Úvod Duchovný život farnosti
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 0 až -2 °C a najvyššie denné teploty 2 až 4 °C. Zajtra prevažne oblačno, ranné minimá 2 až 0 °C a denné maximá 3 až 5 °C.

Duchovný život

Farnosť Nanebovzatia Panny Márie

 

SKÝCOV


Liturgický kalendár: 2. nedeľa v cezročnom období


pondelok                   - Féria

utorok                        - Féria

streda                        - Féria

štvrtok                       - Sv. Agnesy, panny a mučenice (spomienka)

piatok                        - Féria

sobota                       - Féria

 

Nedeľa - 3. nedeľa v cezročnom období


pondelok

18.01.

0000 hod

Ako poďakovanie za 60. rokov života s prosbou o Božiu ochranu do ďalších dní

utorok

19.01.

 

0000 hod

 

 

+ Štefan Jenis a rodičia z oboch strán

streda

20.01.

0000 hod

+ Katarína Černáková (25. výročie)

štvrtok

21.01.

0000 hod


+ Ondrej Baštrnák, manželka Katarína a deti

piatok

22.01.

0000 hod

 

+ Ján Beličin, rodičia Beličinoví a Žikavskí, brat Lukáč s manželkou Katarínou, Rudolf Kadiš a ostatná rodina


sobota

23.01.

 

0000 hod

 

+ Ivan Matejov, rodičia z oboch strán a súrodenci

NEDEĽA

24.01.

 

0000 hod

 

+ Milan Zrasták, synovia Milan a Miroslav, dcéra Marcelka a rodičia z oboch strán

 

Za farníkov

 

OSTATNÉ OZNAMY A INFORMÁCIE

* Vo všetkých slovenských diecézach je od 1. januára až do 24. januára 2021 pozastavené verejné slávenia bohoslužieb. Sväté omše budem naďalej sláviť súkromne, bez účasti veriacich. Úmysly sv. omší budú slávené každý deň tak, ako boli zapísané, pokiaľ si to rodina praje. Pohreby sa budú vykonávať bez svätej omše, čiže iba pohrebné obrady na cintoríne. Podľa najnovšej vyhlášky môže na pohreb prísť 6 ľudí (najbližšia rodina). Termín pohrebného obradu závisí v tomto období od pohrebnej služby, ktorá je vyťažená. Kvôli zhoršenej epidemiologickej situácii aj v našej obci prosím, aby ste ma kontaktovali telefonicky. Aktuálne informácie sa dozviete na sociálnej sieti našej farnosti alebo na farskej webovej stránke.

* Ponúkam vyslúženie sviatosti pomazania chorých aj pre pacientov s ochorením Covid 19. Je potrebné ma včas kontaktovať, aby som sa vedel náležite pripraviť a bezpečne udeliť túto sviatosť. Udelenie sviatosti je bezplatné, pretože je pomocou pre ťažko chorého, aby sa duchovne pripravil a zmieril sa s Bohom.

* Ďakujem za všetky milodary, ktoré ste obetovali počas minulého týždňa. Kto by chcel prispieť na chod farnosti, svoj milodar môže poslať na farský účet, alebo poslať prostredníctvom spoplatnenej sms správy. Viac informácii je na farskej webovej stránke. Pán Boh zaplať za všetky Vaše milodary.

* Naďalej Vás pozývam zapojiť sa do našej „farskej výzvy“ s názvom Päť minút pre Boha. Počas mesiaca január sa každý večer o 20.00 hod. zjednoťme v krátkej modlitbe podľa svojich možností - pokľaknutie pred krížom, či obrazom, alebo desiatok ruženca, alebo tiché uvedomenie si Božej prítomnosti, krátka osobná modlitba… Kto chce obetovať viac času je to len vítané. V tomto čase budú zvoniť zvony farského kostola. Úmysel tejto modlitby si môže každý vzbudiť sám - napr. za ukončenie pandémie, za ťažko chorých, za deti a mládež, za svoju rodinu, za seba, za priateľov… Spoločná modlitba má veľkú duchovnú silu a verím, že nás môže uchrániť od mnohého zlého. Nie je potrebné sa prihlasovať - Boh vidí do nášho srdca.


