Úvod Duchovný život farnosti
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 0 až -2 °C a najvyššie denné teploty 6 až 8 °C. Zajtra slnečno, ranné minimá 1 až -1 °C a denné maximá 6 až 8 °C.

Duchovný život

Farnosť Nanebovzatia Panny Márie

 

SKÝCOV


Liturgický kalendár: 5. nedeľa v cezročnom období


pondelok                   - Prebl. Panny Márie Lurdskej (ľubovoľná spomienka)

utorok                        - Féria

streda                        - Féria

štvrtok                       - Féria

piatok                        - Féria - na konci sv. omše adorácia

sobota                       - Panny Márie v sobotu

 

Nedeľa - 6. nedeľa v cezročnom období - Celodenná farská poklona


pondelok

11.02.

1800 hod

+ Ladislav Matejov, manželka Mária a rodičia z oboch strán

utorok

12.02.

 

 

1800 hod

 

 

+ Štefan Žikavský a rodičia z oboch strán

streda

13.02.

1800 hod

+ František Bernát a manželka Amália

štvrtok

14.02.

0700 hod

+ Anton Pavkov, manželka Mária, sestra Kamila a deti

piatok

15.02.

1800 hod

 

+ rodina Štuciková a Benčeková

sobota

16.02.

0800hod

Na úmysel

6. NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

17.02.

 

0800 hod


 

 

1800 hod

 

+ Marta a Štefan Záležákoví


Za farníkov

 

OSTATNÉ OZNAMY A INFORMÁCIE

* Ďakujem za upratovanie kostola skupine č. 3 a prosím o túto slúžbu na budúcu sobotu skupinu č. 4 (ulica Za Humnami), za ktorú je zodpovedná p. Anna Pavková. Pán Boh odmeň za túto službu pre farnosť.


* Ďakujem aj za všetky milodary, ktoré ste obetovali minulý týždeň pre potreby farnosti. Pán Boh odmeň všetkých dobrodincov.


* V pondelok je svetový deň chorých a zároveň lit. spomienka Panny Márie Lurdskej, pri tejto príležitosti budem udeľovať sviatosť pomazania chorých pri večernej sv. omši. Túto sviatosť môžu prijať tí, ktorí sa nachádzajú pre chorobu, alebo starobu v nebezpečenstve smrti.


* Pripomínam členom ekonomickej rady farnosti, že spoločné stretnutie budeme mať v utorok (12.2.2019) o 19.30 hod. na farskom úrade.


* Na budúcu nedeľu je v našej farnosti celodenná Eucharistická poklona. Poklona začne rannou sv. omšou o 8 hod. po ktorej vyložím Sviatosť Oltárnu. Celodenná poklona bude ukončená večernou sv. omšou o 18 hod., kde hlavným celebrantom bude páter Tomáš Prajzendanc, ktorý tu viedol farské misie. Nájdime si čas pre tichú adoráciu v kostole a využime príležitosť získať potrebné milosti od Pána. Chcel by som Vás poprosiť, aby ste sa zapísali na rozpis adorujúcich, ktorý bude položený na stolíku pri východe z kostola.


* Počas budúceho týždňa (11. - 17.2.2019) prebieha tzv. Národný týždeň manželstva, ktorý je pozvaním pre manželov, aby si vzájomne venovali viac času a povzbudili sa v prežívaní manželstva. V Zlatých Moravciach je pre manželov pripravených viacero bezplatných vstupov a zliav v reštauráciach. Viac informácii je na plagáte. Manželom taktiež odporúčam kurz manželských večerov, ktorý sa bude konať v Žitavanoch v dňoch od 2.3 do 13.42019. Viacej informácii je znova na nástenke.


* Je tu ešte pozvanie pre slobodných, ktorí hľadajú svojho životného partnera - zoznamovací večer sa uskutoční 18. februára 2019 o 18 hod. v Misíjnom dome Matky Božej v Nitre. Pozvánka je taktiež na vývesnej tabuli.

 

Pochválený buď Ježiš Kristus!

 

www.skycov.ifara.sk

 

V prípade potreby ma môžete kontaktovať na tel. čísle: 037/63 46 214, 0948 155 750 alebo na e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.


Vdp. Ladislav Kováč - správca farnosti SkýcovPosvätenie cintorína PDF Tlačiť E-mail
Napísal Juraj Pluta   
Streda, 13 Január 2010 09:43

V sobotu  31. 10. 2009, v predvečer sviatku Všetkých Svätých, bol v našej farnosti posvätený znovuobnovený  starý cintorín.

Pozvanie do našej farnosti prijal pán kanonik Mons. ThDr. Ladislav. Belás. O 14.00 sme spoločne slávili sv. omšu a po nej nasledovalo posvätenie miesta dočasného odpočinku.

V príhovore pána kanonika odznelo posolstvo nádeje. Tam, kde je kríž, tam je aj vzkriesenie. Práve pod dominantou tohto znaku nádeje nás kresťanov, pod obnoveným krížom, sa uskutočnil akt posvätenia. Spoločne sme sa modlili za všetkých zosnulých, aj za tých, ktorí sú a budú na tomto mieste pochovaní.

Po modlitbách zaspieval súbor Vápenkár. Na záver malej slávnosti sa prihovoril aj starosta obce Štefan Gaher a odovzdal kľúče od cintorína správcovi farnosti Skýcov.

 tri krátke videá :

Posledná úprava Streda, 13 Január 2010 10:10
Čítať celý článok...
 
Staré Hory PDF Tlačiť E-mail
Napísal Juraj Pluta   
Streda, 13 Január 2010 09:42

Na prvú sobotu v mesiaci sa v našich končinách veriaci pravidelne stretajú na pútnickom mieste Staré Hory. Toto miesto je nám všetkým veľmi dobre známe, viažu nás k nemu pekné spomienky a úcta k Panne Márii. Keďže október je „ružencový“, rozhodli sme sa putovať k Márii na toto starobylé pútne miesto.

