdiečko. Bola prekvapená!!! Česká televízia robila prenosy do celého sveta a nám neušli ani redaktori Ivan Masarik a Petr Kubásek a nielen to medzi davom fanúšikov sme zastavili najvytrvalejšieho biatlonového fanúšika Norberta Starkeho 76 r. z Nemecka, ktorý nosí na hlave viac ako 2 kilá odznakov viď. foto. Odovzdávanie medailí bolo na krásne vyzdobenom námestí a tam sme boli so všetkými víťazmi z jednotlivých disciplín najbližšie. Z podpismi od najlepších, fotografiami a rôznymi suvenírmi sme sa plný neopísateľných zážitkov vo večerných hodinách šťastne vrátili na Skýcov.

Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Pondelok, 07 Január 2019 14:02
 
Európsky pohár v Country Crosse na Skýcove PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Bernát   
Streda, 07 Február 2018 11:55

Priaznivcom motocrossu dávam do povedomia predbežný kalendár podujatí na rok 2018.

Chcel by som upriamiť Vašu pozornosť na 26. a 27. mája 2018, kedy sa uskutočnia v areáli Košariská prvýkrát v histórii Európsky pohár v Country Crosse a Medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky v Country Crosse.

Termíny niektorých podujatí v rámci kalendára sa môžu meniť, ale tento termín je nemenný.

Toto bude veľká udalosť, na ktorú sa už teraz môžete tešiť.

Viac info na: www.motocrossclubskycov.sk

 

Marián Bernát - prezident Motocross Clubu Skýcov

 
Stolnotenisový turnaj 2015 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Sobota, 03 Január 2015 19:59

Klub Skýcov
Klub Skýcov Klub Skýcov

Dnes sme v kultúrnom dome odohrali tradičný stolnotenisový turnaj, ktorého sa zúčastnilo 28 hráčov. Vďaka podpore starostu obce a Mariána Bernáta sme hrali v teple, s bohatými cenami, s občerstvením, s diplomom pre každého účastníka atď. Ďakujem aj všetkým členom stolnotenisového klubu, ktorí sa pričinili o bezproblémový priebeh.

Hráči boli rozdelení do 3 kategórií (Profi, Amatéri, Deti), kde sa začalo hrať v skupinách "každý s každým" a následne vyraďovacím spôsobom. V kategórii Deti, ktorý by sa kľudne mohla nazvať aj Dvojičky (hrali Fedorekovci a Žikavskí) bolo poradie nasledovné : 1. Dano Fedorek, 2. Jano Fedorek, 3. Rišo Žikavský.

V kategórii amatérov, kde bolo najviac hráčov, skončil na 3. mieste Mário Drienovský (mimochodom vyradil svojho otca Romana), druhý bol Adam Pauček (rovnako vyradil svojho otca) a víťazom sa stal Tomáš Miškov. Blahoželáme!

V kategórii Profi bolo 8 hráčov, ktorí reprezentujú obec v okresných súťažiach. Na treťom mieste skončil Radovan Krigovský, druhý bol Štefan Žikavský ml. a víťazom sa stal Vladimír Ondrejka ml. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Všetkým hráčom aj fanúšikom ďakujeme za účasť a verím, že o rok sa znovu uvidíme!

Posledná úprava Pondelok, 05 Január 2015 09:36
 
Karol Šedivý vo výbornej forme v rakúskom Fuglau PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Utorok, 01 Júl 2014 06:20

V dňoch 21. - 22. 6. 2014 sa v rakúskom Fuglau zišli autokcrossoví reprezentanti zo Slovenska, Česka, Poľska, Rakúska a Maďarska. Na týchto pretekoch sa zišlo okolo sto jazdcov, medzi ktorými nesmel samozrejme chýbať ani náš Slovenský reprezentant Karol Šedivý, ktorému sa v prvej rozjazde nepodaril štart, a to ovplyvnilo aj výsledok. Keďže na tejto trati nie je Joker Lap, výrazne sa nemenilo ani poradie pri jednotlivých jazdách. Prvá rozjazda vyniesla Karola až na 7.miesto. Po prvej rozjazde prišli organizátori s tým, že harmonogram nestíhajú podľa predstáv, tak škrtli jednu rozjazdu. Do druhej rozjazdy dal Karol všetko. Skvelý štart, pohodová a takmer bezchybná jazda priniesla Karolovi 1. miesto. Rozjazdy mu vyniesli druhú štartovnú pozíciu vo finále vedľa Častorala a ďalšími štyrmi jazdcami. Po dvoch finálových kolách figuroval Karol na tretej pozícií za Častoralom a Woldrichom. Na dlhej šotolinovej zákrute Karol predviedol, že autocross má stále v krvi, a dostal sa pred Woldricha. Popredné poradie sa už nemenilo a Karol si z Rakúska odniesol nádherne 2. miesto a 17 bodov do bodovania.

Najbližší závod čaká Karola o 2 mesiace na tejto istej trati vo Fuglau.

Celkové finálové poradie divízie SuperNationals: 1.Roman Častoral; 2. KAROL ŠEDIVÝ; 3. Gerald Woldrich; 4. Jakub Bittman; 5.Karl Schadenhofer; 6. Manuel Forstenlechner

Blahoželáme a prajeme veľa štastia v ďaľších pretekoch. Fotografiu z odmeňovania najlepších jazdcov si môžete pozrieť tu.

Zdroj: facebook Karol Šedivý jr.

 
«ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec»

Stránka 4 z 34
Copyright © 2019 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Svetlonos_2...
Image Detail