Pochválený buď Ježiš Kristus!


www.skycov.ifara.sk

 

V prípade potreby ma môžete kontaktovať na tel. čísle: 037/63 46 214, 0948 155 750 alebo na e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.


Vdp. Ladislav Kováč - správca farnosti SkýcovPosvätenie cintorína PDF Tlačiť E-mail
Napísal Juraj Pluta   
Streda, 13 Január 2010 09:43

V sobotu  31. 10. 2009, v predvečer sviatku Všetkých Svätých, bol v našej farnosti posvätený znovuobnovený  starý cintorín.

Pozvanie do našej farnosti prijal pán kanonik Mons. ThDr. Ladislav. Belás. O 14.00 sme spoločne slávili sv. omšu a po nej nasledovalo posvätenie miesta dočasného odpočinku.

V príhovore pána kanonika odznelo posolstvo nádeje. Tam, kde je kríž, tam je aj vzkriesenie. Práve pod dominantou tohto znaku nádeje nás kresťanov, pod obnoveným krížom, sa uskutočnil akt posvätenia. Spoločne sme sa modlili za všetkých zosnulých, aj za tých, ktorí sú a budú na tomto mieste pochovaní.

Po modlitbách zaspieval súbor Vápenkár. Na záver malej slávnosti sa prihovoril aj starosta obce Štefan Gaher a odovzdal kľúče od cintorína správcovi farnosti Skýcov.

 tri krátke videá :

Posledná úprava Streda, 13 Január 2010 10:10
Čítať celý článok...
 
Staré Hory PDF Tlačiť E-mail
Napísal Juraj Pluta   
Streda, 13 Január 2010 09:42

Na prvú sobotu v mesiaci sa v našich končinách veriaci pravidelne stretajú na pútnickom mieste Staré Hory. Toto miesto je nám všetkým veľmi dobre známe, viažu nás k nemu pekné spomienky a úcta k Panne Márii. Keďže október je „ružencový“, rozhodli sme sa putovať k Márii na toto starobylé pútne miesto.

Krásne slnečné počasie bolo znamením objatia Matky Božej – ženy odetej slnkom. Po modlitbe ruženca a slávení sv. omše sme sa stretli aj s pátrom Ivanom, ktorý je svojím milým a veselým srdcom v živých spomienkach na naše farské misie z mája.

Potom sme sa pomodlili krížovú cestu a na spiatočnej ceste domov sme sa zastavili v Novej Bani. Tu mali domáci veriaci znovu krásne vyzdobený chrám na znak poďakovania Bohu za úrodu.

Bola to iná sobota ako tie bežné. Človek z času na čas potrebuje zmenu. Ak v tej zmene cítiť aj čosi krásne, večné, tak je to určite dôležité pre tie bežné dni, ktoré sú pred nami.

 
Sviatok Nanebovzatia Panny Márie - Hody PDF Tlačiť E-mail
Napísal Juraj Pluta   
Piatok, 09 Október 2009 11:58

Hody_03
Hody_03 Hody_03
Hody sú príležitosťou na stretnutia rodákov z našej obce s blízkymi príbuznými, aby spoločne navštívili Boží chrám. Kostol Farnosti Skýcov je zasvätený Nanebovzatiu Panny Márie. Tento sviatok slávime 15. augusta.