Krásne slnečné počasie bolo znamením objatia Matky Božej – ženy odetej slnkom. Po modlitbe ruženca a slávení sv. omše sme sa stretli aj s pátrom Ivanom, ktorý je svojím milým a veselým srdcom v živých spomienkach na naše farské misie z mája.

Potom sme sa pomodlili krížovú cestu a na spiatočnej ceste domov sme sa zastavili v Novej Bani. Tu mali domáci veriaci znovu krásne vyzdobený chrám na znak poďakovania Bohu za úrodu.

Bola to iná sobota ako tie bežné. Človek z času na čas potrebuje zmenu. Ak v tej zmene cítiť aj čosi krásne, večné, tak je to určite dôležité pre tie bežné dni, ktoré sú pred nami.

 
Sviatok Nanebovzatia Panny Márie - Hody PDF Tlačiť E-mail
Napísal Juraj Pluta   
Piatok, 09 Október 2009 11:58

Hody_03
Hody_03 Hody_03
Hody sú príležitosťou na stretnutia rodákov z našej obce s blízkymi príbuznými, aby spoločne navštívili Boží chrám. Kostol Farnosti Skýcov je zasvätený Nanebovzatiu Panny Márie. Tento sviatok slávime 15. augusta.

Slávnosť patrocínia sa začala trojdním. Do farnosti zavítali kňazi, ktorí slúžili sväté omše. Vo štvrtok to bol vdp. Mgr. Jozef Tomica, správca farnosti zo Skačian. V piatok celebroval sv. omšu pán kaplán Mgr. Michal Majerčík z Bánoviec nad Bebravou. V sobotu 15. augusta 2009, na sviatok Nanebovzatia Panny Márie, bola po sv. omši procesia obcou po Hlavnej  a Partizánskej ulici. Miništranti niesli sochu Panny Márie. V strede dediny udelil pán farár, ktorý niesol Sviatosť Oltárnu požehnanie celej obci.

Vyvrcholením slávností bola sv. omša v nedeľu. Celebroval ju PaeDr. Juraj Ďurnek, SchP., riaditeľ Piaristického gymnázia v Prievidzi. Program pokračoval aj popoludní. O 15. hodine sa v kostole konal slávnostný koncert. Na ňom vystúpil spevácky súbor Vápenkár zo Skýcova, husľoví konzervatoristi z Trenčína a spevokol Slnečnica zo Skačian.

Posledná úprava Piatok, 09 Október 2009 13:05
Čítať celý článok...
 
Posvätenie kríža 15.9.2009 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Juraj Pluta   
Streda, 30 September 2009 09:19

kríž_3
kríž_3 kríž_3

Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie bol v našej obci posvätený zrekonštruovaný kríž na Hlavnej ulici. Počas posvätenia sme sa pomodlili k tej, ktorá napriek ťažkým okolnostiam zostala pod krížom na ktorom zomieral jej syn náš Ježiš. Vo chvíľach modlitby pod opraveným krížom sme si mohli azda hlbšie uvedomiť pravé posolstvo tohto nášho kresťanského znamenia, ako o tom hovoril kardinál J. Meisner „ Kríž.... to sú jednoducho dve navzájom preložené línie. Zvislá, nazvaná aj líniou Božou, je z jednej strany zarazená do zeme, ale z druhej strany ukazuje hore, ako keby chcela spájať nebo zo zemou, viditeľný a neviditeľný svet, život a smrť. Táto vertikálna línia je ako most medzi Bohom a človekom, ktorý vedie zo sveta svetla do ríše tmy a zaborí sa hlboko do našej zeme. Tak zostáva kríž stáť až do konca dní. Ako hovorí Sv. Bruno Stat crux, dum volvitur orbis – Kríž stojí, svet sa pomíňa!“

Posledná úprava Streda, 30 September 2009 09:23
Čítať celý článok...
 
Výlet na farmu Nový Zéland 23.8.2009 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Juraj Pluta   
Streda, 30 September 2009 09:19

Vylet_New_Zelan...
Vylet_New_Zeland_12 Vylet_New_Zeland_12
„V nedeľu ideme na Nový Zéland!“

Keď zaznela táto veta v mnohých tvárach sa objavili začudované pohľady a otázky – Ako?  Čím?  Za čo? Na koľko?

Nepotrebovali sme ani lietadlo, ani balík dolárov. Stačili tri autá a s mladými sme sa vybrali kúsok za Piešťany do Modrovej. Zrazu sme boli v Novom Zélande. Takto nazval svoju atrakciu majiteľ, ktorý vybudoval farmu s exotickými zvieratami.

Mohli sme sa pozerať na lamu, ťavy, špeciálne ovce a kravy. Videli sme aj „emáka“, ale toho s krídlami, kengury, teda klokany a klokaníky. Zaujímavý bol malý biely klokaník – albínik. Všetci sme sa čudovali, ako sa tento malý mohol tak vyfarbiť? (Dohady o tom boli nevídané a ohromujúce.)

Nasledovalo aj predstavenie domorodých maurov. Boli z dovozu originál made in New Zealand. Nakoniec sme okoštovali maurské špeciality a na ceste domov sme si doladili chuť na zmrzline v Bošanoch.

Takže skrátka - skratka na Nový Zéland cez Piešťany sa oplatí!  Fotografie TU

Posledná úprava Štvrtok, 01 Október 2009 05:20
 
«ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec»

Stránka 3 z 5
Copyright © 2019 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Jastrabie_2...
Image Detail