Slávnosť patrocínia sa začala trojdním. Do farnosti zavítali kňazi, ktorí slúžili sväté omše. Vo štvrtok to bol vdp. Mgr. Jozef Tomica, správca farnosti zo Skačian. V piatok celebroval sv. omšu pán kaplán Mgr. Michal Majerčík z Bánoviec nad Bebravou. V sobotu 15. augusta 2009, na sviatok Nanebovzatia Panny Márie, bola po sv. omši procesia obcou po Hlavnej  a Partizánskej ulici. Miništranti niesli sochu Panny Márie. V strede dediny udelil pán farár, ktorý niesol Sviatosť Oltárnu požehnanie celej obci.

Vyvrcholením slávností bola sv. omša v nedeľu. Celebroval ju PaeDr. Juraj Ďurnek, SchP., riaditeľ Piaristického gymnázia v Prievidzi. Program pokračoval aj popoludní. O 15. hodine sa v kostole konal slávnostný koncert. Na ňom vystúpil spevácky súbor Vápenkár zo Skýcova, husľoví konzervatoristi z Trenčína a spevokol Slnečnica zo Skačian.

Posledná úprava Piatok, 09 Október 2009 13:05
Čítať celý článok...
 
Posvätenie kríža 15.9.2009 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Juraj Pluta   
Streda, 30 September 2009 09:19

kríž_3
kríž_3 kríž_3

Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie bol v našej obci posvätený zrekonštruovaný kríž na Hlavnej ulici. Počas posvätenia sme sa pomodlili k tej, ktorá napriek ťažkým okolnostiam zostala pod krížom na ktorom zomieral jej syn náš Ježiš. Vo chvíľach modlitby pod opraveným krížom sme si mohli azda hlbšie uvedomiť pravé posolstvo tohto nášho kresťanského znamenia, ako o tom hovoril kardinál J. Meisner „ Kríž.... to sú jednoducho dve navzájom preložené línie. Zvislá, nazvaná aj líniou Božou, je z jednej strany zarazená do zeme, ale z druhej strany ukazuje hore, ako keby chcela spájať nebo zo zemou, viditeľný a neviditeľný svet, život a smrť. Táto vertikálna línia je ako most medzi Bohom a človekom, ktorý vedie zo sveta svetla do ríše tmy a zaborí sa hlboko do našej zeme. Tak zostáva kríž stáť až do konca dní. Ako hovorí Sv. Bruno Stat crux, dum volvitur orbis – Kríž stojí, svet sa pomíňa!“

Posledná úprava Streda, 30 September 2009 09:23
Čítať celý článok...
 
Výlet na farmu Nový Zéland 23.8.2009 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Juraj Pluta   
Streda, 30 September 2009 09:19

Vylet_New_Zelan...
Vylet_New_Zeland_12 Vylet_New_Zeland_12
„V nedeľu ideme na Nový Zéland!“

Keď zaznela táto veta v mnohých tvárach sa objavili začudované pohľady a otázky – Ako?  Čím?  Za čo? Na koľko?

Nepotrebovali sme ani lietadlo, ani balík dolárov. Stačili tri autá a s mladými sme sa vybrali kúsok za Piešťany do Modrovej. Zrazu sme boli v Novom Zélande. Takto nazval svoju atrakciu majiteľ, ktorý vybudoval farmu s exotickými zvieratami.

Mohli sme sa pozerať na lamu, ťavy, špeciálne ovce a kravy. Videli sme aj „emáka“, ale toho s krídlami, kengury, teda klokany a klokaníky. Zaujímavý bol malý biely klokaník – albínik. Všetci sme sa čudovali, ako sa tento malý mohol tak vyfarbiť? (Dohady o tom boli nevídané a ohromujúce.)

Nasledovalo aj predstavenie domorodých maurov. Boli z dovozu originál made in New Zealand. Nakoniec sme okoštovali maurské špeciality a na ceste domov sme si doladili chuť na zmrzline v Bošanoch.

Takže skrátka - skratka na Nový Zéland cez Piešťany sa oplatí!  Fotografie TU

Posledná úprava Štvrtok, 01 Október 2009 05:20
 
«ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec»

Stránka 3 z 5
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Človeče 201...
Image Detail